Регата Бургас 2012

Go down

Регата Бургас 2012 Empty Регата Бургас 2012

Писане  Шморхи on Пет 4 Май 2012 - 20:37

Бе...чудих се чудих се къде да пусна матряла, та реших да си скопосам моя си тема.
Вчера беше, вика ме на пожар един авер, "Тодоре, айде бе". Айде, ма къде айде... question Ми да вземем една лодка от Лозенец, да я закараме до Созопол...Нищо не разбрах, чия лодка, каква лодка, с какво от Лозенец, къде в Созопол, ква е наш'та роля...Ма нали чух лодка и пойче не ми трябваше. Укнах кат луТ!
Оказа се, че приятел на моя приятел си купил лодка от Лозенец и иска да закараме с колесара до Созопол и да пуснем на марината. Тя щяла да си седи там целогодишно. И тъй и тъй ще мъкнем лодка, решили лодката нас да помъкне малко. Синът на авера на авера участва в регатата, която се провежда тия дни пред бургаският мост.
Отидохме, взехме кораба от майсторилнята на майстора-продавач, замъкнахме го до Созопол, апнаааме и решихме да плаваме. Палим и на втората секунда пиууууук някъв зумер пищи на лошо. Пищи и не млъква. Вода има, масло има, ма и пискането си пищи. Звън на майстора :8ac9254b304298 Ма на тука...Идвам ей ся! Дойде...след един час. Дупи се още час и каза, че няма да я бъде днес да сме капитани. Лодката обратно на колесара и пак в Лозенец. Еми...такъв ни бил късмета. Мастора като продавал лодката, обслужил я, сменил квото има да се сменя, проби на вода правил, авера на авера и той бил с него...учудване гуляму! Поне мусака и бира опитахме на марината в Созопол.
Днеска...втори опит за щурм! Ма тоз път с проверена лодка, проверен капитан и проверен екипаж(моя милост). :95a6347ec54c90 Дойде авера на авера, закачихме всичко, хукнахме към пристанището, пуснахме кораба стиковано както винаги и докато авера паркира колата, аз запалих матора на лодката както обикновенно правя. Да позагрее, да е готов за каране.
-Готови ли сте?
-Ъхъ!
-Аре!
Аре ма...за Чепеларе! Качихме сме, ритнах аз лодката от пирса, включихме заден, лодката тръгна, авера завъртя кормилото, но...по-скоро се опита да го направи. Заклинило се пущината и не ще да се върти. Бре мама ти стара! no-no Че преди тва, нали сме кавалери, взехме една дама с момченцето и да я замъкнем до някаква си съдийска лодка. Дето се вика, на цената на билетчето. смях
Та, заклинило се кормилото и можем да се въртим в кръг колкото си щем, ма не това е целта на занятието. Загасихме мотора, почнахме да се дупим подред и да мъдруваме що може да се е случило и най-вече, как да се излекува. През туй време морето ни бута навън, навън...към открито пристанище. Едно рибче мина покрай нас, човека видя, че работите не са на добре и ни дръпна пак до пирса. Пак дупене, мъдруване...май няма да може да се оправи. Викам си, пак артиса плаването. Артиса, ма не! Капитана каза - Не, ще се влиза! Аз ся ше откача жилата за управление, ти ша даваш газ и аз ше въртя мотора на ръка. no-no
Е...хуу! Лека-полека се дотътрихме до моста и там вече регатата си вървеше с пълна сила. Капитана нали е учена глава реши, че с помоща на канджата ще измайстори ръчно управление. Извади един колан отнякъде, малко въженце и почна с проекта. Междувременно, едно рибче с румънци видя, че имаме някакъв зор. То зор нямахме, те само си мислеха така, па ние си пиехме бира и гледахме сложни възли на капитана. Та минаха комшийте и ни хвърлиха една ролка тиксо, а ние им го платихме с две бири. Пито-платено! money6
Ей го на в завършен вид нещото.
[You must be registered and logged in to see this image.]
На ход
Та...хубаво беше, регатата гледаме. Изчакахме финала и взехме на буксир нашия участник, че и още двама негови приятели.
После, на кея бе лудница и като оставихме хлапаците решихме да скокнем до Св. Анастасия. Ето малко кадри от буксира след финала и разходката до острова. Дори и на глисаж перкахме през цялото време.
Водата на острова е невероятно прозрачна. Все едно бях в Гърция
Бургас откъм острова, ма то...нищо се не види.
С това куче се запознах 2010-а. Бяхме на плаж на острова, но ранния Май. Още нямаше хора. То горкото като ни видя, като почна да скимти, да се гали в нас, ляга по хавлийте, голяма радост, че вижда хора. Сега е доста поостаряло(то и тогава си беше възрастно), но още се държи. Платихме му за вход към острова с последното си кебапче, а то благородно остана да ни пази кораба.

Извинявам се за малките снимки, но тея келеши не ми казаха, че днес сме на регата и снимах с телефона си, пък там...ко съм бърникал и снимките са супер малки. 140123

За рибарите - водата е 17.5 градуса по сонар. Сонара иначе мълчи кат пукал. Само по едно време мина една линия като...на малък пасаж чернокоп или паламуд. Дали е карагьоз или нещо друго...идея нямам.
Шморхи
Шморхи
...........................

Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978
Години : 41

Върнете се в началото Go down

Регата Бургас 2012 Empty Re: Регата Бургас 2012

Писане  strijok on Пет 4 Май 2012 - 21:21

Като оставим всичко останало sunglasses2 били сте на вода, което е най-важното super super super
strijok
strijok
глоб.модератор
глоб.модератор

Брой мнения : 5466 Рожд.дaта : 24.03.1972
Години : 47

Писане  gogo26 on Съб 5 Май 2012 - 7:32

Много сериозен кораб thumbsUp_icon
Радваща е новината за тия 17.5 градуса,сафрида трябва да се размърда :d5116e0ebf2fc8
gogo26
gogo26

Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 48

Писане  roko koko on Съб 5 Май 2012 - 9:05

Интересно сте си изкарали .....важното е ,че сте били в морето и на малките кадети им е било кеф ,какво по-гот от това :dancingHappy_i .
Лодката е супер ,няма начин да няма доизкосуряване ,иначе нема е интересно още с първото пускане и юбре курорте :525707397c05bb .Лодката от Димо ли я взехте ,малко по-нагоре от Лозенец посока Велика.
roko koko
roko koko

Брой мнения : 4376 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 44

Писане  Шморхи on Съб 5 Май 2012 - 23:06

Ъхъ, от него я купил човека. Хубава лодка, на свястна цена...остава да се отремонтира и...тъй. Пък таз от снимките е проверена, ма явно тия дни ямахите стачкуват. Предния ден бяхме на Ямаха 100 коня, дето пищеше, тая Ямаха, дето е като пациент на заболекър е вторият стачкуващ, а третата бе една Ямаха на съдийските лодки, 40 коня, дето работеше на два(или един) цилиндъра.
Шморхи
Шморхи

Писане  Salamandyr on Вто 8 Май 2012 - 12:01

Браво !

:609c1f728720fb
Salamandyr

Брой мнения : 17 Рожд.дaта : 10.04.1954
Години : 65

Писане  Albena on Вто 8 Май 2012 - 12:10

Емоции и инжинерно мислене.Браво!
Albena
Albena

Брой мнения : 3907 Рожд.дaта : 07.05.1964
Години : 55

Писане  ПЛУВЧО on Вто 8 Май 2012 - 15:02

И другия път си носете тиксо от вкъщи,че да не изгорите с две-три бири.Много скъпо това румънско тиксо да го е.... 41990 смях
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО

Брой мнения : 7379 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 49

Писане  Шморхи on Вто 8 Май 2012 - 15:23

Тиксо не, но аз за себе си реших, че бандажна лента, от тая, сивата ще влезе задължително в оборудването на бъдещата ми лодка. Изолирбанд, сива лента, няколко опашки, клещи, ключ 10-11, права и кръстата отвертки и нож, че и два даже трябва да присъстват . Някои от тези неща и сега ги имам в оборудването, но някои тепърва ще ги кача.
Аз бях скептик, че ще стане работата, но после се оказа, че може дори и на пълна газ да се кара така, стига да не решиш да завиваш на пълна газ с тоя...румпел. смях
Шморхи
Шморхи

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото