GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Страница 5 от 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

важна тема Re: РИБОЛОВЕН БИЛЕТ ЗА ГЪРЦИЯ!!!!

Писане  Васил on Чет 5 Юни 2014 - 17:04

вакрил написа:А как стои въпроса с гумените лодкки около 3,5м които не са регистрирани,те трябва ли да се регистрират,каква е практиката в Гръцко?
Да и мен ме интересува!     sunglasses2
Васил
Васил
...........................

Брой мнения : 1078 Рожд.дaта : 24.02.1976
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Писане  Петър Василев on Чет 5 Юни 2014 - 17:44

вакрил написа:Бе като трябва ще я регистрирам.А как стои въпроса с гумените лодкки около 3,5м които не са регистрирани,те трябва ли да се регистрират,каква е практиката в Гръцко?
Тук всичко,което плува се регистрира ако ще и сал да е  sunglasses2 
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Брой мнения : 6654 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 52

https://www.gofishingbg.com

Писане  Васил on Чет 5 Юни 2014 - 17:48

Петър Василев написа:
А Петьо колко пари излиза регистрация на гумена лодка около 3,6?
Васил
Васил

Брой мнения : 1078 Рожд.дaта : 24.02.1976

Писане  Петър Василев on Чет 5 Юни 2014 - 19:26

Васил написа:
Петър Василев написа:
А Петьо колко пари излиза регистрация на гумена лодка около 3,6?
Вече няма нужда да се регистрира в Гърция.Преди това беше нужно за да можеш да риболуваш от лодката,а за да риболуваш от лодката ,на самата лодка се вадеше разрешително за риболов ,Сега вече това разрешително не е нужно.
Регистрацията обаче на плавателният съд какъвто и да е той си остава.
Ти можеш да си я регистрираш във БГ за да имаш някакви документи да удостовериш,че лодката е твоя.
Така мисля аз.Не знам дали гърците ще го изискват това нещо.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Писане  nasco2 on Пет 30 Яну 2015 - 14:22

Изчетох всичко каквото намерих из форума, та да попитам правилно ли съм разбрал, капитанско и застраховка се иска за мотор над 35 коня. За регистрацията вече може и да си е регистрирана в БГ и с документите си я пускаш и караш и там? Съдружникът ми е решил да си взима рип около 4,5 метра с мотор 30-40 коня, ще я ползва за разходки.
nasco2
nasco2

Брой мнения : 5686 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 48

http://www.softparket.com

Писане  Петър Василев on Пет 30 Яну 2015 - 14:37

nasco2 написа:Изчетох всичко каквото намерих из форума, та да попитам правилно ли съм разбрал, капитанско и застраховка  се иска за мотор над 35 коня. За регистрацията вече може и да си е регистрирана в БГ и с документите си я пускаш и караш и там? Съдружникът ми е решил да си взима рип около 4,5 метра с мотор 30-40 коня, ще я ползва за разходки.
Правилно си разбрал Наско.
Вече всички лодки се таксуват за отдих и разходки.Няма такива с документи за любителски риболов.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Писане  nasco2 on Пет 30 Яну 2015 - 18:50

Благодаря началник :здравей:
nasco2
nasco2

Брой мнения : 5686 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 48

http://www.softparket.com

Писане  Вельо on Нед 1 Фев 2015 - 13:34

Извинявам се, ако въпросът ми е тъп! И за каяк ли трябва регистрация? Защото имам мерак да се обзаведа с един и да не ме шОкат по празната глава. Благодаря!
Вельо
Вельо

Брой мнения : 246 Рожд.дaта : 31.10.1973
Години : 47

http://www.bgjourney.com/

Писане  Петър Василев on Нед 1 Фев 2015 - 13:38

Вельо написа:Извинявам се, ако въпросът ми е тъп! И за каяк ли трябва регистрация? Защото имам мерак да се обзаведа с един и да не ме шОкат по празната глава. Благодаря!
Да,за абсолютно всички плавателни средства се изисква регистрация,но това да не те претеснява теб(защото си турист sunglasses2 ) Не вярвам някой да ти потърси документи за каяк.Стига да не се случи случка!
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Писане  Вельо on Нед 1 Фев 2015 - 14:31

Петър Василев написа:Да,за абсолютно всички плавателни средства се изисква регистрация,но това да не те претеснява теб(защото си турист sunglasses2 ) Не вярвам някой да ти потърси документи за каяк.Стига да не се случи случка!
Благодаря!
Доколкото прочетох, мога да я направя в България и това важи и за Гърция. Ако е така, не е необходимо да ми отговаряте - да не дуем темата залудо.
Вельо
Вельо

Брой мнения : 246 Рожд.дaта : 31.10.1973
Години : 47

http://www.bgjourney.com/

Писане  anastas_peykov on Сря 16 Мар 2016 - 20:01

Ако метна в багажника един сак с три метров надуваем дюшек и за него ли ще трябва регистрация? Ако тука тръгна да го регистрирам ша ме помислят за луд
anastas_peykov
anastas_peykov

Брой мнения : 287 Рожд.дaта : 10.05.1974
Години : 46

http://www.seaadventurebg.com

Писане  nkolev66 on Чет 17 Мар 2016 - 9:17

anastas_peykov написа:Ако метна в багажника един сак с три метров надуваем дюшек и за него ли ще  трябва регистрация? Ако тука тръгна да го регистрирам ша ме помислят за луд
Няма да те помислят за луд, но няма и да го регистрират. Лично ходих в Морска администрация в Бургас и опитах да регистрирам надуваема лодка 3,6 м. с алуминиево дъно, но отказаха категорично. Сега има някакви промени и може би е възможно, но не съм пробвал.
nkolev66
nkolev66

Брой мнения : 146 Рожд.дaта : 07.05.1966
Години : 54

Писане  Петър Василев on Чет 17 Мар 2016 - 16:52

anastas_peykov написа:Ако метна в багажника един сак с три метров надуваем дюшек и за него ли ще трябва регистрация? Ако тука тръгна да го регистрирам ша ме помислят за луд
Ти с надуваем дюшек ли ходиш за риба ?
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Писане  anastas_peykov on Чет 17 Мар 2016 - 19:33

Имам и една такава дето малко повече прилича на лодка но там колесари ... сложна работа, не си струва да мъча колата 2000 километра. А тоя дюшек е супер , един голям сак е и едно 6 коня моторче като метна вътре в багажника, за разходка , за някакъв ала-бала риболов , ше свърши работа. Четох , четох и не можах да разбера , ако надуваемата лодка я ползвам за разходка покрай брега дали и трябва регистрация или това е само за риболов?
anastas_peykov
anastas_peykov

Писане  esox hunter on Чет 17 Мар 2016 - 22:25

anastas_peykov написа:... Четох , четох и не можах да разбера , ако надуваемата лодка я ползвам за разходка покрай брега дали и трябва регистрация или това е само за риболов?
Щом нещо плава във водата никой не го интерсува с кава цел разходка, риболов и пр. По закон за лодките си трябва регистрация и ако се загледаш в Гърция, ще видиш дори дингита по 2 м . с регистрационен номер.
Регистрация за риболов вече не се изисква казано е във форума за кой ли път, иска се само застраховка и да можеш да докажеш с документ, че лодката и двигателя са твои + изискуемите по закон аксесоари, жилетки и пр. пособия дискутирани многократно тук.
Така е по закон, а всеки си решва с какво и как да влиза в морето, както и доколко и какви рискове да приема спрямо гръцките закони и изисквания.
Преди за малките съдове не се заяждаха, но от миналата година заради заповед на техния министър на морските работи взеха да се "оглеждат" и в малките лодки.
esox hunter
esox hunter

Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 51

Писане  Петър Василев on Чет 17 Мар 2016 - 23:43

esox hunter написа:Щом нещо плава във водата никой не го интерсува с кава цел разходка, риболов и пр. По закон за лодките си трябва регистрация и ако се загледаш в Гърция, ще видиш дори дингита по 2 м . с регистрационен номер.
Регистрация за риболов вече не се изисква казано е във форума за кой ли път, иска се само застраховка и да можеш да докажеш с документ, че лодката и двигателя са твои + изискуемите по закон аксесоари, жилетки и пр. пособия дискутирани многократно тук.
Така е по закон, а всеки си решва с какво и как да влиза в морето, както и доколко и какви рискове да приема спрямо гръцките закони и изисквания.
Преди за малките съдове не се заяждаха, но от миналата година заради заповед на техния министър на морските работи взеха да се "оглеждат" и в малките лодки.
Благодаря ти Цецо,че вече ми стана банално постоянно и във всички теми да повтарям,потретвам едно и също.

Братлета,разберете най -накрая ,че преди да зададеш въпрос трябва да помислиш.........бе аджеба ,дали вече не пише нещо по въпроса.Има търсачка ,потърси ,че тогава питай!
На въпроси от рода на "дюшеци" и ала-бала рибилов,не очаквайте отговор! Вече съм уморен и то доста!Ако искате да се бъзкате или майтапите ..има доста спам теми във форума.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Писане  anastas_peykov on Пет 18 Мар 2016 - 0:16

Абе четох всичко ама много объркано щот има теми от стари години, а и самите теми са много разтеглени във времето и ми ми се омешаха нещо. Значи туй каквото разбрах последно е:
1. Всяко нещо дет плава си иска регистрация че е плавателно средство, демек номер и талон като леките автомобили. Туй може и с българска регистрация.
2. Ако ще ловя риба с лодката до сега се искаше да се регистрира лодката за риболов. Туй последно отпадна.
3. Разрешително за риболов на рибаря или рибарите в лодката, демек риболовен билет. Туй и то отпада.
4. Ако мотора е над 30 коня , застраховка и капитанско право.
5. Лодката оборудвана с всичко каквото трябва.
6. Документ на двигателя доказващ че е мой. Документ и за лодката доказващ че е моя. Туй може би ако не е регистрирана по  точка 1 на мое име  а примерно съм я взел под наем.
anastas_peykov
anastas_peykov

Писане  D.Dimitrov on Пет 18 Мар 2016 - 8:16

anastas_peykov написа:
[/color]4. Ако мотора е над 30 коня , застраховка и капитанско право.
Провери пак за застраховката, че нещо не мога да си спомня точно, ама май си е задължителна без оглед на големината на мотора.
И аз ще питам днес в компанията/гръцката/ където си правя моите застраховки за да не те подведем.
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 50

Писане  Петър Василев on Пет 18 Мар 2016 - 16:57

Всичко си е по старому с единствената разлика,че вече не се изисква риболовен билет нито за риболовеца и нито за лодката.Това отпадна!
Застраховките за двигатели над 30 коня са задължителни,независимо от колко ти е голяма лодката! Това е.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Писане  anastas_peykov on Пет 18 Мар 2016 - 17:30

Проверих в морска администрация във варна и бяха категорични че малки лодки не можело да регистрират особенно надуваеми. Но казаха че чули че в гърция правили проблем.
anastas_peykov
anastas_peykov

Писане  тони котев on Пет 18 Мар 2016 - 18:13

Мойте хора се прибраха преди няколко дена от поредния риболов. Този път пропуснах, че работата ме натисна. Те ми споделиха, че са имали пълна щателна проверка, костгарда са дошли с бързия риб-2х250 кс., който ни проверява и миналия път, но сега са гледали и датите на годност на пожарогасителя, ракетите и аптечка са искали. Гледали са и за жилетки, Ицо докато е вадел тези неща са видели въжетата и плаващата котва, абе всичко по закон, добре, че нещата са били наред, кой знае каква цифра е глобата за нередност.
тони котев
тони котев

Брой мнения : 808 Рожд.дaта : 21.08.1966

Писане  esox hunter on Пет 18 Мар 2016 - 22:36

тони котев написа:... добре, че нещата са били наред, кой знае каква цифра е глобата за нередност.
Има "натиск" над чуждите лодки заради оплаквания от местните под предлог, че видите ли им излавят рибата. По малките населени места всички се познават и са роднини, като в ония филм "роднина - милиционер, роднина-милиционер" и такива оплаквания бързо се реализират в реални проверки.
Заради вече многото нашенски лодки там, понякога и голямата фукня (не визирам никого лично) такива проверки, ще са все по чести.
esox hunter
esox hunter

Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 51

Писане  mimaki on Пет 18 Мар 2016 - 23:35

anastas_peykov написа:Проверих в морска администрация във варна и бяха категорични че малки лодки не можело да регистрират особенно надуваеми. Но казаха че чули че в гърция правили проблем.

Имам регистриран 360 риб. Много им поздрави на Морска администрация Варна. Без регистрация, застраховка и пълно навигационно и  спасително оборудване не си и помисляй.
mimaki
mimaki

Брой мнения : 66 Рожд.дaта : 01.06.1976

Писане  anastas_peykov on Съб 19 Мар 2016 - 0:23

Ми да , да си наемеш лодка от тях. Както яхтите. Лошо няма. То като дръпнеш на финала чертата може наема на лодка по евтино да ти излезе.
anastas_peykov
anastas_peykov

Писане  тони котев on Съб 19 Мар 2016 - 14:18

esox hunter написа:
тони котев написа:... добре, че нещата са били наред, кой знае каква цифра е глобата за нередност.
Има "натиск" над чуждите лодки заради оплаквания от местните под предлог, че видите ли им излавят рибата. По малките населени места всички се познават и са роднини, като в ония филм "роднина - милиционер, роднина-милиционер" и такива оплаквания бързо се реализират в реални проверки.
Заради вече многото нашенски лодки там, понякога и голямата фукня (не визирам никого лично) такива проверки, ще са все по чести.
Лодката е с гръцка регистрация. А костгарда са подкарали всички наред, правят чести проверки и на риболовните кораби, миналия път бях свидетел. Даже и нашият приятел който дава лодките под наем са го предупредилида си махне барачката на плажа която ползва за офис и да си сложи каравана, била подвижен обект, а тази барака е от много години там.
тони котев
тони котев

Брой мнения : 808 Рожд.дaта : 21.08.1966

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Страница 5 от 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Върнете се в началото

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите