Проблем с комина !!!!!!

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Re: Проблем с комина !!!!!!

Писане  chapara on Вто 17 Мар 2015 - 13:07

Любак написа:
chapara написа:....................

Любак, ти на кой етаж си-на последния??? 12666

Да ....... на 4-тия последен. :сълзи:

Е да де...... ако утре някой реши отново да използва комина 509601 , тогава какво правя Аз ? problems

Не знам защо Мънцата се спотайва 12666 , Любак правилно си се насочил, но мисля че упражнението в подпокривното пространство и онова в апартамента ти е трябвало като изолация да се изпълни с каменна вата 373173

А и Академичето ми е интересен как се извърте на 360* в края на зимата, докато обясняваше в началото на Киро колко трябвало да му бъдат дълги кюнците spying за да се грееш в една къща с една печка 6e6ebecd09233a2d4a30 смях Може ама печката в мазата и от там водни ризи , радиатори , помпи и тем подобни spying magnifier

Аз чакам перпетомобилето, ама за сега съм на ТЕЦ spying eyeballs_icon
chapara
...........................

Брой мнения : 13906 Рожд.дaта : 04.02.1960
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Писане  Nedeltcho Delev on Вто 17 Мар 2015 - 14:06

Не е по темата ама има и такава версии - ОТМЪЩЕНИЕТО НА МАЙСТОРА
Та мойта дъщеря и зет ми като си взеха апартамент в Търново /Чисто нов,взет от банка и разпродаден/веднага се заеха с ремонта на пролетта още,всичко ново избарано по тяхен вкус ама като дойде зимата и като почнаха да се палят печки на долните етажи у тях стана чудо,отвсякъде дими та не се трай 41990 Викаха майстор,отпушва комини,прегледи прави и накрая нищо,пак дими!Втори майстор-почна да гледа откъде кади,кади от стените под комина,почна да кърти стената,стигна до комина,разкърти и комина,и кво накрая.....майсторите си отмъстили на собственика,щото този апартамент трябвало да е негов и той не им плащал и му наврели циментови торби в комина та да се мъчи завалията,ама си го изкарали на друг,демек на щерката и зетя,тогава в чудо се видяха!
Nedeltcho Delev

Брой мнения : 2769 Рожд.дaта : 24.03.1964
Години : 53

Писане  rap66 on Вто 17 Мар 2015 - 17:00

Nedeltcho Delev написа:... майсторите си отмъстили на собственика,щото този апартамент трябвало да е негов и той не им плащал и му наврели циментови торби в комина та да се мъчи ...
Тез номера - бомбе в комина, яйца в мазилката, са класика. Резултата от номера с шапката - 53-та минута

rap66

Брой мнения : 667 Рожд.дaта : 04.02.1964
Години : 53

Писане  КИРО on Вто 17 Мар 2015 - 18:02

Жесток филм - то от там идва лафа:
- Абе ще ти сложа шапката аз...... spying
КИРО

Брой мнения : 20645 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 59

Писане  EU_BG_akademika on Вто 17 Мар 2015 - 18:38

Любак написа:тогава какво правя Аз ? problems
Каквото правя аз, продаваш и се местиш sunglasses2
EU_BG_akademika

Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 54

Писане  Любак on Вто 17 Мар 2015 - 19:37

EU_BG_akademika написа:
Любак написа:тогава какво правя Аз ? problems
Каквото правя аз, продаваш и се местиш sunglasses2

no2 Не става.
Апартамента е голям и там живеят синовете.
А пари, за два други апартамента нямам. poorsmilie

Продължавам да чакам съвети всякакви. 226711 f0169589900b7bd305e7
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Брой мнения : 11076 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 64

Писане  EU_BG_akademika on Вто 17 Мар 2015 - 19:47

chapara написа:

А и Академичето ми е интересен как се извърте на 360* в края на зимата, докато обясняваше в началото на Киро колко трябвало да му бъдат дълги кюнците spying  за да се грееш в една къща с една печка
Не бе Чапче, казах че аз се грея в една къща с една печка, иначе принципа си е този, максимално далеч от комина максимално кпд. Само че тук става страшна жега, отварям прозорци....
А кюнците изкараха втора зима със сурови дърва.
Аз намалям кюнците заради жегата, а просто лятото не ги чистих и го изядох на края 5f3aea9b1ac1514a8b8f :сълзи:
EU_BG_akademika

Писане  gogata1 on Вто 17 Мар 2015 - 20:03

За 15 г с камина ,само веднъж ми пропуши .Проблема беше в затлачени кюнци .Течове още съм нямал , половинката от кооперацията в която живея се топли с дърва и печките ни са почти на едно и също место . Ползваме един комин .
gogata1

Брой мнения : 1850 Рожд.дaта : 21.10.1963

Писане  dobria1 on Сря 18 Мар 2015 - 22:26

Трябва да си безстрашен и да имаш вяра в инстинкта,усъмних се в нещо и след консултация с един човек (благодарности на Орела) започнах да стрелям ЯКО с хилтито без идеи не се решават проблемите
Метнах спалнята с огромна сила и мерак и след пробиване на една дупка на 20см. от пода и запушване на комина надолу останових че пак не тегли и в рамките на около 20-тина часа (докато се прибера днес от работа какви ли не идеи ми минаха през главата но си рекох почнал съм ще го изкъртя до горе няма как и продължих но не след дълго се натъкнах на това 3-то блокче от пода нагоре (точно там където е била ревизията когато е имало розетки в стаята)някой така си е оставил ръцете като ги е затапвал че се наложи да му ги оправям

пълна тапа точно там където да затапили проверката 41990 41990 41990 41990 41990 41990

ама се иска и смелост как се разбива почти посред зима и в пълна и подредена спалня ама няма как метнах я здраво

сега вече е ръчнато до тавана но след махането на задръстеното блокче си мушнах ръката само дето не ме изтегли нагоре

и аз мислех че е налягане и го следя по тИлифона ама след като то се вдигна осъзнах че не е там проблема.
dobria1

Брой мнения : 2582 Рожд.дaта : 11.11.1973
Години : 44

http://dobria1.snimka.bg/?profile,albums

Писане  dobria1 on Сря 18 Мар 2015 - 22:33

PETROV написа:Колега, аз имах подобен проблем с една камина.
Толкова зле беше, че докато се затоплеше, при отваряне на вратичката пламъка гореше на вън към стаята.

Сложих "Н" шапка и нещата си дойдоха на място.
Пробвай, не е скъпо може да решиш проблема:

Аз ти гарантирам че ако махнеш таз глупост дето си я сложил(защото хем помага хем вреди) покрай тоз комин изчетох всичко къде и що е изписано като проблеми с комините

и изидаш 6-7 комини тела за да се издигнат малко над нивото на сградите които се виждат зад комина ти няма да имаш проблем (така комина ти става подветрен и си зависим от вятъра (един път тегли друг път не)
dobria1

Брой мнения : 2582 Рожд.дaта : 11.11.1973
Години : 44

http://dobria1.snimka.bg/?profile,albums

Писане  chapara on Сря 18 Мар 2015 - 22:44

Митак (dobria1) не се вижда от снимката какво е точно, просто ме интересува професионално? Не съм знаел за скритите заложби на Орела :аххх: 41990 , но всичко е практика. Бих искал да има повечко снимков матриал и обяснения, биха били полезни за следващи поколения sunglasses2 Как сега ще го зидаш, а зимата преваля, не е болка за умирачка. sunglasses2
chapara

Писане  PETROV on Чет 19 Мар 2015 - 14:06

dobria1 написа:
Аз ти гарантирам че ако махнеш таз глупост дето си я сложил(защото хем помага хем вреди) покрай тоз комин изчетох всичко къде и що е изписано като проблеми с комините

и изидаш 6-7 комини тела за да се издигнат малко над нивото на сградите които се виждат зад комина ти няма да имаш проблем (така комина ти става подветрен и си зависим от вятъра (един път тегли друг път не)

Снимката не е на мой комин. Взета е от нета за визуализация.

Отдавна не живея на това място което посочих.

Там не ставаше с удължаване на комина, мястото бе нещо като котловина и често както е посочил Любака движението на въздуха бе както при антициклона.
Пушека не излизаше от горните отвори, а по често излизаше надолу.
В този случай „Н” шапката свърши работа.

Не съм спец по комините и нямам желание да споря.
Мисля, че този тип шапки („Н”), могат да увеличат тягата.
Като, че ли се ползва ефекта на Вентури /тръба на Вентури/.:здравей:
PETROV

Брой мнения : 151 Рожд.дaта : 14.04.1971
Години : 46

Писане  Петър Василев on Чет 19 Мар 2015 - 14:38

В Гърция могат да се видят много такива .Не знам защо,но може би защото тук има ветровете постоянно сменят посоката си problems
Петър Василев

Брой мнения : 6622 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 49

http://www.gofishingbg.com

Писане  gogolisec on Чет 19 Мар 2015 - 23:34

И аз като Чапи не разбрах какъв е бил проблема, но искам да знам. Миналата есен сефте се местихме в нова кухня/дневна/гостна и тук се помещава източникът на топлина за цялата къща - готварска печка "Бисер" със собственоръчно изработена водна риза. За целта и аз преди да правя нещо, чета, питам, пробвам и тогава пристъпвам към действия. Строих комин, зидах, мазах и накрая го изолирах с каменна вата, киреч върху рабица и неква термомазилка за запечатване. Имам и снимки, но не са качени в нета. И без това отдавна се каня да споделя какво успях/неуспях да направя, пък който не му харесва, да дойде да го направи по-добре. В момента качвам снимки, но утре, или по-нататък ще онагледя комина с изолацията.
gogolisec

Брой мнения : 4160 Рожд.дaта : 10.07.1971

Писане  chapara on Пет 20 Мар 2015 - 10:33

А видях го на Гогата коминя. Гога ша ме извиняваш за плагиатството. Ей тъй се прави топъл комин sunglasses2 364672

Тука добре 45479

Ама т'ва дет краднеш занаята 752444 шама нож

484712 606186 spying

Всичко е станало БОМБА, със здраве да се ползва thumbsUp_icon

И всичко това е защото имаш незаменим майстор до себе си 135d02aa35ad75a2cb71

65ace96196811c664645 извинявай че те отмених, ама нали си ми приятел в "Снимката" 4470715d436575fb7973 sunglasses2

chapara

Писане  gogolisec on Пет 20 Мар 2015 - 10:46

Дано само не стане претрупано, но ще се опитам да съм кратък. Комина отдолу (в стаята):

В края на ламарината се виждат 2 блокчета - продължението му над плочата:

Пробно миналата зима ползвах една измислена печка и установих, че върши работа, макар и с много късото външно разстояние:

И се почна - доиззидах го над нивото на покрива, своевременно измазвах вътре с термоустойчиво лепило (което рано или късно пак ще падне), измазах го външно с хоросан и го облепих с каменна вата 3 см по следния начин:

Върху рабицата отново слой хоросан и накрая външна термо-мазилка бяла (нямам снимка след измазването с последната мазилка)

Надпокривната част е облечена с поцинкована ламарина, има си и шапка отгоре да не се мокри. Много хора си мислят..., абе кво толкова, колко пък вода ще влезе през комина..? Ами влиза си най-добре да ви кажа! Резултатът е, че печката работи много добре, не пуши, гори като луда, но се оказа, че е малка по мощност и не успява да стопли 5 радиатора + бойлер. Тази зима я изкарахме някак си но в студените дни си беше студено навсякъде. За следващия отоплителен сезон ще я сменям с друга, по-мощна.
Значи, комина ТРЯБВА да надвишава най-високата точка от билото на покрива поне с 30-50 см, трябва да е добре изолиран, особено надпокривната част. Желателно и препоръчително е да се ползват сухи дърва, защото от мокрите (суровите) се трупа клей по стените, който в един момент се запалва и става страшно! При горенето се образува въздухопоток и температурата за отрицателно време става много висока. Въпросният клей е по-калоричен и от най-обогатените въглища. Лошото е, че ако ви няма в къщи и се случи, може да пострадате необратимо! Лично аз предишния комин си го палех умишлено с пърлачката есента и контролирано му подавах въздух, да не гори наведнъж, следи се трасето да не избие от някъде, после се почиства с топуза и една топка стърчащи телове и е готов за зимата.

Защо пиша толкова подробно ли - ами защото почти всички пренебрегват тази толкова важна част от устройството на къщата/кооперацията, или блока! Честно да ви кажа не знам как се оправяте в панелките..., един пали, на друг му пуши, на трети му избиват петна конденз, следват караници, разправии. Същото е и при кооперациите, предполагам, когато са на общ комин!

Като ми се отдаде възможност, ще снимам в готов вид за онагледяване!

Яааа, Чапи ма изпреварил, но няма да трия повтарящите се снимки! Мерси все пак! 45479
gogolisec

Брой мнения : 4160 Рожд.дaта : 10.07.1971

Писане  chapara on Пет 20 Мар 2015 - 11:03

29e6bbd771c7f3dfc36b смях spying
chapara

Писане  Бай Гого on Пет 20 Мар 2015 - 11:33

Даааа.. Адашче постарал си се,направил си нов комин. Но за мене това е грешка с тези коминни тела. Аз го ядох с тех.

Къртих три комина,и ги зидах наново с единични тухли. На третата година единия се напука на една от наствките и почна да натрупва сажди,точно на спуканото. Пушеци,смрад,псувни яко.
На къщата дет живеем зидах девет метра външен,но пак с единични тухли.Измазан отвътре,отвън и изолиран. Не съм го дигал над билото и нямам никакви проблеми с тягата. Овора е Ф180мм.

Да ти върши работа мнооооого години.

Бай Гого

Брой мнения : 1376 Рожд.дaта : 02.12.1961
Години : 55

Писане  Любак on Пет 20 Мар 2015 - 11:39

373173

Ццццц, ...... големи майстори .... ей. 135d02aa35ad75a2cb71

А Аз, ..... с тези две леви ръце, .......даже не са и леви. :сълзи: problems

f0169589900b7bd305e7
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Брой мнения : 11076 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 64

Писане  КИРО on Пет 20 Мар 2015 - 11:43

Бай Гого написа:Даааа.. Адашче постарал си се,направил си нов комин. Но за мене това е грешка с тези коминни тела. Аз го ядох с тех.

Къртих три комина,и ги зидах наново с единични тухли...........
Гога,идва ли ти на акъла защо правят проблем коминните тела?
Моите на къщата са правени през 63г,и са тухли единички огнеупорни,
абе дето и фурните ги правят с тях,нямам проблем де.
Относно паленето,поне 3 пъти на сезон ми се пали комина,отварям печката и прозореца,
след 5-10мин шоуто е приключило.Гъст жълт дим излиза от комина,огън още не съм виждал.
Искри ДА,ама огън НЕ.Обаче комина си има ревизия в мазата,в началото на всеки сезон я почиствам,
излиза ми една кофа сажди.
КИРО

Писане  Бай Гого on Пет 20 Мар 2015 - 11:54

Гога,идва ли ти на акъла защо правят проблем коминните тела?.

Ми най вече,защото са с тънки стени и при улегането от тежеста се напукват. лошото е че,кът е ъглов няма как да го измажеш откъм стената. Другото е че са грапави и лесно захващат сажди и при даване зор на печката се пали.А запали ли се как си трее прави невероятно висока температура и ако минава в близост до гредите,става страшно..

В нашата маала има три случая пред запалване на покривите поради палене на комина.

Да не дава господ да се случват тези неща..
Бай Гого

Писане  КИРО on Пет 20 Мар 2015 - 12:22

Едно време баба ми казваше:
- Един път да излезе пушека от комина,ще тръгне да гори печката.

При тухлите,висока температура от външния край на комина много трудно се постига,
та паленето на гредореда си е почти невъзможно.
КИРО

Писане  Бай Гого on Пет 20 Мар 2015 - 12:39

КИРО написа:
При тухлите,висока температура от външния край на комина много трудно се постига,
та паленето на гредореда си е почти невъзможно.

Така де..Ставаше въпрос за коминните тела..
Бай Гого

Писане  dako on Пет 20 Мар 2015 - 13:08

Изолацията на комина е много важна част от стратегията против налепи. Колкото по висока е температурата вътре толкова по малко конденз. Гогата добре го е изолирал но мисля че с твърдите плочи вата ще е по добре и после мазилка отвън.
dako

Брой мнения : 524 Рожд.дaта : 28.01.1971

Писане  EU_BG_akademika on Пет 20 Мар 2015 - 13:13

Много майстори има тука, ама на Лисецкия, шапка му свалям worshippy Каквото пипне и му залепва в ръцете.. worshippy thumbsupsmileyanim Малко са такива хора.... thumbsupsmileyanim worshippy
EU_BG_akademika

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото