Ще се купува рибо-ван! Какъв да е той?

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Re: Ще се купува рибо-ван! Какъв да е той?

Писане  georg on Пет 4 Фев 2011 - 19:24

Тва ти е колата! sunglasses2
georg
глоб.модератор
глоб.модератор

Брой мнения : 4154 Рожд.дaта : 28.04.1974
Години : 43

Върнете се в началото Go down

Писане  божо77 on Пет 4 Фев 2011 - 20:04

http://www.automedia.bg/files/news/body/Great-Wall-Motors-SUV-4.jpg

изчакай още малко за това
нашенско производство sunglasses2
божо77
...........................

Брой мнения : 350 Рожд.дaта : 12.12.1977
Години : 39

Писане  maistor_ribar on Пет 4 Фев 2011 - 20:25

Каквото и да избереш гледай да е турбо.По мои наблюдения чистия дизел гори повече.Надеждни марки има много...въпрос на вкус.Най- важния фактор според мен е колко ще ти гори.Този разход е ежедневен и ако е висок,ще си купиш колата още веднъж само за 2-3 години.
пример:Мои познати имат пикапи чист дизел-разхода им е еквивалентен с този на моя бус-форд транзит 2.5тд.
Като те слушам май ще си копуваш Шаран.За него мога да ти кажа следното:Мой познат имаше Шаран TD,90 коня.Гореше му над 9л/100км.Веднъж го карах и ми се стори доста тромав.Та гледай шарана да е с по-голям двигател! :609c1f728720fb
П.П.Гога определено имаш нужда от нещо по така..като те видях на Жребчево как се натовари :217b315cad77fe .Пожелавам ти късмет!
maistor_ribar

Брой мнения : 233 Рожд.дaта : 13.07.1977
Години : 40

Писане  gogolisec on Пет 4 Фев 2011 - 20:28

esox hunter написа:
Колега умишлено ли си пропуснал в изброените това:

Toyota Picnic

Доколкото знам от колегите в тойота форума са доста държеливи и непретенцизни машинкиsunglasses2

Сори, че ти пускам линкове, ама няма как да го онагледа иначеsunglasses2
Тойота Превия съшо е вариант, но трудно се намират в продажба....защо ли sunglasses2

Аз лично на италианка няма се наметам, ако ще турско да става sunglasses2 смях
Не, не е умишлено, но ИЗРИЧНО споменах, че парите са до 5000! Колкото и да я пазаря, отиде на кажи-речи 6! А и не е масов автомобил - ако и да е здрава, все нещо ще се повреди, а както по-горе писа Тано, трябва да се мисли и за резервни части. В град като Ловеч, не зная дори дали има магазин за тойота. Аз пък съм резервиран към японките от горчив опит на един приятел - само ядове има с неговата и освен пътя към сервиза, не знае друг! Относно линковете - напротив, благодарен съм, че ги даваш! Имам впредвид да се получи нещо като дискусия, а не само голи линкове и един коментар от сорта"..тва е твоята кола.."
Явно си е въпрос на късмет и колкото да я оглеждам, все ще изтърва нещо.
Павка, и да почне завода, няма веднага да правят ванове, инак си го харесах още когато се откриваше завода, ето го

Не съм се забързал със закупуването, но едва ли ще мога да си позволя какъвто и да е лизинг! Пък и отзивите на мои приятели в един сервиз, дет ги ремонтират, не са никак добри! А са все още нови и в гаранция! Със сигурност знаеш, че има няколко, дет се движат из града ни.

Адаш, нещо таквоз ще да е!

божо77 написа:http://www.automedia.bg/files/news/body/Great-Wall-Motors-SUV-4.jpg

изчакай още малко за това
нашенско производство sunglasses2

Абе не ги искам тези! Освен двигатела, който е мицубиши, другото е много зле!
gogolisec

Брой мнения : 4160 Рожд.дaта : 10.07.1971
Години : 46

Писане  gogolisec on Пет 4 Фев 2011 - 20:32

maistor_ribar написа:...
П.П.Гога определено имаш нужда от нещо по така..като те видях на Жребчево как се натовари :217b315cad77fe .Пожелавам ти късмет!
Те точно това искам да кажа на аудиторията - трябва ми ван, а не бус, или джип и да е по-ефтина откъм подръжка!
Мерси Младене за инфото за Шарана - чак не ми се вярва да е с такъв разход, но все пак факт! Ще го имам предвид.
gogolisec

Писане  georg on Пет 4 Фев 2011 - 20:37

На мен не ми отговори,на мен.......! 12666
georg
глоб.модератор
глоб.модератор

Писане  Шморхи on Пет 4 Фев 2011 - 20:42

Toйота Превия е много хубав ван, и то истински, но за съжаление модела е доста екзотичен за Европа, а и се предлага само с 2.4 бензинов двигател. Има вариант 2.2 дизел, но не се казва Превия и май го има само в Англия - още по-бяла врана, па и с десен волан. Другото е, че определено държи цена(явно има защо) и предлаганите тук екземпляри са вече на възраст.
Пикник е хубава кола, но разлика между нея и Зафира не виждам. Пак е...комби. Не е ван. За мен ван е нещо, което има полезен обем от поне 2200 литра при свалени седалки. Зафира и Пикник, както и Спейс Вагон събират по около 1700-1800 литра. Опел Вектра Б комби събира 1500, а Астра дори малко повече(нищо, че е по-малък). Опел Омега комби - 1800 литра.
Зафира -1700 литра
Тойота Пикник - 1800 литра
Фолксваген Шаран - 2600 литра
Пежо 806 - 3300 литра
Разликата е повече от очевадна.
Шаран с 90 к.с. наистина е доста тромав. Зависи какво иска колегата от колата. 806 с 90 к.с. не е кой знае колко по-динамичен, но е идея по-добре. Моят Шаран бе 116 к.с. дизел и беше сравнително добре като динамика, но там цената е повече от сериозна.
Партнера, които бе предложен по-горе определено е добър избор, стига да е в добро състояние. Икономичен, динамичен, носещ, непретенциозен(освен към горивото).
Колега, разбирам предубеноста ти към японските автомобили като непосредствен наблюдател, но ще си позволя да кажа, че категорично не си прав. Дръгели е имало, има и ще има. Японците влага малко материал и много инженерна мисъл. Ако харесаш някоя японка - довери им се и няма да сгрешиш. Повечето хора, купили си японски автомобил, казват, че повече няма да седнат в европейски.

П.П. Не искам да съм черноглед или пък антипатриот, но все пак имам китайски двигател за лодката и имам право на глас(поради нещастието) - не бих си купил китайски автомобил, съжалявам!
Дачията на Мънцата е повече от перфектна, но щом колегата казва, че е извън възможностите, няма какво да говорим.
Шморхи

Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978

Писане  esox hunter on Пет 4 Фев 2011 - 20:43

gogolisec написа:
...А и не е масов автомобил - ако и да е здрава, все нещо ще се повреди, а както по-горе писа Тано, трябва да се мисли и за резервни части. В град като Ловеч, не зная дори дали има магазин за тойота. Аз пък съм резервиран към японките от горчив опит на един приятел - само ядове има с неговата и освен пътя към сервиза, не знае друг!
Резервните части за тойота не са чак пък такъв проблем, колкото си мислиш и това че живееш в Ловеч също, за това има куриери, интернет и пр. sunglasses2
Аз карам един от най редките модели Тойота Корола 4х4 и нямам проблеми с частите, както и с цените им (оказаха се като на всички други)... И мен ме плашиха в началото, но се оказа, че си има всико за тойчета само да знаеш къде sunglasses2 Виж важен е и сервиза, където ги монтират, но това се отнася за всики марки sunglasses2 А за твоя приятел, какво да ти кажа явно е "уцелил на горския фаса" f0169589900b7bd305e7 ...дет се казва sunglasses2
Аз бях длъжен да спомена и тойчетата, че тази тема сигурно много хора, ще я четат и може и да им е полезно :609c1f728720fb

На теб успех в избора и като взимаш каквото и да е го вкарай преди това в бокса да видиш, какво му е реалното състояние sunglasses2
esox hunter

Брой мнения : 883 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 47

Писане  Шморхи on Пет 4 Фев 2011 - 20:45

Честно казано, на мен не ми се вярва това за разхода на Шарана. Възможно е да е имало някаква неизправност с разпръсквачите и да е "пикаел". Моят, нищо, че беше по-модерен, харчеше 8 градско и 7.5 извън(но карах с 140 км/ч постоянно). Ако решах, можех да го сваля до 6 извън града и до 7.5 в града.
Има ли причина да си твърдо "за" дизел"? Има доста алтернативи на бензин + пропан-бутан.
Шморхи

Писане  esox hunter on Пет 4 Фев 2011 - 20:50

Шморхи написа:...Повечето хора, купили си японски автомобил, казват, че повече няма да седнат в европейски. ....
А а а е те за това иде реч super :thumbsupsmiley :thumbsupsmiley

Шморхи се вмъкнал с коментар преди моя, но е прав :thumbsupsmiley но да не оспамим темата с европейски срещу японски, китайските изобщо не са в играта.
За това по вановете.... sunglasses2
esox hunter

Брой мнения : 883 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 47

Писане  gogolisec on Пет 4 Фев 2011 - 23:41

Шморхи написа:
Има ли причина да си твърдо "за" дизел"? ...
Да, има!
Шморхи написа:...Повечето хора, купили си японски автомобил, казват, че повече няма да седнат в европейски. ....
Нещо подобно е при мен, само че думата е "който се е умирисал един път на нафта, нема връщане назад" И аз не вярвах, но уви - така е!
georg написа:На мен не ми отговори,на мен.......! 12666
Не си чел между редовете! :d776892fea672e
gogolisec написа:Адаш, нещо таквоз ще да е!
gogolisec

Писане  georg on Пет 4 Фев 2011 - 23:47

Неувидел! не знам
Задължително обаче,HDI мотор! 509158

п.п.Ако искаш,мога да ти докарам скоро едно,за проба! sunglasses2
georg
глоб.модератор
глоб.модератор

Писане  Шморхи on Пет 4 Фев 2011 - 23:54

Освен ако не си намираш по-евтино нафта, друга причина да си "пристрастен" към дизелите не виждам.
Аз съм карал атмосферни бензини, атмосферни дизели, турбо дизели, турбо дизел помпа-дюза, турбо дизел комън рейл, турбо бензин и турбо бензин с директен впръск.
Всеки вариант си има плюсове, както и известни минуси.
Но няма да споря. Явно си имаш своите причини.
Ще кажа, че не бих се ограничил само с един вид гориво.
Шморхи

Писане  chapara on Пет 4 Фев 2011 - 23:55

Гога ,сега бях с един приятел,който е в Ситроен некакъв зам шев.Та има права за продажба на взети от лизинг коли от ДЗИ.Коли бол,но с установеност,кое как и т.н.т.Ако проявиш интерес да си купиш нещо читаво ,ще те свържа и си ти.Няма нов внос и простотиите ,че е карано от баба пенсионерка.Е хвърлих ти топката сега си ти sunglasses2
chapara

Брой мнения : 13896 Рожд.дaта : 04.02.1960
Години : 57

Писане  chapara on Пет 4 Фев 2011 - 23:57

Колите не са само Ситроени ,всякакви,рашавай и ти давам телефона.Другото са приказки.Той ми избира на мен колите и ми ги поддържа sunglasses2
chapara

Писане  gogolisec on Пет 4 Фев 2011 - 23:59

Шморхи написа:
Ще кажа, че не бих се ограничил само с един вид гориво.
Ами така е, но засега държа твърдо на нафтата! Да, имам пътечки разни!
Впоследствие може и да се навия на компромис! И все пак след като нафтата стана по-скъпа от бензина, защо все още дизелите вървят по-скъпо от бензиновите?
question question question

Чапи, ще имам и това впредвид, мерси!
gogolisec

Писане  chapara on Съб 5 Фев 2011 - 0:19

Ти си ,има и метан и газ и нафта ,избора е твой sunglasses2
chapara

Писане  Шморхи on Съб 5 Фев 2011 - 0:26

Ако започнем да приказваме защо дизелите са по-скъпи от бензиновите, ще отидем доста встрани от темата
Моето мнение:
-много товарни автомобили(няма как да са бензинови)
-ЖП транспорта ползва дизел
-воден транспорт и в частност контейнери. Контейнерния превоз е по-голямата част от морската търговия. В последните години на световна глобализация, контейнерите се наложиха като бърз транспорт. Мерната единица за морски транспорт лека-полека се измества от кубичен/метричен тон към "колко събира един контейнер". Да не казвам голяма дума, но дори и насипни товари се е случвало да се возят в контейнери.
-в последните...15-а години автмобилните производители "откриха", че дизеловия двигател може да бъде конкурент на бензииновия и дори да го превъзхожда. В резултат, започнаха да бълват дизелови автомобили и да убеждават клиента, че дизела е по-по-най.
От Фолксваген Лупо, до Порше Кайен, всеки предлага дизели с различни доводи - минимален разход на гориво(под 3 литра на 100), до колосален въртящ момент(над 600NM). По-добра динамика и дрън-дрън-дрън. Маркетингови трикове да искаш.
Личното ми мнение е, че най-вече автомобилното развитие предизвика този бум на дизела като гориво за всекидневна употреба.
Аз не робувам на такива възгледи и си правя строго сметката като гледам да комбинирам - кеф + ефикасност.
Прецених, че сегашния ми автомобил(бензин, 160 к.с.) ще ми струва по-малко от дизел(140 к.с.) като цена и употреба.
Просто сложих цена на покупка, последващи разходи, среден разход на гориво и добавих фактора "кеф" -динамика, ускорение.
Излезе, че няма никакъв смисъл да си купувам дизел за моя, лична употреба.
В същото време имам два служебни микробуса и бих казал, че само дизел е горивото, което би ми вършило работа. Преди това пак имах личен автмобил на дизел и бях доволен. После имах бензинов на газ, после още един на газ....Въпрос на сметки и малко емоция. :)
Твърдо отричам модната тенденция да се плащат 2000 лева повече за да спестиш 200. Смисъла е нулев! За съжаление, малко хора го правят. Купуват се корси и полота дизел, а не се смята, че разликата м/у поло дизел и бензин е 500 лева, а разхода е литър(и то ако си късметлия) в полза на дизела.
Написах романа с определена цел.
Сега ще го изложа накратко - Един газов инжекцион струва 1000 лева. Един ван би харчил 12 газ или 7-8 дизел. Сам направи математиката. Аз...разлика не виждам голяма, а доколкото я има е в полза на газта.
Все пак, парите са си твои, съответно избора за какво да ги похарчиш, също! spying
Шморхи

Писане  Шморхи on Съб 5 Фев 2011 - 0:31

Забравих да добавя:
Много хора съзнателно избягват покупката на по-големи и луксозни бензинови автомобили и предпочитат да си купят дизелови такива. Идеята е, че на БМВ 5-а или 7-а "не върви" да сложиш газ защото...ще те помислят за....(ма как ми дреме за какво ще ме мислят....малииии) :525707397c05bb
А е много "престижно" да се кара S 320cdi или 730d(нищо, че преди 15 години това бе смятано за..."селско").
Въпрос на възприятие и нрави- и по-рано го казах. magnifier
Както и да е колега, съжалявам за отклонението. Каквото и да избереш, ако е запазено, ще си доволен, било бензин, дизел, европейско, японско и т.н.
Шморхи

Писане  chapara on Съб 5 Фев 2011 - 0:33

А поддръжката на дизела,в конкретност ,една помпа :6e6ebecd09233a
chapara

Писане  Шморхи on Съб 5 Фев 2011 - 0:40

Urban legends.
До момента съм имал, лично мои един TDI ГНП, един ТДИ с ПД с-ма, както и два комън-рейла. Не се е налагала смяна на помпи, дюзи, горивни рейки...
А ECU и инжектори на бензин? Един инжектор, ако не знаеш къде да го потърсиш е цифра.
Забравете, че която и да е кола, под 15 години е с евтина поддръжка.
Времената на карбуратора заминаха отдавна. Новите автомобили се движат с помоща на прецизни врпъскващи системи и "Боже опази" нещо да се прецака. Дали дизел или бензин...котьооооо!!!
Само ще ти дам пример, че дупе знае 2 и 200.
Киа Карнивал 2.9CRDI - 163 к.с. - дюза втора употреба 300 лева без труда
Опел Вектра 1.8 екотек - 115 к.с. - бензинова помпа(нова) 200 лева без труда
Ъм?
А ако ти кажа, че на вектрата ти е изгоряла една дюза? Аз мога да я намеря и за 30 лева, а ти за 300. sunglasses2
Шморхи

Писане  Шморхи on Съб 5 Фев 2011 - 0:43

Само ми слагаш на "кантара" един Олроуд 2.5ТДИ 180 коня и един Олроуд 2.7Т - 250 коня. Стой и си гледай наносекундите на часовника, преди да кажа кое избирам. eyeballs_icon
Шморхи

Писане  gogolisec on Съб 5 Фев 2011 - 0:54

Наистина много се отклони от темата, за което не се сърдя! Напротив - всяка такава "информация на ухо" би била полезна за много колеги!
Аз да си кажа - отдавна ми е минал мерака да се доказвам на пътя кой съм и какво може автомобила ми! Трябва ми возило да ме предвижи от точка А до точка Б без аварии, сравнително комфортно и ако може да ми е по-йефтинко! Всяка сутрин транспортирам 4 деца на училище и едва ли някой на мое място ще тръгне да си пробва конете с 6 пътника!
Все още се намира дизел доста под цената на бензиностанциите! Тва газ,метан... - заемат ми жизнено важно място в купето - отзад се ползва за спалня и не желая допълнителна "възглавница(и)"! shock11
Абе дизела си е дизел! f0169589900b7bd305e7 (спрях и цигарите преди месец) spying
gogolisec

Писане  Шморхи on Съб 5 Фев 2011 - 1:02

Приятел, както ги описваш нещата, те виждам в Пежо/Фиат/Ситроен 1.9TD -90/92 к.с. Само избирай внимателно и гледай да е запазено. Ще останеш доволен!
Шморхи

Писане  gogolisec on Съб 5 Фев 2011 - 9:23

Ами май да - на там отиват нещата! В никакъв случай не съм игнорирал останалите, стига да се намери изгодно. Затова ми се ще да кажете мнения за двигателите. Френския дизел е тих, балансиран, с подходяща добавка (TI) има и динамика, но за италианския нищо не мога да кажа - нямам преки наблюдения.
За Еспейса и за Галаксито нищо не казвате, пък и за Синтрата? 12666
gogolisec

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото