Нормално ли е водолазкия нож ?

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Нормално ли е водолазкия нож ? Empty Нормално ли е водолазкия нож ?

Писане  Rimohit on Чет 24 Сеп 2009 - 11:14

Здравейте господа. Знам , че някой ще каже "какво толкова -нож като нож" .Обаче все пак оборудването е час от кефа и когато не сме над(под) вода когато се занимаваме с него сме по близо до хобито , което си е приятно.
Та оборудвах се с такова ножле [You must be registered and logged in to see this image.]
Ето кратко описание :
"Острие, изработено от неръждаема стомана 420, пластмасова кания със заключващо устройство. Удобен за монтаж на ръката (като резервен нож).
Не е комплектован с каишки."
След 2-3 ползвания обаче избиха петна от ръжда.Особенно при дръжката.Е не е болка за умирано но споделете моля как в при вас.
Видимо острието е от добра стомана, в смисъл ножето е остро без да съм го острил допълнително и не се е затъпило , въпреки че съм човъркал с него из каманаци , миди и други такива но ....
:9fb95bfd5c9056
Rimohit
Rimohit
...........................

Брой мнения : 603 Рожд.дaта : 24.06.1979
Години : 40

Върнете се в началото Go down

Нормално ли е водолазкия нож ? Empty Re: Нормално ли е водолазкия нож ?

Писане  Nikolov on Чет 24 Сеп 2009 - 12:12

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ей тоя нож исползвам ОМЕР ЛАЗЕР ,поставя се на ръката и съм много доволен имам го вече 3 месеца и все още не е ръждясъл,но всички други който съм имал без исключение са ми ръждясвали.
Nikolov
Nikolov

Брой мнения : 388 Рожд.дaта : 24.12.1975
Години : 43

http://www.greekspearfishing.com

Писане  ???? on Чет 24 Сеп 2009 - 15:29

аз нося на колана един Технисуб от време оно , въпреки , че канията на няколко места е ремонтирана , ножа не е мръднал :34bdf051cae1e4 ...мия го със сладка вода след всяко гмуркане , както и всяка част от екипировката си...
...Добре дошъл Тих ! Добре дошъл и на Емилиос ! :e953c474f52d49
Anonymous
????
Гост

Писане  vatus on Съб 26 Сеп 2009 - 16:59

Да нормално е, почти на всички водолазни ножове им избиват ръждиви петънца, ама както си казал - не е болка за умиране....
vatus
vatus

Брой мнения : 2774 Рожд.дaта : 14.02.1956
Години : 63

Писане  nissana on Пон 23 Ное 2009 - 14:06

И на моито Креси изби още след първия риболов-и от тогава 12години ми служи вярно :dancingHappy_i
nissana
nissana

Брой мнения : 765 Рожд.дaта : 30.04.1966
Години : 53

Писане  makari on Нед 6 Дек 2009 - 10:42

И аз използвам един омер кат на емо,но малко по-дългия вариант.Ако го измиеш веднага след гмуркане хубаво със чешмяна вода няма да имаш проблем,но ако го оставиш даже и за 24ч така се появяват веднага тук там петна.Това поне го знам от собствен опит,защото видях малко зор докато ги изчистя.Имам и друг,който си го намерих при едно гмуркане и е хванал доста ръжда,която не можах да премахна напълно,но и така ми върши работа към рибарското куфарче sausage

makari
makari

Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 02.06.1972
Години : 47

Нормално ли е водолазкия нож ? Empty нормално ли е за водолазки нож

Писане  dikanarov on Пон 7 Дек 2009 - 11:15

За да не ръждясва ножът е както казаха вече колегите основното :-измиване със сладка вода , подсушаване и точене след всяко влизане във водата! Аз също съм намирал нож но Марес след дълго негово лежане на дъното в Либия. Дръжката му бе покрита със водорасли! Острието имаше раковини от корозия, въпреки , че бе от неръждавееща стомана. След почистване и ново източване си стана отново отличен нож но с малко по странен рез! Заради шиповете на котки и скатове, а също и зъбите на мурените предпочитах да си ползвам купен от пазара дълаг нож/ 30 см. острие/. Избирах го да е със стоманен лист през цялата дръжка, като се вижда между чирените! Това е за да се избегнат ментетата имитиращи нож с монолитно дръжко. Ножът който предпочитах бе с дебело острие -2мм. , от мека стомана! Задължително го миех със сладка вода и подсушавах! Задължително го източвах до бръснач! Така бях сигурен, че ще мога с един - два маха да отсека опашка с шипове или глава на мурена, без опастност! Случвало ми се е на 9-10м дълбочина да разкъртвам скала около забития ми щип, като на стрелата съм имал простреляна мурена. Това не може да се направи с къс нож или тънак, твърд нож! Твърдият се лесно чупи, при странично натискане! Късият не те пази от зъби! Ментетата са ефектно изглеждащи, но започнеш ли да ги удряш по дръжката , за да къртиш и се изпрошва металното острие от леглото му в предната част на дръжката! Тези ножове, които са по-горе са според мен добри за резервен нож и да са на ръката стегнати над лакъта. За мен най-удобното място на канията е за левичар на левия прасец, а за десничаря на десния прасец!
dikanarov
dikanarov

Брой мнения : 242 Рожд.дaта : 14.01.1946
Години : 73

Писане  makari on Пон 7 Дек 2009 - 23:17

ползвам купен от пазара дълаг нож/ 30 см. острие/

Колега Диканаров,съгласен съм,че с по голям нож ще е по-добре,но толкова голям няма ли да пречи по малко.Ако острието е 30см то целия нож ще е към 45см някъде 570556 .Това ми прилича май на меч.Иначе като се замисля докато не пробвам как се плува с такова чудо няма да разбера дали мога да го използвам 12666
makari
makari

Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 02.06.1972
Години : 47

Писане  dikanarov on Вто 8 Дек 2009 - 10:42

Макари, пробвай и ще се увериш, че не пречи! Важното е прашките на канията да са стегнати над глезена и под коляното. Канията си ляга плътно по прасеца и дръжката не стърчи! Винаги съм бил противник на разни стърчащи или висящи по гмуркача атрибути! В това число кукан и въже за буй ! Плувецът , според мен трябва да не е затруднен в кой и да е момент при решение за изплуване, като да се съхрани оборудването за последващо прибиране, а не губене!За това си правех и коланите с тежестите с тока от автомобил или с кука, като военните сега! Между другото на коланът си слагах и коркова тапа с 20м навит капронов конец. Така при откачане на коланът, тапата се освобождава от притискането към тялото и изплува , саморазвивайки се. После е лесно да си вдигнеш колана или да го намериш! sunglasses2
dikanarov
dikanarov

Писане  Nikolov on Вто 8 Дек 2009 - 22:45

По принцип късите ножове са за доубиване на рибата,,за нищо друго!Главата на змиорката не е режа никога защото стрелям от близо по нея и стрелям по главата,но ако реша и с късия нож мога да и удрежа главата,змиорките не са чак толкова опасни.Ако ми се закачи или забии стрелата в скала или дупка имам друг инструмент които се казва ексолкеа и откачам стрелите за броени секунди ,,желязо в стил манивела със процеп накрая които захапва стрелата в задната част и с въртеливи движения на китката освобождава и най безнадежно заклещени стрели.Подобен ексолкеа имат и ножовете на Пикасо ,една цепнатина! :609c1f728720fb
Nikolov
Nikolov

Нормално ли е водолазкия нож ? Empty нормално ли е водолазки нож

Писане  dikanarov on Сря 9 Дек 2009 - 12:51

Емо, нямам представа за тази манивела! Не съм наясно как изглежда и работи! Ако не те затруднявам би ли показал на снимка уреда и обяснил принципа на действието му.
Мен са ме атакували две морени, като едната ми бе нацепила на две места неопрена, като с бръснарско ножче. Аз ги стрелях във врата , непосредствено след главата. При този удар те се навързват на възел и от него стърчи само главата! Лесно е да я заколиш така! Стрелял съм им в главата и устата, но съм имал проблеми с ваденето на рибата от дупките. Като се навие на възел и няма изваждане. Извадил съм над 200 мурени, като най-голямата ми бе 3.5 кг. Виждал съм уловени от други колеги много по-голями. Един руснак с руски пнематичен харпун и тризъбец с отварящи се контри на Андалусия , близо до Триполи бе извадил едно животно над 6кг. Чувал съм и съм чел за много по-голями мурени, но не съм виждал! Мурената си е опасно животно! Като пада към дъното отрязаната глава пак си отваря устата да хапе! Пъхал съм си ножа в устата и и отрязаната глава така захапваше, че после с два-три маха съм я изтръсквал от ножа. Тя няма отровни зъби, но зъбите и са много остро, правят дълбоки прорези и инфектират раната с гниещи частици от преди изядена риба. Мурената е много плъзгава и ако не си с памучни или вълнени ръкавици е проблем да я заколиш или одереш. Та затова си предпочитам по-дългите ножове! sunglasses2
dikanarov
dikanarov

Писане  Nikolov on Сря 9 Дек 2009 - 20:07

Колега Диканаров ето това е ексолкеа захващаш задната част на стрелата и въртиш наляво и надясно придърпвайки леко назад.А на змиорката е достатъчно със ножа проста да и обръснеш зъбите със едно рязко движение ,та дори и жива я закачаш после ако искаш на кукана :609c1f728720fb
Nikolov
Nikolov

Писане  Valyo68 on Чет 10 Дек 2009 - 8:54

[You must be registered and logged in to see this link.]
Valyo68
Valyo68

Брой мнения : 56 Рожд.дaта : 29.03.1968
Години : 51

Нормално ли е водолазкия нож ? Empty нормално ли е водолазки нож

Писане  dikanarov on Чет 10 Дек 2009 - 12:16

Благодаря Емо! Благодаря Вальо! Тази вилка явно върши работа за ластични харпуни! Просто нещо, но никога не съм се сещал! Може би защото съм си забивал само стрелите от пнематичните харпуни. За пнематични няма как да стане! Стрелите нямат плосък край, освен ако не си престържеш такова нарочно на ръка. Не съм се пробвал и да им режа зъбите на мурените. По лесно ми бе да ги заколя под водата! Доста съм си играл, додето им намерих начина да ги принуждавам да си показват повече от главата от дупките. На върха на стрелата нанизвах пипало от октопод и го размахвах пред дупката където се е скрила мурената. Тя не устоява на такава гледка и се подава. Тогава бавно изтеглях върха на стрелата назад и тя автоматично следваше парчето пипало. Тогава с въртеливо движение на китката насочвах върха във врата и стрелях. Това е! Нямах пропуск! sunglasses2
dikanarov
dikanarov

Писане  ???? on Нед 3 Яну 2010 - 13:20

еее , чак сега вдянах , що ножа ми има един специален процеп :217b315cad77fe ...моят нож е също "леко" дълъг ...с него директно си буча калкани , дракони и скорпиди - има си контра
Anonymous
????
Гост

Писане  Гост on Сря 29 Сеп 2010 - 13:07

Митак покажи го тоя нож ако не те затруднява :609c1f728720fb
Anonymous
Гост
Гост

Писане  ???? on Сря 29 Сеп 2010 - 18:48

australia написа: Митак покажи го тоя нож ако не те затруднява :609c1f728720fb
....Добре дошъл приятелю....ще го покажа , но в момента съм островитянин , демек секи ден ходя до острова ...кът се сговни морето и ножа ще покажа и голяяям репортаж ши има :609c1f728720fb
Anonymous
????
Гост

Писане  Гост on Сря 29 Сеп 2010 - 19:57

Жив и здрав да си приятелю другото са бели кахъри c6a5fe8fcd923ebeb917
Anonymous
Гост
Гост

Писане  tano on Сря 29 Сеп 2010 - 23:24

аз винаги влизам с нож ,вече 7-8г имам на апнеа един от черна боядисана стомана -супер е![You must be registered and logged in to see this image.]
tano
tano

Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 49

Писане  gogo26 on Чет 30 Сеп 2010 - 9:03

Имам такъв оксидиран нож,бях го поогънал леко и му се олющи оксидацията и почна да си ръждясва.Но ръждата е повърхностна,само се зацапва не се образуват язви.
gogo26
gogo26

Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 48

Писане  terzosub on Чет 30 Сеп 2010 - 12:33

Имам 3 или 4 нямам точен спомен и всичките ръждясват дори на някй има и язви.Имам и окседиран на Омер и той ръждяса.Единственото което може да издържи на солената вода според мен това са титаниевите но цените там са корено различни.
terzosub
terzosub

Брой мнения : 145 Рожд.дaта : 18.09.1977
Години : 42

Писане  JimBeam on Чет 30 Сеп 2010 - 13:39

Аз преди 3 г.си купих едно NAVA inox за 12лв. с каишки за крака, с нагласата че ще търся нещо по-качествено, ....но поне за сега не се налага, няма даже и петънце от ръжда, а го мия със сладка вода когато зазимя такъмите, иначе си стои в колата че да не го забравя като тръгвам. Веднъж го бях взел в къщи и........ там си остана, като изкарах рибоците на брега, отивам за ножа - ужас, няма го :525707397c05bb ....бреееее как ще ги чистя сега 12666 ....после 1 седмица в къщи намирахме люспи из кухнята и жената :6425deb86829a0 че от тогава, неееее :9bbce68c65a7e8 , не го вадя от колата вече
JimBeam
JimBeam

Брой мнения : 1427 Рожд.дaта : 10.02.1962
Години : 57

Писане  Гост on Чет 30 Сеп 2010 - 21:46

Моят нож е MUELLA и също ръждясва но за сега само повърхностно иначе ми върши перфектно работа.
Anonymous
Гост
Гост

Писане  gogo26 on Пет 1 Окт 2010 - 9:28

Истината е че ако се мие със сладка вода,почиства се.... може и да остане лъскав sunglasses2 Но на мен хич не ми пука какъв фасон има :6425deb86829a0 Важното е че върши работа
gogo26
gogo26

Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 48

Писане  Гост on Пет 1 Окт 2010 - 11:14

Много си прав най важното е да е остър като бръснач sausage защото рядко но се случва така че живота ти да зависи точно от този "аксесоар"както го наричат много колеги

поздрави на всички и бъдете здрави :609c1f728720fb
Anonymous
Гост
Гост

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите