Обемен камуфлаж.

Go down

Обемен камуфлаж. Empty Обемен камуфлаж.

Писане  belly on Нед 23 Май 2010 - 8:26

И така идеята ми е много отдавна и идва от ония морски твари дето на себе си не приличат и са най добрите ловци от засада- като скорпида например.Идеята е да пресъздадем обемен камуфлаж ,който по същия начин по който някой видове раци си слагат парченца водорасли и песъчинки по гърба или други морски обитатели които с помощта на разни израстъци по тялото не приличат въобще на риби.
Та идеята ми е следната.
Всеки е виждал по магазините за левче едни дълги пластмасови бръшляни за декорация както и всякакви други листа навързани на по метър.Ако една обикновена памучна стара тениска със зелен кафяв или друг цвят се накичи с такива листа,които са нежни но здрави,и ако се нареже друг материал които да докара на визия морско дъно,може да се получи 4 D Ефект,който да ни направи на нещо невиждано под вода.При положение ,че листата се мърдат от водата,и покриват по голяма част от тялото,мисля че ще се получи добра маскировка.Която едва ли е нужна за нашето море но току виж за друго....Така неопрена остава невредим,а камуфлажа ако не действа отива в печката, и не е нужно да се правим на художници....Крил съм се зад водорасли които нарочно дигам с ръка пред мен като облак,когато ги има по натрупано на дъното и не знам дали си въобразявам но може и да има ефект .Всеки е виждал командос дето прилича на купа сено,не е нужно да се оливаме но си мисля че нещо такова би вършило работа.Това е за прототипа дето се вика.Ако става,колко ли ще е трудно да се направи нещо такова и за общия пазар.Аз само на теория засега ги развивам нещата и само хора като вас дето се натрупали този опит могат да кажат своето мнение ,което има значение за мен,а и за останалите сигурно.Тази тема не се дублира другаде и отговорите са само за нас.Не е нужно по другите форуми да ни дигат на балон дето вика баба ми.Препатих вече от споделяне на нестандартни идеи.
Спиър,Гофус,Булти,Макари,Емо вие сте на ход. :609c1f728720fb Както и всички останали.
belly
belly
...........................

Брой мнения : 228 Рожд.дaта : 06.02.1976
Години : 43

Върнете се в началото Go down

Обемен камуфлаж. Empty Re: Обемен камуфлаж.

Писане  ???? on Нед 23 Май 2010 - 23:51

Харесва ми идеята ти, направи я и пробвай. И аз мога да я тествам и да дам мнение, така че като я направиш се обади. Може би ще има малко съпротивление при движение твоя вариант, но да го пробваме все пак, може да е пренебрежимо. От доста време се правят такива маскировъчни облекла от ликра за върху неопреновия костюм. Виж новия каталог на омер, доста успешен камуфлаж показват с това CAMO 3D , Видях ги и на живо нещата и изглеждат чудесно.

http://www.omersub.com/mute.asp
Anonymous
????
Гост

Писане  Nikolov on Пон 24 Май 2010 - 0:08

belly Можеш да нарежиш тънки ивици от стар неопрен и да ги боядисаш в различни цветове ,,по желание 20 или 25 стм след това да ги залепиш по zадната част на неопрена ,не на лицевата.
А за да постигнеш това което си си наумил няма как да го знаем ако не опиташ!Обикновенно тениска върху неопрена слагам само когато чакаме маятика ,бяла тениска и рибите подивяват,приближават се на по 3 метра растояние от стрелата.
Опитай и сподели с нас ,ще се радваме всички ако научим нещо ново което би било в полза на всеки.човек се у4и докато е жив.

[You must be registered and logged in to see this link.]

боя за неопрена
Nikolov
Nikolov

Брой мнения : 388 Рожд.дaта : 24.12.1975
Години : 43

http://www.greekspearfishing.com

Писане  spear on Пон 24 Май 2010 - 0:38

Отговорите са в природата. 4д е скорпида и разни други подобни твари. Но общото при тях е че стоят на едно място и не мърдат и израстаците не им пречат. А ние се налага да гоним секунди нагоре и надолу, освен това е възможно оплитане в екстремна ситуация.
3д е по-приемливо и съответно беше измислено 2 години преди омер от Jack Boeno: [You must be registered and logged in to see this link.]
Но и 2д е достатъчно. Целта е да бъде разбит общия образ на по-малки парчета и върши работа.
В морето има едно основно правило - всяко рязко движение е заплаха. И в това е ключът рибата да те приближи без да се страхува. Според мен е важно да си неподвижен като камък и добре скрит и рибата винаги ще те приближи и дори ще мине отгоре ти. Обаче подвижен ли си, дори и с 4д, няма да те приближи. Някои хищници като зъбара усещат вперения поглед, а погледа не можеш да го камуфлираш :).
Това е моята гледна точка, но допускам че на този етап може и да греша. Защото морските хора МОКЕН ловуват само по бански и с това се изхранват и живота им минава само в морето, рядко някой тях някога стъпва на сушата :). А те мисля знаят най-добре :)
spear
spear

Брой мнения : 179 Рожд.дaта : 24.02.1965
Години : 54

Писане  Ihtiandar on Пет 2 Юли 2010 - 7:19

Не Юли, просто техните риби не знаят, че трябва да се пазят от тях sunglasses2 Ние тук стреляме по едни и същи риби и те ни познават поименно и кой каква шарка му е неопрена /поне за черно море/ :609c1f728720fb
Ihtiandar
Ihtiandar

Брой мнения : 8 Рожд.дaта : 01.07.1970
Години : 49

Писане  ???? on Пет 2 Юли 2010 - 11:44

Верно !!! Аз имам случай да съм стрелял по една и съща скална платерина , три пъти в продължение на две седмици и всеки път я одрасквах със стрелата и вече си я познавам по трите белега sunglasses2
Anonymous
????
Гост

Писане  КИРО on Пет 2 Юли 2010 - 13:01

Ами знай ти какъв е мерника,
затова само пред теб танцува spying
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Брой мнения : 21067 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 61

Писане  makari on Пет 2 Юли 2010 - 16:38

Завчера ударих една с три белега до Синеморец/без майтап от едната и страна имаще три линии от тризъбец сигурно/.Ако знаех Булти,че е твойта нямяше да и стрелям sunglasses2 .Като се прибера в Благоевград ще кача снимки,че не съм си взел кабела на фотото,но не съм и сигурен,че съм я снимал от към белезите.
makari
makari

Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 02.06.1972
Години : 47

Писане  ПЛУВЧО on Пет 2 Юли 2010 - 16:52

На нея и е писнало,Булти само да я дращи с разни стрели,и решила да емигрира,ама си я хванал точно преди границата. смях
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО

Брой мнения : 7379 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 48

Писане  makari on Пет 2 Юли 2010 - 17:00

Трябваше да я подплаша за Мириус b2bc149cf969a01bf36c
makari
makari

Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 02.06.1972
Години : 47

Писане  ???? on Пон 5 Юли 2010 - 10:48

...моята белязаната е Бургаска ве и е скална , демек обитава една и съща дупка ...докато.... fishing1
Anonymous
????
Гост

Писане  Pretor on Пон 5 Юли 2010 - 15:36

Скална, ама като и писнало само да я травмират около дупката и, решила да смени постоянното местожителство.
Pretor
Pretor

Брой мнения : 261 Рожд.дaта : 15.01.1967
Години : 52

Писане  ???? on Пон 5 Юли 2010 - 23:44

Преторе , добре дошъл ве наборе ! 45479 ....голям мадератор съм , оспамих темата на човека , ши са трия сам :d776892fea672e
Anonymous
????
Гост

Писане  Pretor on Вто 6 Юли 2010 - 8:34

Добре заварил Булти :95a6347ec54c90 . Щом модератора спами, значи мога и аз :dancingHappy_i .
Pretor
Pretor

Брой мнения : 261 Рожд.дaта : 15.01.1967
Години : 52

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите