ИЗГРАЖДАНЕ НА КРАН НА НОЙ

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

ИЗГРАЖДАНЕ НА КРАН НА НОЙ  - Page 2 Empty Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА КРАН НА НОЙ

Писане  ПЛУВЧО on Сря 2 Окт 2013 - 17:37

вакрил написа:Значи вече сме ориентирани в цената (около 1000лв) ако се съберем 10-20 човека ще ни излезе по 50-100лв.Остава да разберем имали толкова хора.За сега има все още добри места за изграждането му ,но скоро няма да останат ,като на Траката.
Брой ме в списъка.Колкото манги-толкова.:здравей:
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................

Брой мнения : 7379 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Писане  EU_BG_akademika on Сря 2 Окт 2013 - 18:56

parvaka написа:За кран давам 300лв.
Не става така, как ще давш 300, а ние по 30, или събираме пари и го правим общо или си го правиш сам........
И с какъв стаут ще е пусти кран, трябва да е заключен, но ключове трябва да имаме всички12666 
Щото ако стане като на Кранево, можем да спокойно да се запишем в движението "преброяване на глупаците....":здравей:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika

Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 56

Писане  pako on Сря 2 Окт 2013 - 19:49

аз съм ок...мога се вклуча с 100 лв макс. Аз на слипа на Кранево не можах се вклуча, но тук мога, въпреки че никога няма да ползвам този кран... Варна ми е много рядка дестинация по принцип. Както и на Кранево много рядко ще ползвам, въпреки че имах желание но след последната тарапана направо ми се отщя.
pako
pako

Брой мнения : 286 Рожд.дaта : 05.10.1974
Години : 45

Писане  Мънцата on Сря 2 Окт 2013 - 20:00

paynera написа:Нали знаете поговорката за орташката работа ??? В смисъл НЯМА НИЩО ЛОШО , ЧЕ СЕ НАПРАВИ СЛИП НА КРАНЕВО , но вземете измислете нещо да го защитите.Не може 20-30 човека да направят слип и да вложат средства - а да го ползват 100 лодки и нагоре и да чакате ред и да става навалица и да не можете да си пуснете лодките спокоино.То нали е без пари -И ДАВАИ ЦЯЛА ВАРНА ОТ ТАМ ДА ПУСКАТ - не става така.
Няма как да ограничим достъпа на хората, а и не е редно - все пак нямаме нотариален акт за слипа ... sunglasses2 Големия проблем, както каза Виктор в другата тема, е в "шофьорите"! Оня ден като излизах от морето, се наложи да местя колесара на ръка, щото един олигофрен беше паркирал ето къде  364672 Точно пред слипа!

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ако някой се познае, да го има предвид при следващото паркиране!
Мънцата
Мънцата

Брой мнения : 12940 Рожд.дaта : 19.05.1971

Писане  Мънцата on Сря 2 Окт 2013 - 20:04

Някой може ли да покаже за какъв кран говорим все пак и каква е идеята? 12666 
Мънцата
Мънцата

Брой мнения : 12940 Рожд.дaта : 19.05.1971

Писане  ПЛУВЧО on Сря 2 Окт 2013 - 20:14

Мънцата написа:....! Оня ден като излизах от морето, се наложи да местя колесара на ръка, щото един олигофрен беше паркирал ето къде  364672 Точно пред слипа!

Мисля...12666 Тази кола е на Онзи, дето се правеше на собственник на местото.Точно срещу слипа са му и металните бараки.Същият искаше да го обезщитим и да му направим ново място със скара,та когато свърши сезона на Шабла(където също е заградил някакво място)да си докара лодката да зимува там,че да не ходил надалече да я наглежда.Ама не съм на 100% сигурен,само на 90%.226711 
Следващият път като паркира там,цепни му гумите,понадраскай му боята(да има ляб и за насspying ) и т.н.525707397c05bb6a06eb 
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО

Писане  krasimir77 on Сря 2 Окт 2013 - 20:37

вакрил написа:Значи вече сме ориентирани в цената (около 1000лв) ако се съберем 10-20 човека ще ни излезе по 50-100лв.Остава да разберем имали толкова хора.За сега има все още добри места за изграждането му ,но скоро няма да останат ,като на Траката.
Бройте ме и мен. Само дайте ясното къде, как ще се събират средствата?!
.... мн ми стана интересно, как се появиха толкова мераклий за слипа на Кранево, като след риболов отзвуци има общо взето от 7-8 само 12666 
krasimir77
krasimir77

Брой мнения : 361 Рожд.дaта : 05.12.1977
Години : 41

Писане  divein on Сря 2 Окт 2013 - 20:47

Този кран ако го направим трябва да сме на ясно, че ще го финансират 20, а ще се ползва от 200 души. И това е нормално. Няма как срещу 50-100 лв да придобием собственост. А ако го заключим само за нас, ще се конфронтираме още повече с останалите рибари и ще трошим много повече нерви.

Никога не съм ползвал такова съоръжение и за това имам няколко питанки
Крана с ел. мотор ли е?
До колко кг лодка може да пусне?
Може ли да се пуска от сам човек?
Ползват ли се сапани и къде стоят на крана ли или всеки си носи въжета?
Този кран иска ли някаква техническа подръжка?
Нека някой, който е виждал таквоз чудо да разкаже как се действа с него.

Иначе аз съм твърдо за повече слипове БЕЗПЛАТНИ за хората, така че и аз ще участвам.

Между другото на Кранево може месните да се дразнят, но и много хора ни благославят. Толкова много лодки там в морето никога не съм виждал и една от причините е безплатния слип. Много хора не ходеха заради 20-30 лв който им искат на Златните.
divein
divein

Брой мнения : 776 Рожд.дaта : 10.08.1978
Години : 41

Писане  pako on Сря 2 Окт 2013 - 21:25

Мънцата написа:
paynera написа:Нали знаете поговорката за орташката работа ??? В смисъл НЯМА НИЩО ЛОШО , ЧЕ СЕ НАПРАВИ СЛИП НА КРАНЕВО , но вземете измислете нещо да го защитите.Не може 20-30 човека да направят слип и да вложат средства - а да го ползват 100 лодки и нагоре и да чакате ред и да става навалица и да не можете да си пуснете лодките спокоино.То нали е без пари -И ДАВАИ ЦЯЛА ВАРНА ОТ ТАМ ДА ПУСКАТ - не става така.
Няма как да ограничим достъпа на хората, а и не е редно - все пак нямаме нотариален акт за слипа ... sunglasses2 Големия проблем, както каза Виктор в другата тема, е в "шофьорите"! Оня ден като излизах от морето, се наложи да местя колесара на ръка, щото един олигофрен беше паркирал ето къде  364672 Точно пред слипа!

Тоя и аз го видях щото излязах май пръв от всички който напускахме...и така ме издразни.. че мислех да го навра с джипа направо в двора, ама се замислих, защо да развалям оградата на бедния човек заради този ''съобразителен'' шофьор...
Мисля че беше някой от тези 3-мата които фърляха бомбарди на буната !
pako
pako

Брой мнения : 286 Рожд.дaта : 05.10.1974

Писане  Васил on Сря 2 Окт 2013 - 21:53

Кире до там няма път.
Васил
Васил

Брой мнения : 1078 Рожд.дaта : 24.02.1976
Години : 43

Писане  КИРО on Сря 2 Окт 2013 - 22:04

Плувчо написа:Мисля...12666 Тази кола е на Онзи, дето се правеше на собственник на местото.Точно срещу слипа са му и металните бараки.Същият искаше да го обезщитим и да му направим ново място със скара,та когато свърши сезона на Шабла(където също е заградил някакво място)да си докара лодката да зимува там,че да не ходил надалече да я наглежда.Ама не съм на 100% сигурен,само на 90%.226711 
Следващият път  като паркира там,цепни му гумите,понадраскай му боята(да има ляб и за насspying ) и т.н.525707397c05bb6a06eb 
Митак,не се обаждай като не си сигурен в такива ситуации.
Първо,точно това място на слипа е на един колега от Добрич,който пише в наРиба.
Тук някой беше споменал (май НИКГЕО - Галин де ),че по този въпрос е говорил с него.
Отделно,много добре се познавам с човека,бараката му е доста надясно погледнато от от буната.
И е невероятен пич.Професия - летец.
Така че,пишете само ако сте сигурни в данните си.

Другото,я се поразходете до 1-ва буна Кранево.
Ама погледнато от към Златните.
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Брой мнения : 21060 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 61

Писане  dobria1 on Сря 2 Окт 2013 - 22:13

ПЛУВЧО написа:Което означава,че има нужда да се изградят още два-три слипа на различни места.И този път да участват повече хора.
Ако става дума за слипа на Ной от мен имате парите на 8-10 човека(мой клиенти) който не са от форума ни,но на драго сърце ще дадат добри пари.
А за крана мога да кажа че поне половината от тези за който говоря ще им хареса идеята повече отколкото за слипа,дори онзи ден гледах как с такъв кран на Траката (до грамадния кран на първака) мой познат си пусна лодката дори се насади в нея още докато беше на колесаря другия го пусна,измести джипката с колесаря и след 2-3мин. бяха отпрашили

п.п. С парите за ремонта на слипа,могат да се направят не 1 а цели 3 крана на Ной (1-ния да е по корав за по тежки лодки) Именно по този начин и ще се намали значително трафика и голямото чакане и съм убеден че ако един кран излиза към 1000 лева с лека ръка ще съберем не за 3 а за минимум 5 крана ЗАЩОТО става дума за Ной spying 
dobria1
dobria1

Брой мнения : 2582 Рожд.дaта : 11.11.1973

http://dobria1.snimka.bg/?profile,albums

Писане  вакрил on Сря 2 Окт 2013 - 22:43

divein написа:Този кран ако го направим трябва да сме на ясно, че ще го финансират 20, а ще се ползва от 200 души. И това е нормално. Няма как срещу 50-100 лв да придобием собственост. А ако го заключим само за нас, ще се конфронтираме още повече с останалите рибари и ще трошим много повече нерви.

Практиката е следната-крана се заключва и се ползва само от хората дето са го направили.Няма с кой да се конфронтираме защото е на самата буна а там рибари няма.

Никога не съм ползвал такова съоръжение и за това  имам няколко питанки
Крана с ел. мотор ли е?
Не с мощнна ръчна лебедка.

До колко кг лодка може да пусне?
Зависи от изработката и лебедката ,но в повечето случаи е за по леки лодки около 300кг.Повечето кранове на траката например не могат да пуснат лодката на Мънцата.

Може ли да се пуска от сам човек?
Може с повече време и хамалогия.

Ползват ли се сапани и къде стоят на крана ли или всеки си носи въжета?
Ползват се и за всяка лодка са индивидуални ,като предварително се прогонват ,намира се центъра на тежеста и т.н.

Този кран иска ли някаква техническа подръжка?
Неголяма ,смазване ,зазимяване,подмяна на ролки и проволки като се наложи.

Нека някой, който е виждал таквоз чудо да разкаже как се действа с него.
По добре иди на траката и ги виж има поне 7-8

Иначе аз съм твърдо за повече слипове БЕЗПЛАТНИ за хората, така че и аз ще участвам.

Между другото на Кранево може месните да се дразнят, но и много хора ни благославят. Толкова много лодки там в морето никога не съм виждал и една от причините е безплатния слип. Много хора не ходеха заради 20-30 лв който им искат на Златните.
вакрил
вакрил
вече не е сред нас

Брой мнения : 1986 Рожд.дaта : 06.09.1968
Години : 51

Писане  вакрил on Сря 2 Окт 2013 - 22:56

Мънцата написа:Няма как да ограничим достъпа на хората, а и не е редно - все пак нямаме нотариален акт за слипа ... sunglasses2 Големия проблем, както каза Виктор в другата тема, е в "шофьорите"! Оня ден като излизах от морето, се наложи да местя колесара на ръка, щото един олигофрен беше паркирал ето къде  364672 Точно пред слипа!

Джипа  е на този дето си беше подготвил скарата на слипа.Но и да не е той там винаги се намира някой друг да спре,просто на хората не им е ясно че на това място ни пречат много за маневрата .Може би трябва да сложим и там една табела.Да си кажа честно и аз оня ден пусках празния колесар на ръка и стана доста по бързо и лесно от колкото да се мъча с маневрите,май и друг път ще правя такаsunglasses2 
вакрил
вакрил
вече не е сред нас

Брой мнения : 1986 Рожд.дaта : 06.09.1968
Години : 51

Писане  D.Dimitrov on Чет 3 Окт 2013 - 8:20

Мммм даа.....
Ето как се случи всичко предния път.
На 07.08.3013 Тихо сподели това:
tiho_roev написа:Предложение за изграждане на слип на Кранево .
..... две тави кебабчета и 4 каси бира и жива сила при добра
организация за един следобяд от 17 до 20 ч ще е готов :рок:
В 19:31 часа на същия ден:
fishmaster написа:Колеги мястото е прекрасно,бях там ,а най хубавото е ,че има достатъчно място за колесари и джипове....защитено е от всички страни ,мисля че зависи само от нас да си направим живота по лек на есен....сега да видим дали ще се намерят поне 25 съмишленици за да може да си направим слип......
D.Dimitrov написа:Местенцето за което говорим:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Малко по-късничко вече се случи това:
вакрил написа:СПИСЪК НА АКЦИОНЕРИТЕ НА ХОЛДИНГА
Д.Димитров-40лв
Вакрил       -40лв
Васил         30лв
Виктор      -30лв
Мънцата   -50лв
Любака    -30лв
Савата     -30лв
Тихо х2    -60лв
Цецо       -30лв
Киро        -30лв
Но бързичко се превърна в това:364672 
вакрил написа:
                        И ЗА ПАРИТЕ
Д.Димитров-40лв
Вакрил       -40лв
Васил         30лв
Виктор      -30лв
Мънцата   -50лв
Любака    -30лв
Савата     -30лв
Тихо        -30лв
Тодор      -30лв
Цецо       -30лв
Киро        -30лв
Добрия     -30лв
Divein       -30лв
Дели        -30лв
Яни          -30лв
Плувчо     -30лв
Първака    -30лв
Галин       -30лв
Академика-30лв
Делисто44-30лв
Любчо Балинов-30
Ники(Вакрил)-30
Митето Акс   -30лв
Gogotod -30лв
milanovgeorgi-30лв
Св.Михалев   -30лв
Камен златаря-30лв
Миро             -30лв
Олег             -30лв
Мартин         -30лв
Величко           -30лв
Дидо            -30лв
Пано(Хруп-хруп)-30лв
Петър(Перо)     30лв
iamyordan        -30лв
Дедо Иван       -30лв

До тук 1120лв
И на 17.08.2013г. се превърна в това364672 
вакрил написа:Честно казано аз по убав слип не съм виждал,като слънце е :рок: :рок: :рок: Гледайте и се радвайте.

И една малка част от строителите се виждат,но бяхме доста народ ,май към трийсетина се събрахме сутринта ,за 30мин направихме кофража и за още толкова го изляхме.Благодарско на всички участвали по един или друг начин в изграждането.Следващата цел е Ной .
вакрил написа:
И една малка част от строителите се виждат,но бяхме доста народ ,май към трийсетина се събрахме сутринта ,за 30мин направихме кофража и за още толкова го изляхме.Благодарско на всички участвали по един или друг начин в изграждането.Следващата цел е Ной .
Това за Ной си го знаехме че предстои. От споделеното по горе се вижда, че бързо и лесно се организираме и нещата стават.
Крановете са доказано работещ вариант и са едно нескъпо решение.
Ако няма някой сериозни аргументи против предлагам да действаме. Вакрил доказа, че коректно се справя със събирането и опазването на паричките: :wow:  : и смятам да го помолим да се заеме отново. Абе направо да си ме пише с вноска каквато прецени а аз днес ще мина да му дам паричките.
Да огледаме днес изградените кранове и да си изберем конструкция. Съдействам с транспорт, фото, рулетка и всичко каквото трябва.
Тел: 0878 200 118
Митко
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 49

Писане  EU_BG_akademika on Чет 3 Окт 2013 - 8:46

Ей го е кранчето.............[You must be registered and logged in to see this link.]
Ще съберем пари да го купим, но трябва ток и някой да го пази с пушката....226711 
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika

Писане  D.Dimitrov on Чет 3 Окт 2013 - 9:26

Това с тока като че ли не е за нас. Нещо само чисто механично да намерим.
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Писане  EU_BG_akademika on Чет 3 Окт 2013 - 9:32

D.Dimitrov написа:Това с тока като че ли не е за нас. Нещо само чисто механично да намерим.
А наясно ли сме каква подръжка ще иска това " чисто механично ", щото то и другото иска, но все пак ел двигател ще раздвижва..
И защо да не е за нас? Ние като сме рибари да не сме пещерни хора дето още не им е даден огинят.........spying 
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika

Писане  D.Dimitrov on Чет 3 Окт 2013 - 9:59

EU_BG_akademika написа:
D.Dimitrov написа:Това с тока като че ли не е за нас. Нещо само чисто механично да намерим.
А наясно ли сме каква подръжка ще иска това " чисто механично ", щото то и другото иска, но все пак ел двигател ще раздвижва..
И защо да не е за нас? Ние като сме рибари да не сме пещерни хора дето още не им е даден огинят.........spying 
Ни най-малко не подценявам възможностите на който и да е по отношение на техническа грамотност.
Просто не съм съвсем наясно дали е възможно да се осигури ел. захранване на въпросното място. Пък и опазването не е малък проблем.
Имам някакви спомени, че електрическите кранови уредби са надзорни съоръжения, и когато говорим за обществена употреба и малко неситуирана отговорност нещата стават...........
Все си мисля, че каквото и да "сътворим", то трябва да не ни позволи да влезем в новините със заглавия от рода на "Лодка с рибар се сгромоляса от саморъчно направен кран на Ной".
Не че и специализираните не падатeyeballs_icon  364672 

И за да не гадаем, май е най-добре  да почерпим от "челния" опит. Разбах, че на Траката имало добре функциониращи и след малко отивам да поснимам.
Ако има някой свободен за оглед да звънка!
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Писане  tiho_roev on Чет 3 Окт 2013 - 10:05

Варианта със ток отпада според мен поради простата
причина че няма ток от къде да се вземе Аз мисля
че трябва да е нещо като тези дето са на буната
може и да е с подобрения затова писах по горе ако
някой ходи тия дни на буната  да заснеме
крановете и мястото на което ще се слага

Последната промяна е направена от tiho_roev на Чет 3 Окт 2013 - 10:48; мнението е било променяно общо 1 път
tiho_roev
tiho_roev

Брой мнения : 763 Рожд.дaта : 06.04.1966
Години : 53

Писане  paynera on Чет 3 Окт 2013 - 10:10

Единия от крановете е на Гърка от Виница - тои си носи кабелите с кнопката - свързва ги по някакъв начин и с 2 акумулатора (2Х12=24 волта) СИ ПУСКА ЛОДКАТА И ПОСЛЕ СИ Я ПРИБИРА.Крана му не е голям - бих казал наи-малкия от всичките на буната - лодката му е голяма обаче - значи поне 200 кила.
paynera
paynera

Брой мнения : 2378 Рожд.дaта : 03.02.1973
Години : 46

Писане  D.Dimitrov on Чет 3 Окт 2013 - 10:13

paynera написа:Единия от крановете е на Гърка от Виница - тои си носи кабелите с кнопката - свързва ги по някакъв начин и с 2 акумулатора (2Х12=24 волта) СИ ПУСКА ЛОДКАТА И ПОСЛЕ СИ Я ПРИБИРА.Крана му не е голям - бих казал наи-малкия от всичките на буната - лодката му е голяма обаче - значи поне 200 кила.
На това се казва ценна информация!!!
Ако някой се сеща нещо сега е времето да казва.
Иначе вече правим уговорка за оглед и мерене на място за след 14.30
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Писане  ПЛУВЧО on Чет 3 Окт 2013 - 10:19

КИРО написа:
Плувчо написа:Мисля...12666 Тази кола е на Онзи, дето се правеше на собственник на местото.Точно срещу слипа са му и металните бараки.Същият искаше да го обезщитим и да му направим ново място със скара,та когато свърши сезона на Шабла(където също е заградил някакво място)да си докара лодката да зимува там,че да не ходил надалече да я наглежда.Ама не съм на 100% сигурен,само на 90%.226711 
Следващият път  като паркира там,цепни му гумите,понадраскай му боята(да има ляб и за насspying ) и т.н.525707397c05bb6a06eb 
Митак,не се обаждай като не си сигурен в такива ситуации.
Първо,точно това място на слипа е на един колега от Добрич,който пише в наРиба.
Тук някой беше споменал (май НИКГЕО - Галин де ),че по този въпрос е говорил с него.
Отделно,много добре се познавам с човека,бараката му е доста надясно погледнато от от буната.
И е невероятен пич.Професия - летец.
Така че,пишете само ако сте сигурни в данните си.

Другото,я се поразходете до 1-ва буна Кранево.
Ама погледнато от към Златните.
Няма се обидя,ама първо прочети внимателно кво съм написал,като не си присъствал на разговора с мнимия собственик на местото.484712 С него последно разговаря Тихо Роев и му обеща да му направим ново место за лодката и нова скаране знам .Знаеш ли докато ляхме бетона,колко хора се писаха за собственици на местото и нито един от тях не беше гореспоменатия наш познат и съфорумник от Добрич.509158 Айде че оспамихме цялата тема.d776892fea672e9d795a spying
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО

Писане  roko koko on Чет 3 Окт 2013 - 10:26

смях Може да е голям пич ама това не му пречи да спре като олигофрен525707397c05bb6a06eb 
roko koko
roko koko

Брой мнения : 4373 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 44

Писане  Жоро_Приселци on Чет 3 Окт 2013 - 11:24

На това му викам аз слип.
Ама нямаме ни държавни, ни местни власти, занимават се само с далавери и простотии.
Ех, кога ще ги стигнем АФРИКАНЦИТЕ.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]"
Жоро_Приселци
Жоро_Приселци

Брой мнения : 115 Рожд.дaта : 20.11.1960
Години : 58

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next