Замяна на батерии RL1 с акумулаторни

Предишната тема Следващата тема Go down

Замяна на батерии RL1 с акумулаторни

Писане  Краси_поборника on Пон 2 Ное 2009 - 10:21

Повечето от шаранджиите ползват от модерните сигнализатори със радио известяване с централа,проблема е в намирането на батерии за тях на приемлива цена най-вече за централата при която те по-бързо iдават багажа.
Аз съм решил въпроса като ползвам акумулатор 6 волта 4 ампера и с едно зареждане може да изкара повече от година.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Към задния капак на централата съм залепил акумулатора с двойно залепваща лепенка.
Това жакче и кабелните клеми ползвам за връзка м/у акумулатора и централата.

Сщо така изведох и монтирах телескопична антена която значителнf повиши чуствителноста и обсега на покритие на сигнализаторите до 80-100 м

Дължината на антенката е 25 см. пробвах и със 50 см но разликата в покритието не е голяма, в момента правя и тестове за подмяната и на батериите на сигнализаторите със акумулаторни от радио-телефоните които са 3,6 волта и при успех ще ви информирам.
Краси_поборника
...........................

Брой мнения : 3139 Рожд.дaта : 15.03.1939
Години : 78

Върнете се в началото Go down

Re: Замяна на батерии RL1 с акумулаторни

Писане  майсторчето страхил on Пон 2 Ное 2009 - 17:38

За сигнализаторите мися да скалъпя едно стабилизаторче на 9 V ,като използвам кабел и захранване от акумулатора на автомобила.Малко грубо но е по икономично от обикновенните 9 V батерии(говоря за цена),разбирасе ако автомобила е до 10-15 метра наоколо 017
п.п.Иначе тези 6 V акумулатори са добро решение,ползвам такъв на мотоцикъла и имат добър капацитет.Капризни са само от към заряда.
майсторчето страхил

Брой мнения : 1594 Рожд.дaта : 01.07.1964
Години : 52

Писане  илия on Вто 10 Ное 2009 - 17:33

Хубаво е станало, обаче аз искам да си го нося със себе си.Когато ходя до другите лагери на колегите да си го чувам.Намерих малки акомулаторни или литиеви(нещо такова) обаче немога да намеря зарядно на 6 волта и на 3 волта.Едно време имах едно което се нагласяше за различни вотажи, но сега не мога да го открия. :thumbsupsmiley
илия
вече не е сред нас

Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 48

Писане  КИРО on Вто 10 Ное 2009 - 20:51

илия написа:Хубаво е станало, обаче аз искам да си го нося със себе си.Когато ходя до другите лагери на колегите да си го чувам.Намерих малки акомулаторни или литиеви(нещо такова) обаче немога да намеря зарядно на 6 волта и на 3 волта.Едно време имах едно което се нагласяше за различни вотажи, но сега не мога да го открия. :thumbsupsmiley
Има ги в електромагазините.
И без това мисля тези дни да го посетя,да ти взема ли ?
КИРО

Брой мнения : 20396 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 59

Писане  d_bozhkov on Вто 10 Ное 2009 - 23:46

илия написа:Хубаво е станало, обаче аз искам да си го нося със себе си.Когато ходя до другите лагери на колегите да си го чувам.Намерих малки акомулаторни или литиеви(нещо такова) обаче немога да намеря зарядно на 6 волта и на 3 волта.Едно време имах едно което се нагласяше за различни вотажи, но сега не мога да го открия. :thumbsupsmiley

Още ли не си си краднал като ходиш по обекти някоя лампа "EMERGENZE" .
Вътре ти е и акумулатора и зарядното. sunglasses2
Майтапя се разбира се и аз макар ,че в момента монтирам стотици ме е страх да си крадна една ,макар да ми бодат очите всеки ден.Иначе сухи акумулаторчета имам и си ги зареждам чрез едно CD ,радио телевизорче китайско производство ,което си има вградено зарядно за акумулаторни батерии .(извел съм кабелчета от плюса и минуса)
d_bozhkov

Брой мнения : 1143 Рожд.дaта : 08.06.1971
Години : 46

http://bozhidar.narod.ru

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото