GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Някаде из балкана ..........

Go down

Някаде из балкана .......... Empty Някаде из балкана ..........

Писане  Светозар Върбанов Съб 26 Мар 2011 - 22:18

След като от 1 седмица се каним да направим излет на Кьорча , днес се решихме . Ставане в 7 сутринта събиране и тръгване , но още с тръгването ми звъни телефона и ми се казва че излизат само писалки по 0,300 - 0 , 500 гр - шах и мат !?!?!?! И се сещам за друга дестинация в посока Сливен- Н.Загора . Един гьол , който мой приятел стопанисваше , но заразя заради това , че не може да се изпуска и грепи ! Решено е и се тръгва . След час и половина вече сме по черния път ( след кратко лутане ) и се озоваваме на една поляна , след оглед продължаваме и след по малко от 10 мин се озозваваме под стената на самия язовир . Красота . Птички пеят духа лек ветрец напича яко слънце , абе пълна идилия . Тъй като го оставиха преди 2 г и пътя е обрасъл и се намира трувно през драките ( надрахме рибомобила малко ) . Самия водоем не е много голям около 10-15 декара с голяма стена в долния край . Дълбочината в средата е около 6-7 м - което предполага студена вода - все пак е в балкана ! Захранвам обилно на около 20 м от брега и мятам 2 фидера 1 на бял червей , другия на царевица . След около 1-2 часа яко презамятане на фидерите медиума се огъна яко ! Засичам пръта се огъва и ....къса ! А....... Цялата линия ми я няма ! Връзвам на ново пак царевица и пак там , след 20 мин пак удар и пак цялата линия я няма !?!?!?! Така и не разбрах каде се протрива линията ( на есен ще се гмурна и ще видя ) . Около 4 следобед най накрая видях какво е виновно за късанията ми , а именно страхотен скок на красив шарко около 7-8 кг - напълни ни душата тоя хубавец .Доста голяма и красива риба беше , видя се в цял размер при скока - вероятно с 2 пиърсинга на джуката и 2 метод хранилки по 40 гр . Но може и да е бил брат му или бартовчед му ! Смятам в най скоро време да го посетя пак ( ако не още утре ) ида си разчистим сметките с тея хубавци там ! Колегите нямаха удар ( както се вижда и от снимките ) , но те ловиха с дънни въдици на стръв земен и торен червей . Най интересното е , че там съм ловил на бял , а сега не го и погледна даже - метнах около 300 гр ! Може и да е студено още , но двата удара на царевица в скопекс са факт ! Ето и снимки :

[You must be registered and logged in to see this image.]

Това е за сега , другия път и рибки се надявам да снимам освен природа sunglasses2
Светозар Върбанов
Светозар Върбанов
...........................
  ...........................

Брой мнения : 3176 Рожд.дaта : 15.10.1976
Години : 44

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите