Избор и придобиване на РИБ Лодка

Страница 5 от 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  EU_BG_akademika on Съб 17 Окт 2015 - 19:38

savi aleksiev написа:Синчо ай вземай тая за теб ще договоря на половина цената  sunglasses2
Ц много място ще ми заема в двора, пък и не знам как ще я пускам на Бяла......нестабилна ми се вижда, но при първа възможност ще се кача да я пробвам... sunglasses2
EU_BG_akademika
...........................

Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Писане  Plamen on Нед 6 Мар 2016 - 11:52

Бездействието през зимните месеци ни вкара една-две мухи в главата. смях  И напоследък гледаме разни работи и кроим едни планове, и се сблъскахне с проблема с разположението и обема на резервоара(ите). Та мисля, че ще е полезно да се споделят мнения кой как си го е решил.
Ние в момента имаме два по 25 литра, които удобно се събират единият в конзолата, а другият под седалката - фабричните аксесоари от Зандер.
Ето снимки, взети назаем от друг форум (имам усещането, че може да са на нашата лодка като нова  magnifier ). Предполагам, че Тедо няма против да ги кача тук.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Интересно е, че повечето рибове в тоя клас (вкл. ценови) и размер не предлагат кой знае колко място по тези 'тайници', а ние сме от хората, дето мъкнем половината покъщина на лодката 140123
За РИБ-ове около и над 5 м има опция за вграден резервоар, но като оставим настрана спестяването на място, за мен има два основни недостатъка:

1. Мъкненето на туби, ако не винаги има възможност да се зарежда на бензиностанция
2. Цената (1500 лв и нагоре)

Виждал съм някои да се слагат в двойното дъно, но не всички лодки имат опция да им се ползва дъното, което е странно за размери 4.7 и нагоре метра... 12666 
Най-лесно е да се сложат на палубата до транеца, но така се изяжда ценно място от лодката, което така или иначе никога не достига. Според мен, най-добре си е да са скрити някъде, но да не са стационарни, ама знам ли magnifier
Plamen

Брой мнения : 1716 Рожд.дaта : 12.04.1974
Години : 43

Писане  EU_BG_akademika on Нед 6 Мар 2016 - 12:05

Аз ако съм на вас, ще си направя по поръчка резервоар от неръждавейка, който да се побира само в конзолата, по размера на кухината, ще събира поне 60литра. Тая с тубите е тъп аргумент, до сега не съм видял, някой да си пълни резервоара с туби, бензин има на всякъде... :здравей:
EU_BG_akademika

Писане  Plamen on Нед 6 Мар 2016 - 12:09

Да кажем, че при нас го има тоя проблем sunglasses2 Не всеки има имение в покрайнините на града, където да си държи лодката, като теб. :здравей:
Plamen

Писане  EU_BG_akademika on Нед 6 Мар 2016 - 12:13

Ама то дали мъкнеш туби или пластмасови резервоари разлика няма, само дето не преливаш, а да отидеш до Аспарухово и да заредиш е върос на 15 мин
Освен това на базата до вас, има бензиноколонка :здравей:
EU_BG_akademika

Писане  Моряка on Нед 6 Мар 2016 - 13:24

EU_BG_akademika написа:Аз ако съм на вас, ще си направя по поръчка резервоар от неръждавейка, който да се побира само в конзолата, по размера на кухината, ще събира поне 60литра.

Само материалите ще са към 1000лв., че може и повече...
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Брой мнения : 7951 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 49

Писане  Plamen on Нед 6 Мар 2016 - 14:06

Моряка написа:
EU_BG_akademika написа:Аз ако съм на вас, ще си направя по поръчка резервоар от неръждавейка, който да се побира само в конзолата, по размера на кухината, ще събира поне 60литра.  

Отделно да се монтира нивомер и прочие...

EU_BG_akademika написа:Ама то дали мъкнеш туби или пластмасови резервоари разлика няма, само дето не преливаш, а да отидеш до Аспарухово и да заредиш е върос на 15 мин
Освен това на базата до вас, има бензиноколонка :здравей:

Знам, че има, но не винаги е удобно да ходим да зареждаме там sunglasses2
Plamen

Писане  ДЯДО ИВАН on Нед 6 Мар 2016 - 16:04

Да си кажа как стоят при мен нещата ,пък може на някой да му е от полза. Моят резервоар е 25 л и е разположен в седалката ,върху която седя. Вътре държа и 10 литрова туба с бензин ,която никога не ми се е налагало да ползвам .И понеже имам още място вътре в найлонова торба държа и една спасителна жилетка  и торба с инструменти -отвертки ,клещи ,ключове и прочие.Не ми е ясно за какво са ви такива големи резервоари при положение ,че не правим такива големи преходи .Най-големият ми преход беше от Каварна до Шабла ,като не съм спирал двигателя и правих всякакви проби + тролинг и прочие. Изминатото разстояние ,което ми показа сонара за деня  беше -76 км . Е не ми свърши 25 л резервоар. Имах още гориво. Така ,че малко в повече ми идват тия големи резервоари ,или по два броя. Ма всеки си знае де . :здравей:
ДЯДО ИВАН

Брой мнения : 2923 Рожд.дaта : 14.10.1972
Години : 45

Писане  EU_BG_akademika on Нед 6 Мар 2016 - 17:45

Моряка написа:
Е и ко, цената на лодката се вдига с толкова ако не и повече sunglasses2
EU_BG_akademika

Писане  EU_BG_akademika on Нед 6 Мар 2016 - 17:47

p_trustworthy написа:

Знам, че има, но не винаги е удобно да ходим да зареждаме там sunglasses2
Ами да поръчаме една колонка на средата на фарватера, ега ви улесни зареждането... 6e6ebecd09233a2d4a30 смях
EU_BG_akademika

Писане  КИРО on Нед 6 Мар 2016 - 17:49

Синко,кажи им и 4-5 големи кестена да засеят около колонката,
малко на сянка да ловим рибка ве. 231589
КИРО

Брой мнения : 20612 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 59

Писане  EU_BG_akademika on Нед 6 Мар 2016 - 18:06

ДЯДО ИВАН написа:Изминатото разстояние ,което ми показа сонара за деня  беше -76 км . Е не ми свърши 25 л резервоар. Имах още гориво. Така ,че малко в повече ми идват тия големи резервоари ,или по два броя. Ма всеки си знае де . :здравей:
Дядка, твоят мотор е малък и японски.... гори при пълно натоварване 10-11 литра на час.......
Докато белгийският дрънгел 50 кс гори 18. Става въпрос за 6000об. Така че те правилно са с два резервоара. Вярно е, че се кара главно между 3 и 4к оборота, но ако ти се наложи да бягаш от време, трябва да имаш гориво за пълна мощност. :здравей:
EU_BG_akademika

Писане  EU_BG_akademika on Нед 6 Мар 2016 - 18:15

КИРО написа:Синко,кажи им и 4-5 големи кестена да засеят около колонката,
малко на сянка да ловим рибка ве. 231589

Обадих се , орехи ще бъдат засети, а специално за Пламен, предлагат и мобилна колонка, звънкаш, даваш координати-идват и то по цените на Магарешки :рок: :здравей:
EU_BG_akademika

Писане  Plamen on Нед 6 Мар 2016 - 19:40

EU_BG_akademika написа:
Дядка, твоят мотор е малък и японски.... гори при пълно натоварване 10-11 литра на час.......
Докато белгийският дрънгел 50 кс гори  18. Става въпрос за 6000об. Така че те правилно са с два резервоара. Вярно е, че се кара главно между 3 и 4к оборота, но ако ти се наложи да бягаш от време, трябва да имаш гориво за пълна мощност. :здравей:

Има някои прозрения в тоя ти пост, останалото ще го подмина без коментар sunglasses2  Меркюрито харчи 10-11 на час, когато го карам бързо (20 възела). На фул харчи 16, но скоростта не е много по-висока и затова няма смисъл да го гоня толкова.
Ванка, случвало се е да караме заедно и съм забелязал, че твоят комплект си е доста пъргав и глисира много добре, особено предвид това, че е с 30 коня двигател. Нормално да ти стига един резервоар.
На мен ми е свършвал първият резервоар един единствен път и то бе на втория ден, когато ловихме пред Поморие, но никога не е излишно да има някой литър запас. По принцип зависи и от преходите, които се очаква да се правят. Но за 5 м риб и двигател 50 и нагоре коня си е добре да е 40 литра поне резервоара.
Plamen

Писане  EU_BG_akademika on Нед 6 Мар 2016 - 23:36

p_trustworthy написа:
Ванка, случвало се е да караме заедно и съм забелязал, че твоят комплект си е доста пъргав и глисира много добре, особено предвид това, че е с 30 коня двигател.
Е как да не, един японски, е колкото три белгийски и два китайски sunglasses2
EU_BG_akademika

Писане  ДЯДО ИВАН on Нед 6 Мар 2016 - 23:43

Съгласен съм с вас момчета ,но ще кажа пак кво мисля. В седалката мога да побера и 45 л резервоар без проблем . Няма да имам място за жилетката обаче . Това ще е разликата.  25 л резервоар отнема половината височина ,така че мога да сложа два един върху друг . Мястото е достатъчно . Това е при мен де ,не знам как е при другите лодки. А в рундука на носа имам място за котви ,въжета ,вода ,жилетки и половината място е неизползваемо. Който се е возил на лодката ми знае за какво говоря. :здравей:
ДЯДО ИВАН

Брой мнения : 2923 Рожд.дaта : 14.10.1972
Години : 45

Писане  Тедо on Пон 7 Мар 2016 - 10:25

EU_BG_akademika написа:
p_trustworthy написа:
Ванка, случвало се е да караме заедно и съм забелязал, че твоят комплект си е доста пъргав и глисира много добре, особено предвид това, че е с 30 коня двигател.
Е как да не, един японски, е колкото три белгийски и два китайски sunglasses2

Какъв е тоя "белгийски" мотор, че пак нещо съм пропуснал...?

ПС: Вграден резервоар излиза към 800лв, но специално на този РИБ няма предвидено място и ще трябва да се реже... За 50кс не си заслужава.
Тедо

Брой мнения : 1603 Рожд.дaта : 23.06.1974

http://www.zanderbg.com

Писане  EU_BG_akademika on Пон 7 Мар 2016 - 12:35

Пак трябва явно да разяснявам с подробности..... :аххх: 41990

Някой досеща ли се, защо една мощна държава,  за която приоритет е да стимулира собствената си икономика на първо място, в този случай, стимулира чужда 12666 570556

[You must be registered and logged in to see this link.]
От [You must be registered and logged in to see this link.]

Харчи парите на данъкоплатците за разни чужди прудуфти, при наличие на родно производство, с относително голям пазарен дял....

Интересно защо ли question
EU_BG_akademika

Писане  Тедо on Пон 7 Мар 2016 - 15:01

Академик, пак си в грешка... US Coast guard ползват Mercury, Evinrude и т.н. Не ползват само Хонда... /ако това си имал предвид/!

И за пореден път ще напиша НЯМА "белгийско" Mercury - до 30кс се произвеждат в Япония Mercury-Tohatsu Joint Venture
F40-F50-F60 се произвеждат в Китай, останалото /големите/ се произвеждат в САЩ...
Тедо

Писане  EU_BG_akademika on Пон 7 Мар 2016 - 15:37

Аз за това и тохатсу не исках я 570556 Сигур си прав, едно време ги правеха в Белгия,  аз от години съм отписал тази марка/ки и нито ги разглеждам нито се интересувам 226711

Аз кво разправям, където се оправят две хонди, са нужни четири меркюрита.... 6e6ebecd09233a2d4a30 смях 525707397c05bb6a06eb

Последната промяна е направена от EU_BG_akademika на Пон 7 Мар 2016 - 16:01; мнението е било променяно общо 1 път
EU_BG_akademika

Писане  Тедо on Пон 7 Мар 2016 - 15:47

Марки много - за всеки вкус! Само за всеки портфейл няма...
Тедо

Писане  Plamen on Пон 7 Мар 2016 - 22:30

Академиче...на следващата лодка вземи й сложи Тойота, ако искаш 21188 
Не ставаше дума за това дали двигателят е белгийски или производство на Тринидат и Тобаго, а кой къде си държи резервоарите, какъв обем и брой. 509158  Мен ме интересува не за да правя промени по сегашната, а по принцип какви са опциите за риб 5м. За един приятел питам де spying
Plamen

Писане  EU_BG_akademika on Вто 8 Мар 2016 - 4:04

p_trustworthy написа:Академиче...на следващата лодка вземи й сложи Тойота, ако искаш 21188 
Какво невежество 5ff67901e688fa2ed7af
EU_BG_akademika

Писане  Тедо on Вто 8 Мар 2016 - 10:51

да не звучи като реклама, но имам наличен в момента РИБ 520 мод.2016г с вграден резервоар, ролбар със светлини, конзола, седалка, сенник... за двигател до 90кс /оптимално според мен 70кс Ямаха - тежи колкото 50-60кс, но е 16 клапана/
Тедо

Писане  EU_BG_akademika on Нед 20 Мар 2016 - 14:52

Пиша тук, защото това, което ще кажа и покажа, може да е от полза на някой в бъдеще!
Много са хората по света, но малко са човеците…….
Благодарение на няколко ЧОВЕКА, с които ме е събрал този форум, аз осъществих една мечта..
Много съм благодарен и силно задължен към:
Митко Димитров, който изтърпя моето колебание, досаждане и нерешителност в продължение на месец, при избора на лодка. Същият ми даде ценни, даже безценни съвети и ме вразуми да намаля размера, за сметка на качеството. След което, отиде, огледа и капарира в Солун, избраната от мен лодка. А за сделката, ме доведе в Гърция, намери преводач и докара с неговият джип лодката до в къщи.
Sava14, когото лично не познавам, но също отиде до Солун при капарирането поемайки ролята на експерт и преводач от гръцки.
Петьо критски, който проведе голям брой телефонни разговори вместо мен и много ми помогна да се ориентирам в ценообразуването от продавачите и отстъпката, на която мога да разчитам при сделка.
Капитан Киро, който също изтърпя моите искания за компетентни мнения по снимки и който също ми даде безценни съвети относно качеството при различните производители и указания къде да гледам за евентуални проблеми. Благодарение на него не взех нова китайска лодка, какъвто беше първоначалният ми порив.
Мънцата, който ми звънна по телефона и също сподели опит и впечатления за разни лодкi.
Има и други оказали ми помощ, но сега не сещам за което моля да ме извинят.
Та след 6 месечно ровене в гръцки, италиански, испански, английски и Бог знае още какви сайтове, аз знаех всички rib лодки, с дължина м/у 5 и 6 метра, обявени за продажба в Европа. Получавах известие и за всяка пусната нова обява. След анализ на възможните начини за покупка и доставка, разбрах че лодката трябва да е в северна Гърция, защото всеки друг вариант оскъпяваше с много нещата. На края се спрях на 5 лодки, като току що пусната обява ми беше фаворит. Нямах големи надежди, тъй като от опит знаех, че снимките и реалното състояние на нещата са коренно различни. Случаят не беше такъв. 12 часа след пускане на обявата, Sava14 позвъни на собственика и получи покана за оглед на място. Отново, нямах голяма надежда, тъй като и през това съм минал. Но когато Митко ми звънна от там и ми каза, че лодката е по добра от снимковият материал, аз разбрах, че имам лодка.
Искам да вметна, че гледах много лодки тук, всичките бяха пълна измама….

Сега за лодката….
Тя е GALAXY/Alcyon 500 най високо ниво на изпълнение. При дължина 5 метра, има тегло 362кг празна.
Има вграден резервоар 150л, но поради монтирането на някакви балони в него против взрив, събира мършавите 138 литра само….
50 литра резервоар за сладка вода.
Корпуса е четири компонентен, тоест един върху друг влизат 4 отделни модула и разпределят вътрешното пространство. Килът е с наклон 25 градуса, запознатите знаят какво означава това.

Основата на конзолата е излята с корпуса и нейното позициониране е непроменяемо. Във вътрешно помещение, под седалката, се събира човек с нормални размери 175см 75-90кг Демонстрирано от продавача. Подът е постлан с най висок клас морски мокет за лодки, който със съжаление ще трябва да махна, ако искам да работя с чепарета и воблери от тази лодка.

Балоните са хипалон, също най висок възможен клас, от лидера на това прозводство, ORCA. 1450гр на М2 с гаранция 5 години.

Двигателят се вижда, последно поколение Сузуки, 115кс пълна инжекция 2L на 190 работни часа. Сервизиран е винаги в Сузуки, за което си има паспортна история. Измама няма, хубавият кон и под скъсан чул се личи. Има си и товарен винт

Сериозният мотор се промива така

Малкият матор е на 4 часа, и то за да почне да му тече гаранцията.
Лодката не е ползвана за риболов, не и от лодка, бившият собственик се е гмуркал….Все още има лепенка и знаменце на лодката от неговият клуб.
Основните часове на двигателят, са навъртени от 20 дневен преход Солун-Самотраки-Солун с тази лодка. С пълен резервоар при крайсерска скорост изминава 200-250 мили. С с двама души достига 50 мили/ч.
Радиостанция Cobra, морско изпълнение, и радио/сд.
Това са нещата които остават по лодката, сонарът хъми и гпс-магелан, ще бъдат заменени от моят Гармин…
Има си тента и палатка, след съответното преустройство, предната част става на спалня.

Даже чохълът е марков.

Разбира се за тази прелест заплатих и съответната цена, но тъй като кеф цена няма, тя си остава тайна и само запознатите с продажбата я знаят, така и ще си остане.
Може да се каже, че в момента съм един от щастливите хора на земята. :рок: :браво:
EU_BG_akademika

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Страница 5 от 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото