ШИШЧЕТА ОТ РИБА

Go down

ШИШЧЕТА ОТ РИБА

Писане  manuk on Чет 24 Ное 2011 - 7:34

В някои дни на успешен подводен риболов, се случва да простреляте и вземете някой по едър екземпляр.
Когато дойде момента да се приготви рибата, първата реакция е, да я метнем на скарата, особенно ако е лефер, лаврак или по едри кефал и платерина.
Все пак ако човек иска, да си достави и друг вид удоволствие и ако има повече време да се позанимава, сигурен съм че следната рецепта за шишчета от риба, ще му свърши добра работа:
Необходими продукти:
1.Едра риба изчистена от кожата - над един килограм.
2.Кромид лук - една две глави ( според вкуса).
3.Олио - четири супени лъжици.
4.Бяло вино или ябълков оцет - 200 милилитра.
5.Лимон - един брой
6.Подправки: черен пипер, сол, магданоз, листа от целина и други според вашия вкус.
Начин на приготвяне:
Филето от рибата се нарязва на кубчета и престоява във виното (ябълковия оцет) и подправките с лимона 2 часа.
На шишовете се нанизват последователно парчета риба,лимон и парчета лук.
Аз слагам и парчета от диворастящи гъби, предварително задушени в равни количества олио и ябълков оцет (гъбите стават много вкусни при задушаване в оцет и олио, които са в равни количества).
Така наредените шишчета се поръсват обилно с олиото и се пекат на скара.
Шишчетата се пекат по 3 -4 минути за всяка страна.
Аз лично обичам да ги поднеса със салата от зеленчуци.

-----------------------------------------------------------------------------------
Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да я платим!

manuk
...........................

Брой мнения : 47 Рожд.дaта : 16.01.1944
Години : 74

Върнете се в началото Go down

Re: ШИШЧЕТА ОТ РИБА

Писане  Гост on Чет 24 Ное 2011 - 14:03

Оф майкооо.Дали няма да стане със заргани, че ми омръзна да я ям панирана 12666
Гост
Гост

Писане  manuk on Чет 24 Ное 2011 - 18:09

DaDa написа:Оф майкооо.Дали няма да стане със заргани, че ми омръзна да я ям панирана 12666

Колега "DaDa",
Ако Зарганите са големи" като каиши (колани)", както казва един мой приятел въдичар, сигурен съм, че шишчетата от Зарган, ще станат много вкусни.
Аз обаче ти препоръчвам, освен паниран, да опиташ Зарган на скара.
Имам много хубава, електрическа плоча, с покритие от Силарган (това покритие не може да се надраска и с нож), мога да те уверя че на тази плоча, Заргана става страхотно.
Същото се отнася и за някой по едър Лефер, Платерина или Кефал.
Избягвам Тефлоновото покритие, защото е канцерогенно.
И така остава да намериш по едър Зарган, да го нарежеш на парченца от 3-4 сантиметра и по описаната рецепта, да направиш шишчета.
Само имай в предвид, че Океанския Зарган (с него ще станат добри шишчета),няма същите вкусови качества на Черноморския, макар, че е по-едър от него.

..............................................................................................
manuk

Писане  Гост on Съб 26 Ное 2011 - 16:32

А от къде ги купувате тези специални тигани?Опс плочи де :217b315cad77fe
Гост
Гост

Писане  manuk on Съб 26 Ное 2011 - 19:31

DaDa написа:А от къде ги купувате тези специални тигани?Опс плочи де :217b315cad77fe
Колега DaDa,
Моята плоча съм закупил от магазин Silit в Пловдив, точно до Кукления театър в центъра на града.
По принцип съдовете със Силарган са доста скъпи, аз просто извадих късмет и закупих плочата от една промоция, по ефтино с 25 %.
Тя има вграден 2000 вата нагревател, загрява за нула време, не се надрасква, каквото и да се пече върху нея не залепва и се чисти много лесно, докато плочата е гореща със салфетка.
Тъй като се заинтересувахте, като допълнение Ви предлагам:(Link), който се надявам, че ще Ви свърши работа.

..............................................................................................
manuk

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото