параван за тролене

Страница 1 от 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

параван за тролене  Empty параван за тролене

Писане  tiho_roev on Нед 6 Яну 2013 - 9:26

Здравейте колеги имам един въпрос относно паравана за тролене някой ползвал ли е това устройство и какви наблюдения има от него благодаря предварително :609c1f728720fb

[You must be registered and logged in to see this image.]
tiho_roev
tiho_roev
...........................

Брой мнения : 763 Рожд.дaта : 06.04.1966
Години : 53

Върнете се в началото Go down

параван за тролене  Empty Re: параван за тролене

Писане  beis on Нед 6 Яну 2013 - 14:18

Привет колега,това параван ли се води или крило.Аз имам сьщото но е крило.
Ако става вьпрост за крила в час сьм но за параваните не. sunglasses2
beis
beis

Брой мнения : 359 Рожд.дaта : 05.05.1975
Години : 44

Писане  tiho_roev on Нед 6 Яну 2013 - 19:01

beis написа:Привет колега,това параван ли се води или крило.Аз имам сьщото но е крило.
Ако става вьпрост за крила в час сьм но за параваните не. sunglasses2

Здравей виж какво намерих в нета за въпросния параван или крило :217b315cad77fe

Икономичен план тролинг параван за потапяне на воблерите на по-голяма дълбочина. Задълбочаването зависи от скоростта на тролене- По-висока скорост, по-голяма дълбочина.

В зависимост от това на коя плоскост се поставя вирбела, се регулира отклонението на воблера от оста на лодката, вляво или дясно. Тази опция дава възможност да се влачат две пръчки. Съответно на-ляво и на-дясно от посоката на движение.

Воблера се монтира на повод 2-3 метра на фиксираният вирбел отдолу. Основоното влакно на подвижният вирбел от-страни. Дължина на влакно при тролингуване 20-40м

Аз се интересувам да ли някой го е ползвал за улов на паламуд или лефер и с каква скорост на каква дълбочина максимално може да слезе .
Защото за паламуд скороста е една а за лефер друга
tiho_roev
tiho_roev

Писане  beis on Нед 6 Яну 2013 - 20:14

Така,значи за едно и сьщо нещо говорим.В интерес на истината от морски риболов не разбирам.Нямам си и на идея дали ще ти вьрши работа за него.Тоест пробвали сме с вьпростно крило воблери от типа на магнуми и сливьри,но нещо не работи крилото като хората.Тоест с по малки воблери работи от типа на 3-5см тези ги ползваме за пьстьрва и вьрши добра работа.Но има един друг модел дипси дайвьр крьгли които са доста по добри при свалянето на воблери.Но пак казвам с по голями воблери от типа на 7см и нагоре не сме работили.Иначе спокойно си сваляме воблерите до 10м.
beis
beis

Брой мнения : 359 Рожд.дaта : 05.05.1975
Години : 44

Писане  КИРО on Нед 6 Яну 2013 - 21:02

Тихоооо,пробвай да ги свалиш воблерите със скандила ве.
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Брой мнения : 21081 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 61

Писане  Петър Василев on Пон 7 Яну 2013 - 0:29

tiho_roev написа:[Аз се интересувам да ли някой го е ползвал за улов на паламуд или лефер и с каква скорост на каква дълбочина максимално може да слезе .
Защото за паламуд скороста е една а за лефер друга
Аз пък ще ти кажа,че когато тези риби се намират на дъното или по-точно близко до дъното покрай устите им да минеш с каквато и да е примамка няма да се излъжат и причина е,че те тогава не се хранят sunglasses2
Много рядко е да ти взене риба от този род на дъното,защото тези риби по принцип се хранят горе и затова тук в ГР. ги наричат афропсара(преведено точно значи ''повърхостни'')движат се и се хранят най-вече в повърхностния слой на водата.
Друг подвид са скалните риби,които за жалост липсват в Черно море и сдна от тях е зъбара,,,другите няма да ги изброявам ,защото едно,че са много,друго,че знам само гръцките наименования.
За скалните риби е нужно да достигнеш дълбочина близко до дъното.
Това е от мен sunglasses2
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Брой мнения : 6643 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 51

http://www.gofishingbg.com

Писане  dobria1 on Пон 7 Яну 2013 - 8:06

Петър Василев написа:Аз пък ще ти кажа,че когато тези риби се намират на дъното или по-точно близко до дъното покрай устите им да минеш с каквато и да е примамка няма да се излъжат и причина е,че те тогава не се хранят sunglasses2
Много рядко е да ти взене риба от този род на дъното

Не бих се съгласил с теб,но ще кажа и че тук дъното е на 16-20 метра и достааааа риби (лефери) ги взехме от дъното

п.п. Той Тихо не напразно пита за таз кириика sunglasses2
dobria1
dobria1

Брой мнения : 2582 Рожд.дaта : 11.11.1973
Години : 46

http://dobria1.snimka.bg/?profile,albums

Писане  tiho_roev on Пон 7 Яну 2013 - 11:12

Наблюденията ми от миналия сезон са че едрите риби са в придънния слой и затова мисля този сезон там да ги търся така че ще съм благодарен на всяко споделено мнение или приспособление за улов на едри хищници да се надява ме че и тази година ще бъде хишническа
tiho_roev
tiho_roev

Писане  Петър Василев on Пон 7 Яну 2013 - 13:15

По големите риби искат по-големи примамки .
Да каже Тони как тази година е ловил поламуди по кило и половина на воблери и как покрай него всички други ловели циганки.Знаете ли защо,защото искат с муха ,слон да хванат( влачели чепарета) и се чудели,,как така Тони вади големи екземпляри а те малки sunglasses2

п.п.За 20-тина метра дълбочина не е никакъв проблема да влачеш и на метър под водата,,,рибата вижда стръвта Митак.
Храни ли се ,ще удари.
А и друго да кажа,,че повечето хищници нападат от долу нагоре.
Това са моите наблюдения за 4,5 години и хиляди часове влачене.

п.п.А ти Тишо вземи си направи един монтаж като този

едно воблерче отзад

и поне две силикончета от пред,,,каквито и да са,,може във вид на рибки или на калмарчета,,няма значение

и като минеш през ятото хранещи се риби получаваш това наведнъж

Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Писане  savi aleksiev on Пон 7 Яну 2013 - 17:43

Тук вече се намесвам и аз Добрия е прав .Риболова на една риба всеки ден е различен, толкова ли "не способни '' колеги имаше в морето тази есен на Зл. пясъци че в дадени дни риба вземана само няколко лодки а другите само правеха навалица с монтажа който показваш.
Лично инашата лодка единия ден към обяд по разреди головете, смених скандила с по тежък и нещата си дойдоха на мястото , ама мача вече свършваше. Както казах с мариики те правеха навалица но имаше и колеги с едни воблери с едни лъжици отпред вземаха редовно с нас понеже се движех ме почти заедно и се вижда кой какво взема аз работих с голямо чепаре а Добрия с твоя монтаж с мариика . А резултатите ми за сезона са повече от добри . Всичко в линията си е от значение дори и дебелината на възлите ,когато искаш да слезеш по на дълбоко sunglasses2
Иначе монтажа ти е убиец ти го въведи и ни научи на него ама има дни когато не работи а рибата е там и се хваща ама от дълбокото. :29e6bbd771c7f3
savi aleksiev
savi aleksiev

Брой мнения : 3330 Рожд.дaта : 05.12.1961
Години : 58

Писане  Шморхи on Пон 7 Яну 2013 - 18:25

Аз си купих Дипси Дайвър, но още не съм го пробвал. Имам едно притеснение обаче. Това...нещо е доста тежичко и обемисто. Следва да бъде на края на основната линия, нейде 40-50 метра назад и на него да има повод от около 2 метра, на чийто край да е воблера. Дотук добре, но аз се притеснявам ще разбера ли въобще, че имам риба с целият този "влак" закачен на въдицата?
Ето го нещото,
Ето и схема с отклоненията и дълбочините спрямо пуснато влакно и позиции на ексцентрика.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Шморхи
Шморхи

Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978
Години : 41

Писане  max on Пон 7 Яну 2013 - 18:48

tiho_roev написа:Наблюденията ми от миналия сезон са че едрите риби са в придънния слой и затова мисля този сезон там да ги търся така че ще съм благодарен на всяко споделено мнение или приспособление за улов на едри хищници да се надява ме че и тази година ще бъде хишническа
Даунрингера е истината 488232 гледам си на сонара на каква дьлбо4ина е /в зависимост от скороста воблера се ка4ва на горе/ sunglasses2

Последната промяна е направена от max на Пон 7 Яну 2013 - 19:48; мнението е било променяно общо 1 път
max
max

Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 50

Писане  Моряка on Пон 7 Яну 2013 - 18:54

Шморхи написа:Аз си купих Дипси Дайвър, но още не съм го пробвал. Имам едно притеснение обаче. Това...нещо е доста тежичко и обемисто. Следва да бъде на края на основната линия, нейде 40-50 метра назад и на него да има повод от около 2 метра, на чийто край да е воблера. Дотук добре, но аз се притеснявам ще разбера ли въобще, че имам риба с целият този "влак" закачен на въдицата?
Ето го нещото,
Ето и схема с отклоненията и дълбочините спрямо пуснато влакно и позиции на ексцентрика.

С Академика пробвахме опитно такава джаджа.Значително по-голямо усилие иска,отколкото да си дърпаш марийка с 3 октоподчета.Но то,като се дърпа това си иска стойки за сопите.Точния монтах го знае Академика-при удар се освобождава...абе той да си го обясни.
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Брой мнения : 8077 Рожд.дaта : 30.12.1967

Писане  savi aleksiev on Пон 7 Яну 2013 - 20:13

max написа: Даунрингера е истината 488232 гледам си на сонара на каква дьлбо4ина е /в зависимост от скороста воблера се ка4ва на горе/ sunglasses2
E с промяната на скоростта за да компенсираш дълбочината не се ли влошава играта на примамката за даден вид риба.Примерно Лефера гони добре и атакува примамки движещи се със шест километра/ч.
Ако намалиш скоростта за да слезе примамката чипарето по на дълбоко , няма ли това да се отрази на атакуването на рибата и ако е не защо тогава при нормални условия се поддържа тази скорост sunglasses2
savi aleksiev
savi aleksiev

Брой мнения : 3330 Рожд.дaта : 05.12.1961
Години : 58

Писане  tiho_roev on Пон 7 Яну 2013 - 20:35

Петър Василев написа:По големите риби искат по-големи примамки .
Да каже Тони как тази година е ловил поламуди по кило и половина на воблери и как покрай него всички други ловели циганки.Знаете ли защо,защото искат с муха ,слон да хванат( влачели чепарета) и се чудели,,как така Тони вади големи екземпляри а те малки sunglasses2

п.п.За 20-тина метра дълбочина не е никакъв проблема да влачеш и на метър под водата,,,рибата вижда стръвта Митак.
Храни ли се ,ще удари.
А и друго да кажа,,че повечето хищници нападат от долу нагоре.
Това са моите наблюдения за 4,5 години и хиляди часове влачене.

п.п.А ти Тишо вземи си направи един монтаж като този

едно воблерче отзад

и поне две силикончета от пред,,,каквито и да са,,може във вид на рибки или на калмарчета,,няма значение

и като минеш през ятото хранещи се риби получаваш това наведнъж

Петьо радвам се че се включваш защото рибите които имате в Гречко нямат нищо общо с тези по нашето черноморие цяло лято лових паламуди и едри бих казал чернокопи sunglasses2 с такъв такъм подобен на този дето го показваш ама аз търся по едрата риба на два три пъти ми замина целия такъм ама видях за каква риба става въпрос 364672
затова търся мнения от колеги като теб които са ловили по едри хишници било то по нашето черноморие или друго за да не преоткривам топлата вода

tiho_roev
tiho_roev

Писане  вакрил on Пон 7 Яну 2013 - 20:57

eyeballs_icon Ама скромно го даваш Тишо,за такива гофани бая ще трябва да обикаляме sunglasses2 Това крило много ме съмнява че ще работи в нашите условия,но не се ли пробва нищо не може да се каже със сигурност.Като е на по дълбоко рибата просто трябва да се върти с голямо чепаре и това е.
вакрил
вакрил
вече не е сред нас

Брой мнения : 1986 Рожд.дaта : 06.09.1968

Писане  tiho_roev on Пон 7 Яну 2013 - 21:10

Ама затова питам Въки с питане до Цариград се отивало
пп.Не питай старило питай патило sunglasses2
tiho_roev
tiho_roev

Писане  КИРО on Пон 7 Яну 2013 - 21:16

Абеее,голямото чепаре не винаги работи според мен.
Албена да си признае ако иска.
В голяяям кръг обикаляхме двете лодки,на воблерите се вземаше паламуд,
на чепарето, Камен се оплакваше че има само една риба.

Може догодина да е обратен резултата де - да не правим заключения само от тази година.
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Писане  вакрил on Пон 7 Яну 2013 - 21:21

Ми то си е нормално Кире като е горе паламуда на голямото не взимат или взимат малко ,а воблерите работят пирфектно,щом като и дъртите рибари таз година на Бяла захвърлиха скандилите и почнаха с воблери -смятай :609c1f728720fb
вакрил
вакрил
вече не е сред нас

Брой мнения : 1986 Рожд.дaта : 06.09.1968

Писане  КИРО on Пон 7 Яну 2013 - 21:28

Смятам Вакриле - за още един момент да намекна.
Има много ем ( дали е хамсия,трицона или граца - няма значение ),
не очаквай на облечени куки да налита едрото.Той вече по навик налита на някакви рибки.
А воблера най-добре се доближава до тях.
Ако го няма ема,и минава пасажа на големите - на всичко ще налита.

Абееее - рибешка му рабта. смях

Нека да видим как ще почне май месец,после ще решаваме кръстословицата. sunglasses2
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Писане  Шморхи on Пон 7 Яну 2013 - 21:40

Отклонявате се от темата и ш'съ глубявами!
Кажете тея чудесии, за които иде рече, работят ли, не работят ли, как работят и най-вече, как мама му стара ние да работим с тях!

А иначе съм говорил с един рибар, дето обикаля света и диша заради рибите, че рибата винаги предпочита едрото. Елементарна логика. Една и съща енергия хаби и за малка, и за голяма хапка. Логично е тогава, да препочете по-голямото.
Има и друга теория, на един приятел, там...хем ми се вярва, хем не, ама по-скоро вярвам. Той смята, че рибите прекрасно знаят, че воблера не е жива риба. Теорията му е, че всяко живо същество има биомагнитни излъчвания и неслучайно хищниците имат сензори по дължината на тялото си, а сома дори мустаци, с които улавят сигналите на другите живи тела.
Воблера, бидейки гадинка нежива, няма как да излъчва тези сигнали, но ги дразни с вибрациите си и те налитат да видят кво е туй чудо. Просто...дразнител. Както ние гледаме циците на мацките по улицата, прекрасно знаейки, че няма да можем да заврем муцуни между прекрасните хълмове, но все пак не се отказваме да зяпаме натам, така и рибоците проверяват дразнителят.
Шморхи
Шморхи

Писане  pivkoto on Пон 7 Яну 2013 - 21:46

Шморхи написа:
Има и друга теория, на един приятел, там...хем ми се вярва, хем не, ама по-скоро вярвам. Той смята, че рибите прекрасно знаят, че воблера не е жива риба. Теорията му е, че всяко живо същество има биомагнитни излъчвания и неслучайно хищниците имат сензори по дължината на тялото си, а сома дори мустаци, с които улавят сигналите на другите живи тела.
Воблера, бидейки гадинка нежива, няма как да излъчва тези сигнали, но ги дразни с вибрациите си и те налитат да видят кво е туй чудо. Просто...дразнител. Както ние гледаме циците на мацките по улицата, прекрасно знаейки, че няма да можем да заврем муцуни между прекрасните хълмове, но все пак не се отказваме да зяпаме натам, така и рибоците проверяват дразнителят.

В сладководният тролинг в голяма част от сезона хищниците приемат воблера като натрапник и се стремят да го отблъснат ,за това са ободени странично .
Има периоди в които не иска да погледне жива стръв а успех има само на примамки които я влудяат и предизвикват.
pivkoto
pivkoto

Брой мнения : 1011 Рожд.дaта : 24.09.1976
Години : 43

Писане  Петър Василев on Пон 7 Яну 2013 - 22:49

tiho_roev написа:[ама аз търся по едрата риба на два три пъти ми замина целия такъм ама видях за каква риба става въпрос
Тогава щом е така и съм на твое место ще ловя по този начин.
Аз съм на принципа може да е една ,но голяма sunglasses2

Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Писане  EU_BG_akademika on Пон 7 Яну 2013 - 23:45

tiho_roev написа:Здравейте колеги имам един въпрос относно паравана за тролене някой ползвал ли е това устройство и какви наблюдения има от него благодаря предварително :609c1f728720fb
Това което показваш не става за нищо имах такъв и го подарих на някого. Това което показва Шморхи, върши работа, имам тамън 4. Те са голям и малък размер, аз имам от двата по два. Трябва ти и футоброяч. Ако спазваш скоростта, дължината и дебелината на влакното, паравана слиза на + - 10% от указаната дълбочина, мерихме с втора лодка. Съпротивлението е много голямо и трудно се наглася откачащият механизъм, но като си поиграеш няколко часа ще го уйдордисаш... при удар, механизма се откача и сопата скача рязко назад и после трябват бързи действия, разбира се ако си натегнал много, ще разбереш само ако си гледаш върха, че просто се е наклонил още или се е счупил. смях Ако слагаш плетеняк скъсяваш с 5-6 фута това което ти дава схемата за дълбочината. Той не се разтяга, а в схемата нищо не пише за плетеняку... Значи ако пише,, че на 50 фута назад слиза на на 30, с плетеняк ще слезе на 30 около 45 фута, ама пак зависи. Най добре да хванеш някого със сонар, който да кара връз паравана и с две станции, точно да определите при какви условия къде слиза, другото е в сферата на "около" и приблизително..... :609c1f728720fb
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika

Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 56

Писане  Шморхи on Вто 8 Яну 2013 - 9:56

Аз не разбрах за откачането...Не виждам как ще се откачи и ще те остави само с въдицата и рибата.
Гледах тука едно клипче с един младеж и там дипсито си е постоянна част от линията. Ето:

Гледах и още един клип. И там е същото. Линия, дипси, повод, примамка. Но...хората слагат ластик, което е интересно и струва ми се полезно.
Аз се чудя цялото това нещо, колко ли напряга сопата...Имам ли пръчка за това, нямам ли... 373173
Шморхи
Шморхи

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Страница 1 от 4 1, 2, 3, 4  Next