Гащеризон за риболов от лодка

Go down

Гащеризон за риболов от лодка

Писане  vvt1970 on Сря 21 Ное 2012 - 17:02

Този гащеризон дали е добър:

[You must be registered and logged in to see this link.]
В смисъл да не дам фира, ако падна у водътъ sunglasses2
vvt1970
...........................

Брой мнения : 724 Рожд.дaта : 23.09.1970
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Re: Гащеризон за риболов от лодка

Писане  Rimohit on Сря 21 Ное 2012 - 17:05

Да , това е много по добър вариант от стандартния мушамен гащиризон!
Rimohit

Брой мнения : 602 Рожд.дaта : 24.06.1979
Години : 38

Писане  vatus on Сря 21 Ное 2012 - 17:11

И аз така мисля.
Щом е неопренов би трябвало да те държи на повърхността безпроблемно, ако случайно цамбурнеш във водата и няма да измръзнеш бързо.
vatus

Брой мнения : 2774 Рожд.дaта : 14.02.1956
Години : 62

Писане  sllipi1 on Сря 21 Ное 2012 - 17:38

vatus написа:И аз така мисля.
Щом е неопренов би трябвало да те държи на повърхността безпроблемно, ако случайно цамбурнеш във водата и няма да измръзнеш бързо.
ще го държи над водата ако има неопренова горница иначе може да стане като плувка ,ако колегата е с такъв гащиризон задължително и спасителна жилетка в тоя сезон стават най много бели ,всички се навличаме че е студено но паднем ли недай си боже в тая студената вода м.....ло
sllipi1

Брой мнения : 1244 Рожд.дaта : 19.10.1976
Години : 41

Писане  Шморхи on Сря 21 Ное 2012 - 17:44

sllipi1 написа:ще го държи над водата ако има неопренова горница иначе може да стане като плувка ,ако колегата е с такъв гащиризон задължително и спасителна жилетка

Съгласен съм! Аз съм влизал и с неопрена. Топли и не усещаш вятъра, ама не е много комфортно. Па и...смешно някак. Тюлен лови риба от лодка. смях
После елиминирах неопрена и си слагах топли дрехи, но запазих бонето. Пази ми кратуната от вятър и студ в ушагите. Малко глух съм ама...пълно щастие няма!
Шморхи

Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978
Години : 39

Писане  vvt1970 on Сря 21 Ное 2012 - 17:45

По това време на годината задължително с жилетка!
vvt1970

Брой мнения : 724 Рожд.дaта : 23.09.1970
Години : 47

Писане  Ribarina on Сря 21 Ное 2012 - 18:35

Нищо не може да те спаси като паднеш във водата.Въпроса е да не падаш.
Ние ползваме зимата комплект от две части и отделно ботуши.Идеята ако паднеш да можеш да свалиш всичко бързо.
Може би правим така защото сме на кей и не ни се налага да бутаме лодката във водата и да газим вътре.
А по принцип последно време аз пазаря работни дрехи и обувки от тук :[You must be registered and logged in to see this link.]
Обаче гледам сега няма цени и половината артикули са изчезнали.Имат магазин на гърба на стадион Нефтохимик
Ribarina

Брой мнения : 1898 Рожд.дaта : 29.06.1982
Години : 35

Писане  divein on Сря 21 Ное 2012 - 20:10

vvt1970 написа:Този гащеризон дали е добър:

В смисъл да не дам фира, ако падна у водътъ sunglasses2

Избягвай гащеризоните, каквито и да са. Незнам как и откъде пускаш лодката, но би трябвало да са ти достатъчни само ботуши. Ако найстина се налага гащиризон си вземи някой който лесно обличаш и събличаш. След като влезеш в морето го събличаш и хвърляш някъде из лодката и малко преди да излезеш го обличаш пак.
divein

Брой мнения : 776 Рожд.дaта : 10.08.1978

Писане  max on Сря 21 Ное 2012 - 20:59

vvt1970 написа:По това време на годината задължително с жилетка!
Никога не подценявайте морето аз бес жилетки на лодката 3 бр. ако сме двама sunglasses2 не влизам а за да ми е топло имам на yamaha едни тениски който подържат тел. темп. и съхнат много бързо (като ластични са ) да не говориме че съм с 2 помпи за одводняване и спасителен плот за 6 човека. Вържи попа да е мирно селото worshippy
max

Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 48

Писане  sllipi1 on Сря 21 Ное 2012 - 22:49

[quote="Ribarina"]Нищо не може да те спаси като паднеш във водата.Въпроса е да не падаш.
един стар морски вълк ми беше казал че зимата разликата с жилетка или без е една цигара време,но понякога всяка минутка е от значение,според мен гащеризон ако се ползва трябва да му е по голям на човек за да може лесно да се съблича и ако се ползва яке гащеризона да е над якето ,абе да не се пада от лодката е най добре но никой никога не е застрахован, има едни цели костюми дет са за подледен риболов,четох някъде че с тях може да запази човек до 1 час при ниски температури ако тупнеш в водата
sllipi1

Брой мнения : 1244 Рожд.дaта : 19.10.1976
Години : 41

Писане  roko koko on Сря 21 Ное 2012 - 23:04

Сухия неопрен ми се струва ,че е идеалният вариант ..........ама са доста money6 ,......аз ползвам термо белйо за да не съм навлечен много....................ама недай си боже :d5b65c17bec10f
roko koko

Брой мнения : 4327 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 43

Писане  marinco on Сря 21 Ное 2012 - 23:24

Вчера гледах много приличен комплект яке и панталон с неопрен за 200 лева зад краставица. На Пецата.
Не знам дали е скъпо или евтино но на външен вид бе много добро. Малко е тежичък , но сигурно е от неопрена.
marinco

Брой мнения : 246 Рожд.дaта : 27.12.1960
Години : 57

Писане  Шморхи on Сря 21 Ное 2012 - 23:38

Аз лично, ползвам обикновен мушамен гащеризон, но напоследък не ми се налага. Някак се справяме, без да се налага да цопаме във водата. На лодката го свалям обаче!
А иначе, слагам някакви боти или ботуши, желателно кожа, та и да пръска да не ми мокри краката. Човешкото тяло изстина най-бързо от крайниците и главата.
И върху другите дрехи, фланели, анораци, слагам едно щормово облекло, по-скоро дъждобран. Комплекта е 20-а лева. Китайско е, но е добре. С ластици, качулка, връвки за стягане, копчета. Идеална работа върши срещу пръски и вятър, а отдолу обикновенно съм с някакъв анорак с качулка, но си нося и шапка идиотка за всеки случай. Преди време, влизахме и Декември и понеже мястото за риболов бе на 14 километра от мястото за пускане, го карахме на глисаж цялото разстояние, та ми бе студено на очите. Изрових си една стара маска-очила от годините, когато карах ски и се оказа, че ми върши чудесна работа. Закрива част от челото и скулите и покрива очите. Общо взето...опаковам се. Ръкавици не ползвам, че не усещам нищо през тях, но ръцете в джобовете и...те така.
А тези комплекти дрехи са чудесни. Имах три случая, когато при лошо време ме командироваха на носа на лодката и на моето място отзад отиде един два пъти по-тежък от мен. Това с цел оправяне на баланса на лодката. Обърнах гръб на носа и се облегнах на конзолата срещу другите двама да си лафим, а и да не ме блъска вятъра челно. После се оказа, че целият ми гръб и задник са вир вода, а аз нищо не разбрах от това.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Моето има и качулка и струва към 20-а кинта. Има го във всички магазини. Най-хубавото е, че се събира в плика, който върви към него и обема му е колкото на книга. Не заема място и винаги ми седи на лодката.
Шморхи

Писане  gogo26 on Чет 22 Ное 2012 - 9:09

Това е идеалния вариант 364672
Ей тук едно интересно клипче ,как се държи неопренов гащеризон във вода :609c1f728720fb
gogo26

Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 46

Писане  ТАРАЛЕЖ on Чет 22 Ное 2012 - 13:37

[img][You must be registered and logged in to see this link.]

Взимаха ги за лодки. Остана само една бройка с размер 4XL. Което седи добре на човек висик около 185-195см.
ТАРАЛЕЖ

Брой мнения : 1346 Рожд.дaта : 15.10.1974

Писане  ТАРАЛЕЖ on Чет 22 Ное 2012 - 14:07

..както и тези жилетки!
[img][You must be registered and logged in to see this link.]
ТАРАЛЕЖ

Брой мнения : 1346 Рожд.дaта : 15.10.1974

Писане  Ribarina on Чет 22 Ное 2012 - 18:46

Илко за 200 лв.в Олим-па можеш хубаво да се екипираш.Комплекта от две части струваше 110 лв тази пролет..
А този гащеризон от клипа е наистина срахотен.Като гледам обаче май няма много възможност за други дрехи под него.
Като цяло предпочитам да не ползвам такива работи.
За пътуването в лодката се обличам с някакви по леки по възможност меки дрехи.Вярно че попиват вода,но движенията не са ограничени.За риболова или за мокренето използвам едно старо яке,промазано с някаква пласмаса и не пуска вода.На много снимки съм с него.Рядко (ако не вадим мрежи) обличам една жълта горница,която силно ме притеснява и ограничава в движенията.
А я си помислете при температури на водата под 10 градуса или както беше миналата година дълъг период с температура 2-3 градуса падане във водата няма да е много приятно.Нашият капитан падна в канала,по точно обърна се с една малка лодка и още разправя какво е почувствал.
Не падайте във водата
Ribarina

Брой мнения : 1898 Рожд.дaта : 29.06.1982
Години : 35

Писане  КИРО on Чет 22 Ное 2012 - 22:05

Кът ви четаааа - повече май няма да излизам в морето. :21fe7b94c4e424
То остана се накачуля и с тези "екстри" - че и кефа си да прая.... 4470715d436575fb7973
КИРО

Брой мнения : 20804 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 60

Писане  Шморхи on Чет 22 Ное 2012 - 23:03

И аз бих се отказал от тея писаници, ама последните два пъти, такъв студ брах, че сега си мисля с гъбина да влизам в морето, най-добре ще ми е, па ко се удавя, удавя. Ако не, най-много да отлетя с тая палатка като кондор...към топлите страни с вятъра. смях
Шморхи

Писане  vatus on Чет 22 Ное 2012 - 23:27

Бааси одеждите, а аз си мислех, че само ние харпунджиите хвърляме луди пари за екипировка.
Шморхи, недай си боже да паднеш с гъбина във водата. Дядо ми от Приморско, бог да го прости, така се удави, паднал от лодката си облечен с гъбин и за секунди потънал. Аз на времето когато още нямах неопрен, гмурках с вълнени фланели и клин /уж за по-топло/ и така ме дърпаха, а представям си с този сюнгер, как ще се почувства човек ако цамбурне. 41990
vatus

Брой мнения : 2774 Рожд.дaта : 14.02.1956
Години : 62

Писане  Шморхи on Чет 22 Ное 2012 - 23:38

Шегувам се, как ше вляза с гъбина в морето. 98-а охранявахме един кораб на пристанището,в Царево, зимата.
Вълните преливаха през вълнолома и се стоварваха връз лодките, такъв вятър беше, пък стуууд!
Камуфлажа, подплатата, шинела и пак е студено. Старшината се смили и ни раздаде гъбини. Ми то тва...все едно съм костенурка и си нося къща на гърба. Вярно, топли, ама така тежи, че не усещах ни автомата на гърба си, ни колана със сумката на кръста си.
Проверявах редовно дали пушката ми е на рамото, просто не се усеща през това нещо.
Та да вляза в морето с нея....ако ме хване вятъра с тея поли, верно ще отлетя или...потъна като менгеме.
Шморхи

Писане  Тедо on Пет 23 Ное 2012 - 11:08

неопреновия гащеризон от клипчето го имам - колкото пъти съм го облякъл /не в лодката разбира се/ за да дърпаме мрежите в рибарника за Никулден, толкова пъти съм ставал мокър до кости от пот... и това за 2-3 часа... Представям си цял ден с него...
За да паднеш от лодката би трябвало да си доста почерпен...
Ако лодката е малка и нестабилна, просто не бива да се ползва в студено време...
Тедо

Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974

http://www.zanderbg.com

Писане  КИРО on Пет 23 Ное 2012 - 14:29

Тедо написа:неопреновия гащеризон от клипчето го имам - колкото пъти съм го облякъл /не в лодката разбира се/ за да дърпаме мрежите в рибарника за Никулден, толкова пъти съм ставал мокър до кости от пот... и това за 2-3 часа... Представям си цял ден с него...
За да паднеш от лодката би трябвало да си доста почерпен...
Ако лодката е малка и нестабилна, просто не бива да се ползва в студено време...

Или пълен аджамия,не мога да си го представя това де.
Освен ако катера на гранична не мине покрай мен на МАХ.
КИРО

Брой мнения : 20804 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 60

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото