Избор и придобиване на РИБ Лодка

Страница 12 от 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Предишната тема Следващата тема Go down

Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  КИРО on Сря 17 Май 2017 - 20:43

RALITEX написа:....... и в 4 метровата двама човека си ловят спокойно.
Да де,ама ДВАМА.
Двама във всякаква лодка си ловят спокойно.
Въпроса е при третия на борда,тогава всяка лодка става тясна,
даже и моята.Еле като почне Станчо да си закача чепарето по ризата
и гащите,даже аз отзад се чудя как да се пазя.
КИРО
...........................

Брой мнения : 20495 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 59

Върнете се в началото Go down

Писане  Мънцата on Чет 18 Май 2017 - 4:05

RALITEX написа:Аз пък не мога да разбера защо толкова се коментира по-малкото място в РИБовете? Няма да се разхождаме я? На пластмасовите лодки има повече място, но е рисковано да ходиш близо до борда. Най-сигурно е по средата, а ако имаш централна конзола като моята и се налага да я заобикаляш постоянно си е доста дискомфортно. За РИБ с конзола под 480-500 наистина е тясно, но без конзола и в 4 метровата двама човека си ловят спокойно.
Данчо, първа страница чете ли я? Ако не си, да те улесня  364672

Мънцата написа:
1. Пространство на палубата - за двама, или трима човека /за сметка на мястото на палубата/. Да се има предвид, че освен хората, най-малкото на палубата е минимум една хладилна чанта, в повечето случаи са две!  sunglasses2

2. Централна, или дясно разположена конзола /или пък без конзола/. Съответно - голяма /широка/, или малка /тясна/ конзола?! В сегашната си конзола събирам два акумулатора + малко багаж. В старата ми лодка събирах в конзолата само един акумулатор и то с клизма! Ширината на конзолата е и от съществено значение за местоположението и (център/дясно)!

3. Газене/потапяне на балоните - пиша това, защото това беше едно от притесненията ми, преди да дойде моята лодка. За моя радост - неоснователни  5ff67901e688fa2ed7af  Доколкото чух обаче, мисля на Колибрита-та, балоните им стоят във въздуха и нямат постоянен контакт с водата! А това мисля, че е много важно!

4. Резервоар - вграден в пода/конзолата, или външен? На старата ми лодка бях сложил два /30+24л/, което ми даваше голяма автономност на плаване, но "изяждаше" много от мястото на палубата!

5. Кабели/жила по/под палубата. На старата ми лодка това беше едно от нещата, което не ми харесваше - че всичко минаваше по палубата, в краката ми! Да, отстрани до балона, но все пак ... Като се завре един сафрид там, не е проблем да го извадиш по някое време, ама дразни деба ...

6. Клапани за свръхналягане - преди да поръчам настоящата ми лодка, дори не знаех, че се предлага подобна екстра, при това за без пари /за моята лодка платих 150лв за 5бр!/. И край на притесненията от слънцето и жегата! Особено ако не си държиш лодката на закрито!

7. Отводняване на палубата! Изключително подценяван момент от доста лодкари, но според мен е нещо, което вече слагам в Топ 3 по важност! На Жребчево на състезанието оцених по достойнство опцията "самоотводняваща" палуба!  :рок: Миналата година на Поморие при пускането на вода една вълна напълни лодката до половината с вода, която после отводнявах на ход...

8. Плитко/дълбоко V. Едното иска по-малък мотор, пускането на вода е по-лесно. При дълбокото V се иска по-голям мотор /респективно повече денги/, за сметка на по-голяма мореходност.

9. Рундуци/място за багаж, акумулатори, спасително оборудване, котва... Дет се вика, апетита идва с яденето, Ванката е поредното доказателство  spying Вземеш ли 5 метрова лодка, съвсем скоро почваш да мислиш за още куп неща!  sunglasses2 Гарантирам ти, че още догодина ще си вземеш Мин.Кота или Моторгайд, което значи още един акумулатор. И съответната стойка за котва/ел.двигател /отпред на носа/. Като прибавиш един-два ката сухи дрехи, спасителни жилетки, кутии с воблери, чепарета и още доста други багажерийки, ще видиш, че мястото почти винаги не стига! Затова когато избираш лодка, гледай и това. sunglasses2

10. Двойно дъно - достъп и отводняване. Давам пример - примерно Гранд 470 и Гранд 520 много си приличат външно, но нямат нищо общо помежду си!!! Замалко да взема първата 5ff67901e688fa2ed7af Оказа се, че не само че няма достъп до подпалубното пространство, а няма и пробка за източване на двойното дъно, което за мен си е пълно безумие!!!

п.п. РИБ без конзола е като жена без цици - става, ама ...  sunglasses2 Що се отнася до разходките в лодката - доста са, вервай ми! Почти постоянно си прав в лодката. То затова всеки рано или късно стига до РИБ sunglasses2
Мънцата

Брой мнения : 12728 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 46

Писане  RALITEX on Чет 18 Май 2017 - 7:01

Чел съм всичко ве Мънца, даже няколко пъти. Ама нали ти трябва една пътека по която да ходиш. Освен това в рундуците, конзолата и зад капитанското място има достатъчно място за статичен багаж. Аз понеже съм 80% сам в лодката и предимно по язовирите, а там риболова не е така динамичен като в морето, не ми трябва толкова много място. sunglasses2
Нали усещаш, че съм се навил за РИБ и то много! eyeballs_icon
RALITEX

Брой мнения : 145 Рожд.дaта : 31.08.1973
Години : 43

Писане  gogata1 on Чет 18 Май 2017 - 13:11

Данчо взимай риб без да се замисляш !!!! Миналия сезон разбрах защо Мънцата се отказа от белия г..... лебед :здравей:
gogata1

Брой мнения : 1789 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 53

Писане  YordanDanev on Чет 18 Май 2017 - 20:59

Здравейте колеги, имате ли мнение за риб лодките с алуминево дъно. Като че ли те ми хванаха най-много окото.
YordanDanev

Брой мнения : 579 Рожд.дaта : 25.02.1976
Години : 41

Писане  RALITEX on Чет 18 Май 2017 - 21:40

Гледах ги на изложението в Пловдив. Много добре изглеждат ама poorsmilie .
RALITEX

Брой мнения : 145 Рожд.дaта : 31.08.1973

Писане  gogata1 on Чет 18 Май 2017 - 21:44

YordanDanev написа:Здравейте колеги, имате ли мнение за риб лодките с алуминево дъно. Като че ли те ми хванаха най-много окото.
Данчо, мнение има Тедо .
gogata1

Брой мнения : 1789 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 53

Писане  Plamen on Чет 18 Май 2017 - 22:50

YordanDanev написа:Здравейте колеги, имате ли мнение за риб лодките с алуминево дъно. Като че ли те ми хванаха най-много окото.

А защо ти хванаха окото?
Plamen

Брой мнения : 1651 Рожд.дaта : 12.04.1974

Писане  YordanDanev on Чет 18 Май 2017 - 22:52

gogata1 написа:
Данчо, мнение има Тедо .
То е ясно, но той ги продава. Затова търся странично мнение. Харесаха ми защото са леки и имат хубав равен твърд под. А и ходя на места дето не на всяко ще мога да стигна с колесара до водата, че да мога да я суркам по земята.
YordanDanev

Брой мнения : 579 Рожд.дaта : 25.02.1976
Години : 41

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Страница 12 от 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото