Неръждаем бойлер-проблем

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Неръждаем бойлер-проблем

Писане  Nedeltcho Delev on Пет 6 Фев 2015 - 11:03

Да сефтосаме новия раздел :здравей:
Та прибирам се снощи в къщи и три гърла зейнаха срещу мен-бойлерът не работи 60678
Проблем познат до болка,отишъл е пак нагревателя 6425deb86829a0af9178
Бойлерът е стар и преди петнайсетина години си направих водосъдържатела от неръждавейка,от тогава не е мръднал но реотаните станаха проблем,горят та се пукат,известно ми е,че при неръждавейките и реотаните стават някви химични реакции но какви точно незнам и оттам нагревателите не издържат.Днес се замислих,аджеба ако го дам на вторични и да взема да си купя нов дали ще е удачно или да си остана със неръждавейката,прочетох доста неща за неръждавейките и ги дават,че са едни от най добрите като хигиенни и безвредни за човешкото здраве,но от друга страна смяната на реотани постояно ми дойде в повече.
Какво е вашето мнение за неръждавейките и имал ли е някой подобен проблем който го е решил?
Nedeltcho Delev
...........................

Брой мнения : 2769 Рожд.дaта : 24.03.1964
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Re: Неръждаем бойлер-проблем

Писане  paynera on Пет 6 Фев 2015 - 11:09

Аз имах боилер на ТЕСИ и издържа 14 години - след като падна веднъж - още в началото както е пълен с вода от стената на банята.Тази година протече и си взех нов - пак ТЕСИ.Така , че не виждам никакъв смисъл от нераждавеиката след като водосъдържатела издържа 10+ години.Иначе в нета има схема с магнити на входящата вода - да не събира котлен камък боилера.

paynera

Брой мнения : 2369 Рожд.дaта : 03.02.1973
Години : 44

Писане  chapara on Пет 6 Фев 2015 - 11:41

Неделчо е това е за неръждавейка:
http://apogee99.com/index.php?main_page=product_info&cPath=8_109&products_id=3361

sunglasses2 :здравей:

И това.
http://nagrevatel.eu/services.php

След като водосъдържателя ти е перфектен си го остави, аз така бих постъпил sunglasses2

И едно мнение на ползвател на такъв бойлер:
Бях патил до преди 3 години с неръждаемия бойлер и нагреватели,но откакто сложих една плочка Zn (около 1кг) -не съм имал проблеми написа:
chapara

Брой мнения : 13869 Рожд.дaта : 04.02.1960
Години : 57

Писане  Nedeltcho Delev on Пет 6 Фев 2015 - 11:49

chapara написа:Неделчо е това е за неръждавейка:

То хубаво това ама фланеца ми е за друг тип нагреватели,тези със голямата гайка,а за този вид нагревател знам,че във тръбата дето влиза нагревателя се пълни със кварцов пясък,току що говорих с мой колега дето е слагал такъв реотан и проблема идва от тръбата,били много тънки и налягането на водата свивала тръбата и опирала в реотана,отам и горял,та пак неудачи и със този тип реотани :сълзи:
Nedeltcho Delev

Брой мнения : 2769 Рожд.дaта : 24.03.1964

Писане  chapara on Пет 6 Фев 2015 - 11:58

Преправя се фланеца с дебелостенна неръждавейка sunglasses2
chapara

Писане  chapara on Пет 6 Фев 2015 - 12:01

Обърни се към царя на неръждаемите бойлери;

http://svetlioshishkov-boileri.alle.bg/

http://www.business.bg/site_files/d-prdfiles/3373/Katalog.pdf
chapara

Писане  EU_BG_akademika on Пет 6 Фев 2015 - 12:04

50 кинта нагревател, преправяне на фланеца, труд тръби с пясък и неясен краен резултат. А един нов бойлер е 150лв с гарацията си. Аз бих си купил нов, вместо да коля оФце па да тражъ влъци па да ги ранъ. Неръждавейката си е неръждавейка, вадиш и я си правиш нещо, да речем казан за ракия.......
Така мисля аз, решението разбира се е твое :здравей:
EU_BG_akademika

Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963

Писане  rap66 on Пет 6 Фев 2015 - 12:08

Nedeltcho Delev написа:... преди петнайсетина години си направих водосъдържатела от неръждавейка
Ако си направил цял водосъдържател, ще направиш / приспособиш и фланеца за новите нагреватели. Аз имам от 10-на години хоризонтален неръждаем на Елдом, миналата година му смених нагревателя. Нагревателя е директно във водата, минава през фланеца и се захваща с 2 гайки и 2 уплътнения. Така че може да запушиш/завариш старата дупка, купи си един нагревател за елдомски неръждаем бойлер (продават се с гайките и уплътненията, пробиваш нови 2 дупки, и забравяш за бойлера в следващите .... 7-8 г.

п.п. Нагревателя е 10-на лв (около), но неръждаемия бойлер е доста над 150 лв.

Последната промяна е направена от rap66 на Пет 6 Фев 2015 - 12:10; мнението е било променяно общо 1 път
rap66

Брой мнения : 665 Рожд.дaта : 04.02.1964

Писане  EU_BG_akademika on Пет 6 Фев 2015 - 12:09

chapara написа:Обърни се към царя на неръждаемите бойлери;
80 литра 5 стотака, а нагревателите и пак горят, няма вечен нагревател, поне аз не знам :аххх:
EU_BG_akademika

Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963

Писане  chapara on Пет 6 Фев 2015 - 12:11

EU_BG_akademika написа:
chapara написа:Обърни се към царя на неръждаемите бойлери;
80 литра 5 стотака, а нагревателите и пак горят, няма вечен нагревател, поне аз не знам :аххх:

Сухия :здравей:
chapara

Писане  Румен Ганев on Пет 6 Фев 2015 - 12:29

Проблема е в електрокорозията-
Анодната защита представлява плътен метален цилиндър, изработен от магнезиева сплав, изолиран електрически от корпуса на бойлера. Монтира се на фланеца с пластмасови изолационни втулки и се свързва електрически с третият, заземителен проводник. Служи за допълнителна защита от електрокорозия - една от главните причини за "пробиването" на водосъдържателя. Монтираният аноден протектор създава оптимален защитен потенциал на вътрешната повърхност на водосъдържателя. Защитният потенциал не позволява протичането на корозионни токове. Експлоатационната продължителност на магнезиевият анод е от 3 до 4 години, в зависимост от параметрите на водата (електропроводимост, киселинност, температура, химичен състав). След изтичането на този срок анодът трябва да се подмени.
Цитата е от тук http://www.napravisam.bg/index.php?id=visuals&sid=157
Плочката цинк е вид анодна защита.
Румен Ганев

Брой мнения : 612 Рожд.дaта : 18.04.1964

Писане  dako on Пет 6 Фев 2015 - 13:57

Съгласен съм Чапи. Една дебелостенна тгръба на фланеца и слагаш сухия нагревател.
Тате бог да го прости беше направил една неръж. преди 30 години и беше с такъв нагревател. Преди три години го преправихме на по малък обем а нагревателя никога не е сменян и оше си джитка.
Верно работи само лятно време ма вече е и на солар та рядко се пуска вече.
dako

Брой мнения : 522 Рожд.дaта : 28.01.1971
Години : 46

Писане  chapara on Пет 6 Фев 2015 - 14:33

dako написа:Съгласен съм Чапи.
Верно работи само лятно време ма вече е и на солар та рядко се пуска вече.

Важното е че нито се е сплескал, нито е пробил, а за подмяната му не се източва водосъдържателя при случай че изгори. На фланеца може да се направи ситна резба , а и на една подходяща дебелостенна неръждавейка, затапена отгоре, навива се с херметик. Без заварки. Вътре нагревателя и пей сърце. :рок: За кварцов пясък сеФте чувам. Хубаво е да е по дълга тръбата, защото чувам че има по мощни от моя посочен, с цел по бързо нагряване, които са само по дълги. sunglasses2 С две думи, един нов гол фланец, съответния нагревател, съответната тръба( с една идея нагревателя да влиза свободно в нея) и беж при стругарите 172a794c644ad7f407f5
chapara

Писане  krezo_bg on Пет 6 Фев 2015 - 15:04

Тъкмо и аз изпратих техника заради проблеми с нов(4 годишен)бойлер с 5 годишна пълна гаранция.
При мене един път смениха терморелето,един път смениха термозащитата и днес пак термореле,яд ме е че чак ме е гняв.
Викам на сервизният прави констатативен протокол и да го махам тоя варненски боклук че ми писна .
Тъй че Делев озъртай се за нещо наистина изпитано с времето,по-добре да не бях хвърлял стария.
При тебе може би бибора е също проблем -чисти по на често и по рядко ще сменяш реотани.
Сегашните поколения бойлери сглобката им в БГ а чаркалъците чанезе.
krezo_bg

Брой мнения : 939 Рожд.дaта : 04.11.1960
Години : 56

Писане  dobria1 on Пет 6 Фев 2015 - 18:35

Nedeltcho Delev написа:но от друга страна смяната на реотани постояно ми дойде в повече.
Какво е вашето мнение за неръждавейките и имал ли е някой подобен проблем който го е решил?

Делев а като сменяш постояно нагревател сменяш ли и това https://www.google.bg/search?q=%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B0+%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%B0&rlz=1C1MOWC_enBG457BG457&espv=2&biw=1366&bih=643&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=wOvUVJz5Eo27afGXgLAP&ved=0CCcQsAQ&dpr=1

че това е задължително за да издържа по дълго нагревателя (това го знам от стар майстор на бойлери) преди няколко годинки и аз сменях нагревател но смених и анодната защита че малко ми е по особен бойлера и е голяма мъка смяната
dobria1

Брой мнения : 2582 Рожд.дaта : 11.11.1973
Години : 43

http://dobria1.snimka.bg/?profile,albums

Писане  rap66 on Пет 6 Фев 2015 - 19:06

Неръждаемите бойлери нямат анодна защита. Поне моя няма. 8-годишния му нагревател нямаше никаква корозия, просто си беше изгорял (прекъснат). Но меже би и нагревателя е някакъв корозоустойчив.

п.п. Какъв е процента на 3-проводните инсталации в България, та да отделим Анода от корпуса. Не виждам как ще стане.

Ако щете вярвайте но поне един контейнер Елдомски бойлери замина за Китай spying
rap66

Писане  Ribarina on Пет 6 Фев 2015 - 19:19

Моето Теси направи късо преди седмица и така злобно гръмна че капака с кабелите и релетата се разпадна.
180 лв ново Теси и проблема се реши
Преди имах един дето пишеше Варненските Бойлери. Три пъти му сменяха реотаните и от вътре вадеха нещо като талаш. Всичко това за няколко месеца
Ribarina

Брой мнения : 1896 Рожд.дaта : 29.06.1982
Години : 35

Писане  КИРО on Пет 6 Фев 2015 - 19:28

ганев написа:Проблема е в електрокорозията-
Анодната защита представлява плътен метален цилиндър, изработен от магнезиева сплав, изолиран електрически от корпуса на бойлера..............
Слушайте ко ви пей радиото. sunglasses2

На 9-та година смених всичко в бойлера ( ТЕСИ ),защото ми се запалиха кабелите,
беше станало голяма мама с гасенето на пожар (оказа се че нямало такъв ),
ама от мазата излизаше пушек кът за световно, ТА,
нагревателя си беше ОК,анодната в добро състояние,както и серпентината на парното.
Отворих го,че мислех че е задръстен с котлен камък - излезе една шепа,чак се опулихме със шурито.
Смених всичко с ново(тъй и тъй сме го изкарали на светло),
сложих 2kW нагревател - оригиналния е 3.

Анодната защита според мен си е задължителна,и спазвайте Ф и 0 при монтажа.
КИРО

Брой мнения : 20528 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 59

Писане  КИРО on Пет 6 Фев 2015 - 19:29

Ribarina написа: Три пъти му сменяха реотаните и от вътре вадеха нещо като талаш. Всичко това за няколко месеца

Това е котленния камък,като закрие реотана,гори - не може добре да се охлажда.
КИРО

Брой мнения : 20528 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 59

Писане  gogata1 on Пет 6 Фев 2015 - 19:50

Хайде и аз да се изкажа . Имам един 20 литров неръждаем бойлер в кухнята , не помня  кога е купен . Ползвам го от 1997г 9-ти месец , до сега нямам проблем с него. Произведен е в Силистра , до колкото си спомням .
gogata1

Брой мнения : 1798 Рожд.дaта : 21.10.1963

Писане  rap66 on Пет 6 Фев 2015 - 19:59

http://blog.eldominvest.com/2012/09/katodna-zashtita-boiler/

Ето малко информация какво е анодна защита. Тя защитава ВОДОСЪДЪРЖАТЕЛЯ, а когато той е неръждаем, няма нужда от защита. Има си и никелирани нагреватели (20-25 лв.), които се слагат на бойлери с неръждаем водосъдържател. На отворилия темата му трябва само един никелиран нагревател примерно като ТОЗИ и малко шлосерски умения да го монтира на фланеца.

Тез едновремешни сухи нагреватели, каквито и реотани да им слагаш, все ще горят щото са в постоянен досег с въздуха, а и са неефективни. Тия пък които са във водата, много се влияят от котления камък и почнат ли да "шушкат", прядва да се отваря и почиства. Но и за това последното си има "хапче".
rap66

Писане  chapara on Пет 6 Фев 2015 - 20:14

А печките с открити реотани като са в постоянен достъп с въздуха какво им е 12666 Скоро оправях печката на една баба, каза че е на 30 години, но я ритнала без да иска и се беше счупила керамичната пръчка само 29e6bbd771c7f3dfc36b
chapara

Писане  chapara on Пет 6 Фев 2015 - 20:18

Далече съм от мисълта за нажежаване на обстановката, ама повечето писали отвориха ли линка
http://apogee99.com/index.php?main_page=product_info&cPath=8_109&products_id=3361
и да видят чие производство е нагревателя, и нека не се започва дилемата, ама китайците правят всичко. Така е и в САЩ има китайска стока , ама произведена за САЩ sunglasses2
chapara

Писане  тони котев on Пет 6 Фев 2015 - 20:54

Понеже от 90та година имам фирма за водопроводни услуги, съветвам Делев да си преправи фланеца и да си сложи нагревателя който Рап66 препоръчва .
Новите модели бойлери са като всичко друго което се произвежда в момента, минава му гаранцията и след 6 месеца макс се скапват,пробива се казана на някоя от заварките или на шупла. Всеки месец връщам на вторични по някой 4-6 годишен бойлер. Имам приятели с 30- 40 годишни неръждавейки на които периодично (на 5-8 г.)се сменят нагреватели за 20 лв. и нищо повече.
тони котев

Брой мнения : 746 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 50

Писане  krezo_bg on Съб 7 Фев 2015 - 9:03

rap66 написа:Неръждаемите бойлери нямат анодна защита. Поне моя няма. 8-годишния му нагревател нямаше никаква корозия, просто си беше изгорял (прекъснат). Но меже би и нагревателя е някакъв корозоустойчив.

п.п. Какъв е процента на 3-проводните инсталации в България, та да отделим Анода от корпуса. Не виждам как ще стане.

Ако щете вярвайте но поне един контейнер Елдомски бойлери замина за Китай spying

А от там идва контейнер с зап.части за варненските бойлерчета и по пътя си към БГ като се обледи примерно,а терморегулатори и термозащити като замръзнат и представете си какво се получава след това със сервизното обслужване.
krezo_bg

Брой мнения : 939 Рожд.дaта : 04.11.1960
Години : 56

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото