С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!!

Страница 11 от 12 Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Go down

С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty БургаШки неделен цирк

Писане  ???? on Пон 11 Юли 2011 - 11:04

...малий , чудя се отде да започна , но най добре поред ...
...тъй...отивам на място номер 1 - изглежда пусто - в съседния залив има плаж , има хора , но са далеч...обличам неопрена , закотвям си лодката и се гмуркам . Още на първото далдисване , ленива платерина се оказва нанизана на стрелата ми . В този момент ми стана ясно , че днес няма да вадя рапани . След няколко закачени на кукана риби , ми става ясно и че няма да съм сам . Отвсякъде ме наобиколят харпунисти без буйове . Има ли риба ? - ме пита едния - Има ! И то много , но стойте по настрана , да не се изпозастреляме в тая мътилка !!! - му отговарям възможно най вежливо аз . Добре , добре , няма проблем ! ...бахти " добрето "...почва се едно хаотично местене на хора наляво на дясно , аз трябваше постояно да наблюдавам отгоре , кой къде е - а те се чувстваха , все едно са сами в Морето и изобщо не поглеждаха отгоре . Според мен е твърде нахално , егоистично и неетично да се завреш без буй при обозначен колега . Вече и аз спирам да си казвам местата . Реших да се гмуркам само под лодката . То като има риба , има - тя се движи , не стои на едно място . Нижех си рибите , една след друга на кукана , но явно колегите бяха твърде шумни и забележими , рибите бягаха от тях и те решиха , че платерините сами идват при мен и затегнаха още повече кръга около ми . Тук е момента да подчертая , че бях с камуфлажния неопрен , докато те бяха , кой гол с къси гащи , кой с къс костюм и т.н. Започнаха да минават начесто и наблизо и рибарски лодки . Накрая не издържах , зарязах рибите долу и се метнах в лодката . Тогава забелязах , че още някакъв колега , но вече със жълт буй , бърза като за световно срещу ми . Изтърва !!! - викам му вече развеселен и дърпам въжето на маторя ...
Anonymous
????
Гост

Върнете се в началото Go down

Писане  ???? on Пон 11 Юли 2011 - 11:17

...отивам на място номер 2 - далдисвам , далдисвам , но се оказва , че риба там няма...на място номер 3 , на любимата ми позиция - вадят миди с неква гуменетка , на място номер 4 заварвам тва :

С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Picture-003_48761_28041524

...заставам встрани и ги мятам рибите пак ....не след дълго една лодка се закотвя на ЦЕЛИ 5 метра от мен , от нея скачат двама пичове и почват да се гъзят пред харпуна ми , да вадят миди с гаган ...все пак успявам да запазя доброто си настроение , мятам се в лодката и отивам на място номер 5 ...
Anonymous
????
Гост

Писане  ???? on Пон 11 Юли 2011 - 11:46

...и там има хора и лодки , но горе долу бива ...застрелвам още риби и усещам жесток глад . Излизам и започвам блажено да си похапвам . В тоя момент , от близката лодка , от кабината излиза един пич и почва да облича неопрен . Измъква от някъде един харпун и скача в морето . Где се е крил до тоз момент - не знам ....Наяждам се и аре обратно на място номер четри . Там още някоя друга риба се нанизва на кукана ми . В един момент гледам един гларус - кацнал на лодката ми и гледа любовно кукана с рибите . Изгоних го . След малко го гледам - пак е там . След всяка засада требеше да го гоня , отново и отново . По едно време се улисах и две от йедрите бяха фатално съсипани . Фърлих му остатъците във водата с надеждата , че ще се наяде и ще спре да краде ...След малко гларуса пак беше кацнал върху лодката ми ....е да , ама в къщи няма кво да се яде....доближих се максимално близо и стрелях в момента когато излетя...инак рискувах да пробия лодката . Стрелата премина през гръкляна му и в следващата секунда , птицата гледаше учудено под водата ...знаех , че ако пропуснех , стрелата неминуемо щеше да се върне назад и да ме нарани - въжето беше само две дължини , но верния , 15 години стар Имерсион , не ми изневери ...нито пък ръката с четри пръста и половина ...
Anonymous
????
Гост

С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Empty Re: С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!!

Писане  Pretor on Пон 11 Юли 2011 - 11:55

E, наборе, това за гларуса го трий от темата - не стои добре в този форум. Твърде кардинално си решил проблема с нахалния гларус. А иначе - отново те чета с интерес. :609c1f728720fb
Pretor
Pretor
...........................

Брой мнения : 261 Рожд.дaта : 15.01.1967
Години : 52

Писане  ???? on Пон 11 Юли 2011 - 12:01

...после си вадих ножа - за да прибера един паур - мутант , но не съм го напъхал добре в канията и след време се оказа , че нямам и нож ... върнах се обратно да го търся , но в тая мътилка , мисията се оказа невъзможна ...Нищо - викам си , на следващата среща в Поморие , ще я върна обратно на Ватуса , да си я има пак за спомен ... продължих със засадите и след час - гледам под камък ножа ...

Anonymous
????
Гост

Писане  ???? on Пон 11 Юли 2011 - 12:15

...след едночасово лашкане по вълните се добрах до родния бряг и още щом стъпих на твърда земя , един джак ръсел териер , реши да си пробва зъбите на лодката ми ...и биде отнесен с мощен шут в морето...последва бурна кавга , но кво от тва ...вече не ми пукаше

Послеслов : заклевам се повече ... в разгара на лятото ... при хубаво време ... в Морето ... в неделя ... в Бургаския залив ...повече да не стъпя ...пък дори и да има туни :f38b1c44c48ae2

С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Picture-010_5d0e6_28041526

....КРАЙ
Anonymous
????
Гост

Писане  JimBeam on Пон 11 Юли 2011 - 12:44

Що бе Митак, вземай пръчките и со кротце со благо разбъркай чорбата sunglasses2
JimBeam
JimBeam

Брой мнения : 1427 Рожд.дaта : 10.02.1962
Години : 57

Писане  Любак on Пон 11 Юли 2011 - 12:47

Pretor написа:E, наборе, това за гларуса го трий от темата - не стои добре в този форум. Твърде кардинално си решил проблема с нахалния гларус. А иначе - отново те чета с интерес. :609c1f728720fb

Прав е Преторът. 226711 Аз ще допълня и снимкатааа.
На цялата каца с мед, една лъжичка катран и язък.:9bbce68c65a7e8

Успокой леко топката. :d5116e0ebf2fc8
То не че и аз го правя, това с топката. Но по-лесно ми е, да давам акъл на другите. смях sunglasses2
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Брой мнения : 11700 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 66

Писане  Nikolov on Пон 11 Юли 2011 - 13:12

Браво Митак ,доста рисба си наскубал.Сега като гледам гларуса се чудя и по колегите как не си стрелял!!!!!
Nikolov
Nikolov

Брой мнения : 388 Рожд.дaта : 24.12.1975
Години : 43

http://www.greekspearfishing.com

Писане  rikitikitavi on Пон 11 Юли 2011 - 13:26

Булти, метни в лодката една хладилна чанта или кутия с две заледени бутилки с кот искаш в тях и кат наредиш няколко риби ги хвърляй вътре. Все толкова място има в лодката. А и кефалите и платерините на топлото бързо променят вкуса си. И давай полека. Кеф си е кат е пълно с цапачи и плашешти рибата да се кротнеш на някое камъче и да си гърмиш рибите. Те все при тебе ще дойдат- има кръг от спокоиствие и това ги привлича. А да не надупчиш някое дупе старай се да си в по- висока позиция от рибките при възможност.Наслука от мен и да продължаваш с репортажите. пп гларусите са в червената книга. Добре е да няма у форума снимки на неживи гларуси.
rikitikitavi
rikitikitavi

Брой мнения : 2273 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 44

Писане  КИРО on Пон 11 Юли 2011 - 13:31

Pretor написа:E, наборе, това за гларуса го трий от темата - не стои добре в този форум. Твърде кардинално си решил проблема с нахалния гларус. А иначе - отново те чета с интерес. :609c1f728720fb
И аз това чакам - 12666
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Брой мнения : 21067 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 61

Писане  Pretor on Пон 11 Юли 2011 - 13:37

Булти, да ти кажа една случка от вчера. Оставям жЕната и дЯцата в края на един южен плаж и влизам къде камънята. На една от скалите в морето се наместили трима юнака и скачат та чак в Китай ги чуват. Както си дебнех, вляво от мен ме подминава на скорост един главанак (лос кефалос) с добри размери (впоследствие ги уточних около 900 гр.). Та главанака минава от лявата ми страна и отпрашва към скалата с гемеджиите. Просто ми беше ясно, че след секунди ще се върне по обратния път. Затова се прикрих добре и го изчаках. За нула време беше обърнал посоката и мина точно пред стрелата ми, което се оказа и фатално за него. Та така, понякога и от вредителите има полза.
Pretor
Pretor

Брой мнения : 261 Рожд.дaта : 15.01.1967
Години : 52

Писане  gogo26 on Пон 11 Юли 2011 - 13:59

Брее значи и морето отесня вече 373173 Кофти no2
gogo26
gogo26

Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 48

Писане  vatus on Пон 11 Юли 2011 - 17:25

Юли и август е така, тарапаната е повсеместна.
А относно гларусите, чудя се защо са в Червената книга, защото в центъра на Бургас си е направо като филма "Птиците" на Хичкок. За мен свръх популацията е на лице.
Преди няколко дена на главната улица един гларус взе баничката от ръцете на една моя аверка и и искара акъла. /не се шегувам/.
А каккъв шум произвеждат няма да ви говоря, който живее в центъра знае за какво говоря, рок концертите - ряпа да ядът. 24 часа не можеш да мигнеш от крясъци. 41990
vatus
vatus

Брой мнения : 2774 Рожд.дaта : 14.02.1956
Години : 63

Писане  baretata on Вто 12 Юли 2011 - 7:49

Оня ден в петък си изчисти рибата на един камък на хотел Ной. Оставих я и отидох да си прибера неопрена в колата. Връщам се и гледам най-голямата платерина я няма, беше над 700 грама. На около 7-8 метра от мен гледам един гларус как ме надблюдава. Веднага се светнах какво е станало и изпсувах яко. Малко след това обаче видях рибата паднала в морето между камъните. Явно му е била голяма за човката и я е изтървал. Разбира се прибрах я веднага. А почти винаги го храня този гларус с вътрешностите на рибата , защото там я чистя на место.
baretata
baretata

Брой мнения : 307 Рожд.дaта : 20.10.1965
Години : 54

Писане  ???? on Вто 12 Юли 2011 - 10:17

Nikolov написа:Браво Митак ,доста рисба си наскубал.Сега като гледам гларуса се чудя и по колегите как не си стрелял!!!!!

КИРО написа:
И аз това чакам - 12666

...въй , добре , че не сложих и снимката на двамата джетисти , дето отстрелях ...

226711
Anonymous
????
Гост

Писане  ???? on Вто 12 Юли 2011 - 10:36

vatus написа:Юли и август е така, тарапаната е повсеместна.
А относно гларусите, чудя се защо са в Червената книга, защото в центъра на Бургас си е направо като филма "Птиците" на Хичкок. За мен свръх популацията е на лице.
Преди няколко дена на главната улица един гларус взе баничката от ръцете на една моя аверка и и искара акъла. /не се шегувам/.
А каккъв шум произвеждат няма да ви говоря, който живее в центъра знае за какво говоря, рок концертите - ряпа да ядът. 24 часа не можеш да мигнеш от крясъци. 41990

...Ватусе , веднъж пратих жената за кебапчета на площад Тройката , преди години ...след 30 мин се връща разплакана...платила , взела 2x3 с гарнитура и на втората крачка 3 гларуса се хвърлили отгоре ...цялата беше омазана с лютеница и лицето и беше одрано... 21188 ....гларуса е като рапаната - нашественик , цар Борис е донесъл няколко двойки - сякаш някой го е направил цар и на природата :d776892fea672e ...едно време в Бургас е било пълно с чайки ....абе , кът я имаше Старата къща им зимах огъня с въздушната пушка , ся в новата кооперация не върви да стрелям - земи да лупне някой от някоя тераса не знам ...сега , освен че ни осират редовно терасите и прозорците , шума е невъобразим - като шляпат по прозрачната част от покрива ( над стълбището ) все едно барабани бият , отдолу се виждат само розовите им стъпала как се разхождат напред , назад - като в анимационен филм , харесаха си едно ъгълче и редовно кълваха там - докато не пробиха дупка 21188 ...де що имаше кабели от нет и кабелни - изядоха ги - да си чешат клюновете 21188 ...инак са много красиви НО ....имам и снимка с раната в гръкляна - да я сложа ли , да ни я ли сложа ...

439871
Anonymous
????
Гост

Писане  ???? on Вто 12 Юли 2011 - 10:42

...забрайх най-важното - благодаря за поздравленията ...

worshippy
Anonymous
????
Гост

Писане  ???? on Пет 15 Юли 2011 - 14:36

...с какво запомних последния си излет ...ами първо с вечерта преди него ...бях решил да си легна рано , шото да мога да тръгна в тъмни зори...хуу ма много шумно, момента е такъв , че не мога да си позволя климатик и прозорците стоят отворени...затуй удрям не без мерак , две водки по няколко пъти и се търкулвам в леглото ( аз и легло нямам , но тва е въпрос на друга тема ) ...кът съм си пийнал добре и комарите бягат от мен ...затварям очи и се унасям ...тамън да заспЪ и некви на улицата почват да се карат на висок глас, въртЪ се наляво и надясно - не стаа - ЧУВАМ ГИ ...тая няма да я биде - ставам и в тъмното се насочвам към мивката с найлонова торбичка - ши им пусна водна бомбичка ...
Anonymous
????
Гост

Писане  ???? on Пет 15 Юли 2011 - 15:18

...отивам до терасата и ужас - долу е пълно с народ ...ясно - ще отложа ранното ставане и в тоя миг се случва чудо - изведнъж без всякакво предупреждение , внезапно се излива проливен дъжд - ама як дъжд - долу мравуняка се разбягва , дори някой се провиква - Олеле майко !!!...кеф , най-накрая тихо блаженство, отивам , мятам се в леглото и заспивам под монотонния ритъм на капките падаща вода...
Anonymous
????
Гост

Писане  ???? on Пет 15 Юли 2011 - 15:44

...така на другия ден , въпреки че съм мързелан успях да стана рано ...голям кеф е - да е делничен ден ...и да си за риба ...тоя път беше доста по спокойно откъм хора , но по закона на Мърфи - бе по мътно и имаше по малко риба ...но на мен ми беше кеф :

С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Picture-008_937c1_28062478

С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Picture-014_793e4_28062480

С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Picture-013_77e82_28062479
Anonymous
????
Гост

Писане  ???? on Пет 15 Юли 2011 - 15:52

С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Picture-015_32fdd_28062481

С ХАРПУН,КАЯК И ЛОДКА!!!! - Page 11 Picture-020_449bb_28062483

...вечерта, след излета се окъпах , допих си водката , докато скарата цвъртеше и щастлив и уморен се гмурнах в леглото...на сутринта гледам - неква пришка ми излязла на стъпалото - разчесах я с нокът и се оказа , че е рибешка люспа...

:face:

.....................................КРАЙ.............................................................
Anonymous
????
Гост

Писане  JimBeam on Пет 15 Юли 2011 - 15:54

Митак, от втората снимка много лошо гледаш .... а като се къпеш не си ли миеш краката бре смях
JimBeam
JimBeam

Брой мнения : 1427 Рожд.дaта : 10.02.1962
Години : 57

Писане  ???? on Пет 15 Юли 2011 - 16:08

...не ве - растЪт ми люспи ....май ...

:dancingHappy_i
Anonymous
????
Гост

Писане  vatus on Пет 15 Юли 2011 - 18:02

До края на лятото може и хриле да ти порастнат и тогава - ЧАО - на разни шумни дразнители, няма да те интересуват прогнозите на Любака, ще имаш морски дарове в изобилие, няма да ти трябва климатик и легло, няма да изплащаш заеми и ще бъдеш редовно изкъпан. :525707397c05bb смях
vatus
vatus

Брой мнения : 2774 Рожд.дaта : 14.02.1956
Години : 63

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Страница 11 от 12 Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Върнете се в началото

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите