"Рошава риба"-Паниран Пангасиус

Go down

"Рошава риба"-Паниран Пангасиус

Писане  manuk on Пон 21 Ное 2011 - 22:43

Необходими продукти:
1.Риба Пангасиус - една опаковка около 1 кг.
2.Картофи - 1 кг
3.Брашно - 300 – 400 гр.
4.Бира - около половин бутилка
5.Сол - според вкуса

Начин на приготвяне:
Панираовка – Разбъркват се брашното, бирата и солта с консистенцията на боза.
Обелените картофи се настъргват на най-едрото ренде и се изстискват, за да се отдели водата от тях.
Топят се парчетата от рибата в панировката, полагат се в едната ръка и с другата ръка се нанасят настърганите картофи върху рибата и силно се притискат.
Обръща се парчето от рибата и по същия начин се поръсват и притискат, настъргани картофи.
Пържи се в силно сгорещена мазнина, първо едната страна, после другата страна на парчетата риба, до зачервяване на картофите.
Естествено по този начин, може да се приготвят и други видове риба, но предимството на Пенгасиуса е в това че, няма кости.
Името „Рошава риба” ми беше подсказано от едно много симпатично 4 годишно дете, което с голямо удоволствие консумира така приготвения Пангасиус.
..................................................................................................
Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да я платим!
manuk
...........................

Брой мнения : 47 Рожд.дaта : 16.01.1944
Години : 74

Върнете се в началото Go down

Re: "Рошава риба"-Паниран Пангасиус

Писане  dobria1 on Пон 21 Ное 2011 - 22:50

аз да питам тез картофи дето падат от рибата не е ли играчка след всяка риба да ги обираш от тигана,щото няма начин да не падат,пък и няма как да ги оставяш щото много вонят като изгорят sunglasses2
dobria1

Брой мнения : 2582 Рожд.дaта : 11.11.1973
Години : 44

http://dobria1.snimka.bg/?profile,albums

Писане  roko koko on Пон 21 Ное 2011 - 23:54

Аз ,пък във съвсем друг аспект искам да спомена нещо,нямам нищо против рецептата или приготвянето и обаче просто прочетете в какви води се лови тази риба която идва у нас и тогава я приготвяйте за семейството си ,за приятелите си и най важното за децата си . Имам информация вярвайте ми ,ако ли не направете си труда да потърсите информация ,ще останете втрещени за рибата която се предлага на нашия пазар..............иначе е вкусна ако не знаете в каква хомогенна смес на Менделеевата таблица е уловена тази риба във братски Виетнам :609c1f728720fb
roko koko

Брой мнения : 4341 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 43

Писане  dobria1 on Вто 22 Ное 2011 - 7:07

roko koko написа:.иначе е вкусна ако не знаете в каква хомогенна смес на Менделеевата таблица е уловена тази риба във братски Виетнам :609c1f728720fb

да бре много вкусна няма що,щот няма кости затуй е вкусна,то според тез разбирачи карагьоза трябва да е една повърня с таз четина дето има в него,да ама не sunglasses2

п.п.както каза Флирти въпрос на вкус,ама на мен не ми допада вкуса
dobria1

Писане  manuk on Вто 22 Ное 2011 - 20:50

dobria1 написа:аз да питам тез картофи дето падат от рибата не е ли играчка след всяка риба да ги обираш от тигана,щото няма начин да не падат,пък и няма как да ги оставяш щото много вонят като изгорят sunglasses2
Ако панировката е достатъчно гъста, ще задържа картофките и може да се каже, че такъв проблем няма да имате.
roko koko написа:Аз ,пък във съвсем друг аспект искам да спомена нещо,нямам нищо против рецептата или приготвянето и обаче просто прочетете в какви води се лови тази риба която идва у нас и тогава я приготвяйте за семейството си ,за приятелите си и най важното за децата си . Имам информация вярвайте ми ,ако ли не направете си труда да потърсите информация ,ще останете втрещени за рибата която се предлага на нашия пазар..............иначе е вкусна ако не знаете в каква хомогенна смес на Менделеевата таблица е уловена тази риба във братски Виетнам :609c1f728720fb
Ето малка част извадена от Google, касаеща Пангасиуса:...........За отбелязване е също така, че филето на рибата изглежда по-добре от самата риба и условията, в които се отглежда. Към пангасиуса на европейския пазар действително има предразсъдъци, но когато преди години в Хамбург са хванати 4 тона пангасиус, пакетирани като филе от калкан, специалистите от местното ХЕИ отчитат, че клиентите надали са щели да усетят измамата.
Калканът е три пъти по-скъп, но разликата между двата продукта е била установена само след лабораторно изследване. В САЩ пък един търговец е продал на пазара 5 тона пангасиус като рибата писия, или морски език и е бил осъден..........
Разбира се, нищо не пречи да опитате рецептата и с друг вид риба, която няма кости, например филе от Сьомга, но ще Ви излезе значително по-скъпо.
................................................................................................
manuk

Писане  майсторчето страхил on Вто 22 Ное 2011 - 22:28

На мен лично пангасиуса не ми харесва ,но рецептата може да се пробва с друга риба 135d02aa35ad75a2cb71 То си е комбинация от панирана риба и картофени кюфтета beer
майсторчето страхил

Брой мнения : 1594 Рожд.дaта : 01.07.1964
Години : 54

Писане  dobria1 on Сря 23 Ное 2011 - 7:20

manuk написа:преди години в Хамбург са хванати 4 тона пангасиус, пакетирани като филе от калкан, специалистите от местното ХЕИ отчитат, че клиентите надали са щели да усетят измамата.
Калканът е три пъти по-скъп, но разликата между двата продукта е била установена само след лабораторно изследване. !

тез в това ХЕИ 509158 или никога не са яли калкан или вкусовите им рецептори са заровени в някой кратер на ЛУНАТА
dobria1

Писане  roko koko on Сря 23 Ное 2011 - 8:35

Манук,не саботирам рецептата или каквото и да е друго,просто изказах мнение ,че рибата която пристига в България е ловена във най -мръсната (не говоря като мътилка ,фекалии,тиня и други органични боклуци,а за химикали и други отрови)река може би в света,един вид предупреждавам с какво ще се гощават приятели и роднини.Акой реши да я приготвя нямам нищо против и няма как да имам 556b43b07afed4656d79
roko koko

Брой мнения : 4341 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 43

Писане  JimBeam on Сря 23 Ное 2011 - 10:04

Природата във Виетнам е отровена за години напред, от там даже и виетнамка за без пари отказвам spying sunglasses2
JimBeam

Брой мнения : 1423 Рожд.дaта : 10.02.1962
Години : 56

Писане  manuk on Чет 24 Ное 2011 - 5:57

Аз също като колегите roko koko и JimBeam, смятам че трябва да се внимава какво "гориво" се подава на нашето тяло,
защото от качеството му зависи нашето здраве.
Обнадежден съм обаче от следния откъс намерен в Google:

....."В момента се изграждат инсталации за отглеждане на Пангасиус във Филипините и Тринидад и Тобаго, но също и в Холандия рибовъдите са се ориентирали към тази риба.
Германските браншовици очакват „голям, голям“ прираст в търговията с Пангасиус през следващите години.
Това е първата „домашна риба“, която представлява интерес за индустрията на дълбокото замразяване....."

Така, че може да се очаква в близките години да си приготвяме Пангасиус, доставен ни от тези държави, а не от Виетнам.
................................................................................................

manuk

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото