Сезон 2019

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Сезон 2019 - Page 2 Empty Re: Сезон 2019

Писане  boysa on Пет 31 Май 2019 - 9:34

Благодаря за съветите, Тони !
Рядко стрелям по скали и дори си мислех да изляза и да наточа стрелата, че и колата беше наблизо. Явно съм имал късмет.
Рибите вярно се движеха по повърхността. Лаврака, който хванах на ръце също ми остави спомени. Добре, че не съм уцелил голямата със сигурност е била женска а мъжките се държаха почти като на сватба. Този имаше доста големи бонуси.
Поздравления на колегата orsoia, че ни радва с много разнообразен улов. Така и ние се докосваме до другите морета
boysa
boysa
...........................

Брой мнения : 867 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 43

Върнете се в началото Go down

Писане  justinian on Пет 31 Май 2019 - 10:06

Когато стреляш риби, движещи се под повърхността, трябва да си под водата. Има си техника- държиш харпуна с две ръце, с плавниците регулираш положението на тялото си до момента в който "зависнеш", т.е. нито да потъваш, нито да изплуваш. Това е моментът за прицелване и стрелба. С тренировки ще разбереш какво имам предвид.
В другия случай, когато си изплувал и дишаш през шнорхела, колебанията на водната повърхност се предават на тялото и правят прицелването доста по-трудно.
При първата техника е много важно да имаш добър баланс на тежестите спрямо плавучестта на неопрена, както и разпределението им по тялото.
Сигурно ги знаеш тези дребни подробности, но се надявам да послужат на някой начинаещ.
justinian
justinian
глоб.модератор
глоб.модератор

Брой мнения : 917 Рожд.дaта : 05.02.1970
Години : 49

Писане  boysa on Сря 5 Юни 2019 - 16:28

[You must be registered and logged in to see this image.]

Благодаря!

Пак там паметника Шабла 01.06.2019г.
рибката е малко по-голяма, но този път ягодите бяха доста повече. Та за пеленгаси преди да се влезе в морето се хапват ягоди.
boysa
boysa

Писане  orsoia on Пет 7 Юни 2019 - 1:06

Ето малко и от онзи ден,за 1ч от 8 до 9 сутринта.Качвам снимки и на мястото на риболова, типично лаврашко  ся щи кажа

[You must be registered and logged in to see this link.]
orsoia
orsoia

Брой мнения : 35 Рожд.дaта : 01.07.1978
Години : 41

Писане  boysa on Пет 7 Юни 2019 - 12:16

Поздравления, отново добра слука!

Благодаря и за снимката, но ще трябват малко разяснения, че не разбирам от лаврашки места!
Та това малкото поточе, което се влива в морето образува пясъчна коса. Около такива места ли обикновено се крие при вас? Дебне малките риби, които идват от потока или реката. Там не е ли много мътно или реките са по-чисти? Обикновено от коя страна идват. Срещу течението на потока или се движат успоредно на брега? Дъното равнинно ли е, има пръснати дребни скали или големи канари?
Благодаря!
boysa
boysa

Писане  orsoia on Пет 7 Юни 2019 - 17:03

Това са подводни скали, които почти се показват над водата.Рибите се държат отгоре или там където се разпенват вълните , което прави стрелбата доста тегава, трудно се закрепваш на половин метър дълбочина, вълните постояно те лашкат и видимоста не е голяма.Добре е също харпуна да не е много дълъг за да е по-маневрен / моят е 100 см и е много трудно/.Също така , ако има дупки или пещери в основата на скалите , задължително се проверяват , лаврака обича да се крие на такива места и не само той - сарго, абадехо, меру...
orsoia
orsoia

Писане  orsoia on Нед 9 Юни 2019 - 13:56

От същото място, в петък влязох след работа за 1 час, нямаше много лавраци , но взех един приличен кефал .В събота сутринта от 8 до 9;30 , с влизането ги намерих , първите 4 изтрела -доста сватбарски и нищо :аххх:  , после се поразъних и взех 4 от 4  :рок:

orsoia
orsoia

Писане  boysa on Пон 10 Юни 2019 - 10:23

Благодаря, за съветите!

Водата се стопли и рибите почват да се хранят.
Събота след като заваля, приключих по-рано със задачите и към 17ч. Бях на море.
Доста на север от състезателите. В района на един от клубовете по подводен риболов.

Море тава, водата 20С на дъното 15С измерена от колеги гмуркачи с бутилки. Платерини много. При движението си дори намират време да похапнат. Кефалите на групи по 15- 20 риби. Зарганите са вече тук. Първа стрелба по тях. Пропуснах както и доста от другите риби. След коригиране на позицията и мисленето три поредни. В 19.30 време за снимка.
За календара да си сложа отметка, по времето когато зреят ягодите.[You must be registered and logged in to see this image.]
boysa
boysa

Писане  Красен Матеев on Пон 10 Юни 2019 - 13:43

Поздравления за рибите, ягодите и за първите краставици! :рок: :рок:
Наскоро се запознахме на буната в Каварна, за което се радвам много !
(бях със сина за попчета в един вятър...)
Успех
Красен Матеев
Красен Матеев

Брой мнения : 266 Рожд.дaта : 15.03.1982
Години : 37

Писане  boysa on Вто 11 Юни 2019 - 9:11

Благодаря, Красен!
Сещам се. Важното е децата да се запалят по риболова. Спомените им остават а така след време и те се вдъхновяват. Помня на времето, когато ходех на моста в Каварна и с татко и хващахме попчета. Буната пред Чиракман е удобна хем за паркиране хем за риболов. Успех и на теб!
boysa
boysa

Писане  boysa on Пон 15 Юли 2019 - 14:27

Здравейте, както винаги все не ми остава много време за писане. дори последно време не качвам много информация къде какво. С повечето се знаем и намираме други канали. Там информацията не остава така подредена и когато ти потрябва да можеш да я намериш. Тук всичко е на една ръка.
В петък след като се прибрах в Каварна паркирах Чиракман. Там около пет минути ми трябваха да се наканя. Беше след 19ч. водата не изглеждаше много бистра, но се навих и се потопих. Водата студена в брега пък миналата седмица беше топла. Илариики пасат по камъните. Няколко метра по-навътре виждам и първите платерини. Първи изстрел и първи пропуск. Нещо много горе стрелям. лежа и чакам да ме подминат. След две гмуркания корекция и първата е на стрелата. Както обикновено кукана е на буя. Правя проверка и на новите тръби от мидената фабрика. Там пълно с хамсийки. Малко по-мътно е. Предната седмица беше по бистро от страната на буната. Пак се върнах в начална позиция е поех на юг да проверя и другите градинки. На едно място пак виждам иларии. Отново пробвам няколко метра по-навътре и пак идват. Пак пропускам. Продължавам да ги търся. Едно кефалче ме наобикаля. Прави си лупингите напред назад повеждам и стрелям. Усещам подръпване. май не е ударен добре [You must be registered and logged in to see this image.]

Точно под гръбната перка. С лед тази слука вече не ми се гмуркаше така а и бях позамръзнал. Доволен се прибрах. Скарата беше включена и загрята със ребра и крилца та положих и рибките. Хапнах и си легнах, че на другият ден щеше да има състезание по-подводен риболов.

boysa
boysa

Писане  boysa on Пон 9 Сеп 2019 - 13:02

На север от Каварна до Калиакра е доста мътно и има доста платеринки. Още по на север от Калиакра до Шабла е доста ветровито и на повечето места не е за влизане по всяко време и  платерините не са така активни.
boysa
boysa

Писане  boysa on Вто 24 Сеп 2019 - 16:03

Събота парад на Хвърчилата в Шабла. Децата се включиха а аз погмурках на паметника. Стрелях по заргани и платерини. Нещо май от доста време не съм връзвал ластици. Не мога да заредя две 14. зареждам първата и когато втората минава над заредената я побутва и тя излиза от стрелата. Така два три пъти. Веднъж успях да ги наредя двата, но само малко след това сама излезе. Явно вторият ластик повдига първия. Пробвах още няколко пъти греда. Варианти.
Да сложа по дълги тетива.
Да сложа по тънка тетива.
Да изпиля засечката на стрелата.
Да изтъня ластика.
За всичките съм подготвен и в полеви условия да го направя и нали нямам време оставам с един ластик. Нямам проблеми стои си добре. До но изстрелите не са така бързи и стрелата излиза малко по-различно. Не съм и свикнал. пострелях и по заргани. Не бях добре балансиран, не съм си научил урока. Трябва някакъв многозъбец за зарганите. До сега съм уцелвал по-малко от десетина пъти и общо 3бр. съм вземал.
Неделя пак не остава време и към 6 без нещо паркирам на Болата. Преди това проверки в Каварна и Зеленка и Калиакра мътно и не става. Странно но на Болата изглежда бистро. Бързо се обличам и си потапям. Бистро и под водата. Плетеринки ме посрещат с добре дошъл. Не ги поздравих с изстрел оставих ги зачудени. Решил съм да си извадя миди. Големите камъни за жалост са ги налазили рапаните. За догодина миди може да няма да има и там. Точно върху камъка пак забелязвам три платеринки да си чоплят. Време е за игра. Оставих буя и застанах така, че слънцето да е зад мен. Платеринките направиха кръг и дойдоха от към гърбът ми. После аз ги изненадах в гръб и те се стреснаха. Не съм стрелял. Едната дойде да ме огледа, но аз не и обърнах внимание. Така след време и те не ми обръщаха. По едно време се стреснаха. Появява се една голяма риба. Кефал. Замръзвам. Скрит съм добре имам апнея само трябва да не мърдам. По едно време ми прочита мислите и се спира. Още е далеко, малко по близо да дойде и ще стрелям. Нещо това не го прочете добре и продължи. С 75ца съм водата е бистра и виждам как стрелата преминава през рибата. Уцелена е добре, мога да отпусна и малко въже. Да тренирам с макарата, че не се знае кога ще я използвам. Може да е много скоро, че с Иво и Ванката нещо подготвяме. Нямаше много дърпане Рибата полегна на камъка и не се наложи работа с макарата. Кукана е на буя. Я да пробвам да го сложа на кръста, хем ще тежи може и да оправи баланса. Срещнах още веднъж пасящи. Пак старата игра, но този път нищо по добро не се появи. Дори усетих природен повик. Доста шара бях изпил тези дни и се налажи аварийно излизане. После точно в прибоя пак ги намерих платерините. Дали зарганите ги тормозеха или друг. Чаках но нищо не мина. Доволен тръгнах да излизам. Преди буната пак ги имаше.[You must be registered and logged in to see this image.]
boysa
boysa

Писане  КИРО on Вто 24 Сеп 2019 - 19:23

Едно - ама яко парче..... super
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Брой мнения : 21060 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 61

Писане  boysa on Пет 11 Окт 2019 - 10:23

Здравейте едно фотописче от Иво
Стартираме с гмуркане на нос Емине по път за Благоевград
Ранобудници
Торони
Много бистро и красиво Иво се представи отлично
Ричола и Лавлаче
boysa
boysa

Писане  тони котев on Пет 11 Окт 2019 - 18:14

Супер снимки. Мои приятели са дръпнали няколко октопода от брега, на тези места, при вас имало ли е? :здравей:
тони котев
тони котев

Брой мнения : 805 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 53

Писане  boysa on Пон 14 Окт 2019 - 9:29

Имаше почти на всички места на които гмуркахме. На свечеряваме и рано сутрин повече. На Прто Корфу имаше два кемпера със  Софийски номера. После се видяхме и на Атонския ръкав.
boysa
boysa

Писане  КИРО on Пон 14 Окт 2019 - 20:24

Ае Бойс,ти толков бира моЙш ли изпи,за да ти стигнат мезетата ве ? :аххх: