GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кога открихте красотата на нашето хоби

Go down

Кога открихте красотата на нашето хоби Empty Кога открихте красотата на нашето хоби

Писане  rikitikitavi on Вто 16 Апр 2013 - 19:43

На мен гмуркането ми беше детска мечта. След като ми купиха първите плавници се наложи и терлици да ми плетат за да не ми падат. После зяла зима из апартамента тренирах плуване с маска, плавници и шнорхел. Вече на лято се наложи в комплекта да се включи и пояс, че още без него не можех да плувам и разбира се първия ми харпун- една обикновенна вилица.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ето ме и мен. На 6 години. :609c1f728720fb
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................

Брой мнения : 2273 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Кога открихте красотата на нашето хоби Empty Re: Кога открихте красотата на нашето хоби

Писане  EU_BG_akademika on Сря 17 Апр 2013 - 8:20

rikitikitavi написа:На мен гмуркането ми беше детска мечта.
Като дете, винаги почивахме в стария квартал на Мичурин, сега е Царево де, Василико, та хазяинът ме взе веднъж с лодката за попчета и от тогаз нямам спирка в тази посока...Бях на 8 или 9 години но много ярко си спомням този първи риболов, навита месина на бутилка от бира, стръв мида и ръждясали куки. Той хазяинът ходеше да си почива в морето, а не за риба, тогава селяните имаха пари много повече пари от гражданите,а тия край морето още повече.....
Но важното, е че на следващото лято бях с въдица, шнорхел, маска, плавници, да си вадя миди и голям мерак, ама не можах да влезна пак, само миди вадих, защото си изпокъсхах куките да се мъча август да изкарам попче на скалите....
После пооотраснах и ме взимаха редовно разни, по на тъй като взех да годя сам, с приятели де на море, кой какво прави аз, стоя на кея в Созопол и броя рибите на лодките......
Та така.........
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika

Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 56

Кога открихте красотата на нашето хоби Empty Re: Кога открихте красотата на нашето хоби

Писане  Pretor on Пет 19 Апр 2013 - 11:42

Е, честно да си кажа не помня кога problems . Това, което си спомням обаче, е че цял живот съм бил в морето. И най-ранните ми спомени не са от южното Черноморие, а от северното и по-специално от Шабла. Там при баба и дядо прекарвах летните си ваканции. Осъзнатото ми влечение sunglasses2 обаче към подводния риболов е откъде 13-14 тата ми година. Тогава след първите ми курсове в ОСО, се включих в редовете на младите дихатели :dancingHappy_i . И така досега. Тридесет и кусур години. Ако е писано да изкарам още толкова - берекет версин :d5b65c17bec10f .
Pretor
Pretor

Брой мнения : 261 Рожд.дaта : 15.01.1967
Години : 53

Писане  Вельо on Вто 17 Сеп 2013 - 19:11

На 6 години си топнах главата с маска на южния нос на Арапя. Гледката и досега не съм забравил. В гимназията дядо ми ми подари съветски пневматичен харпун и драмата започна. Това е 752444 
Вельо
Вельо

Брой мнения : 246 Рожд.дaта : 31.10.1973
Години : 46

http://www.bgjourney.com/

Писане  krasimir77 on Сря 18 Сеп 2013 - 1:12

На 7 годинки бях, втори клас. Тъкмо се бях научил да плувам. Покрай желанието за това, често тропах по буната да гледам батковците ( разбира се с татето) как се цопкат и плуват. Та някак си дедковците с въдиците там, ловейки хубави едри каи, някак си са ме грабнали и във 3ти клас първата ми въдица бе6е направена лично от мен с крадена антена от москвич spying , а макарката (речна - аз тъй ги наричах тогава) майка ми я беше донесла от Полша. Направих си водачи от медна тел, привързах ги за антената с конец червен и ги омазах с лак за нокти. И така се започна... кукичка, оловце, кордичка.... направих си и кеп за скариди от парче перде и една дръжка от стара метла, та да си ловкам стръв за каите де fishing1 С обръча баща ми удари едно рамо. Като ме видяха, че не се предавам, решиха да ми купят спининг с макара делфин ... беше ограмна радост :рок: И така в четвърти клас вече носех торбичка с попчета по време на плаж с родителите си, а в 5ти клас помня първия си риболов на сафрид с лодка повреме на палатки на Паша дере ... беше уникално ... рано сутринта от 5.30 до 9 часа ... мнооогооо рибааа super И след това се продължи с покупка на руска надуваема лодка от руския пазар (дето беше едно време в аспарухово)....риболов в морето на сафрид .... ииии такааа.... хобито взе да се утвърждава с годините и остана в мен и до ден днешен angel19 Роди ми се момче на скоро  и ми е ужасно трудно да намеря временце за риболов, нооо успявам все пак да се измъкна за малко magnifier Живот и здраве на него един ден ще му връча най-любимия си спининг fishing1
krasimir77
krasimir77

Брой мнения : 361 Рожд.дaта : 05.12.1977
Години : 42

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите