GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ВОБЛЕРИ!!

+94
bsgold
fishermann2
gogata1
antares
RAAZIEL
Красен Матеев
savi aleksiev
svetlio80tm
grandal_331
MAX 2
D.Dimitrov
Borkata
ribarya
zhikata
germanov.1974
Попа
goshotanchev
Васил
А.Христов
Георги Вутов
Румен Ганев
max
GENIUS
EU_BG_akademika
Шморхи
Пещерски
dobria1
DOCTORABukarNo1
nomak81
Мънцата
ДЯДО ИВАН
mdesov
tiho_roev
cochi75
justinian
Ogi
veis
rap66
vanko4at
цецо пожарната
mitko_aks
ivojekov_vet
parvaka
ilko 63
gembala
valchev
chapara
maistor_ribar
fishmaster
plamdrag
mikibg
вакрил
Rimohit
Доктора
sllipi1
Кирил Калчев
ufo
roko koko
marvin
Светозар Върбанов
mixman
trophy 78
baispartan
Adrian
ivaylo.filipov
nikgeo
Любак
Marco Polo
Тик Так
nissana
vvt1970
КИРО
miroslavpetkov
esox hunter
icokanev
ПЛУВЧО
georg
тони котев
lubo9
beis
tano
own
lz3no
rikitikitavi
batmilen
DimityrK
чечо
Моряка
milen kordov
Albena
lip4o
Вальо
Тедо
Петър Василев
98 posters

Страница 4 от 38 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 21 ... 38  Next

Go down

съобщение Re: ВОБЛЕРИ!!

Писане  Шморхи Пон 31 Яну 2011 - 13:49

Ето ги и моите воблери(за момента). Имам и още един два, но са ментаци и не ги слагам в общата сметка.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Може ли да ми кажете, кои стават за морето( и за нашето, и за гръцкото), кои са за язовир, че много ми е мътна темата с воблери, а па яко се позапалих.
Един, единствен път са топени в нашето море, но него ден, дори и на чепаретата нямаше нищо, та останах с капото. И още един път на Жребчево, но пак капо. Трима души бяхме и само една щучка за целия ден ударихме. Просто и двата пъти случих на бедни дни и още не знам стават ли, не стават ли...
Шморхи
Шморхи
...........................

Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978
Години : 42

Върнете се в началото Go down

Писане  EU_BG_akademika Пон 31 Яну 2011 - 14:25

Шморхи написа:Ето ги и моите воблери(за момента). Имам и още един два, но са ментаци и не ги слагам в общата сметка.
Може ли да ми кажете, кои стават за морето( и за нашето, и за гръцкото), кои са за язовир, че много ми е мътна темата с воблери, а па яко се позапалих.
Един, единствен път са топени в нашето море, но него ден, дори и на чепаретата нямаше нищо, та останах с капото. И още един път на Жребчево, но пак капо. Трима души бяхме и само една щучка за целия ден ударихме. Просто и двата пъти случих на бедни дни и още не знам стават ли, не стават ли...
Колега на тия въпроси, само с проби ще си отговориш............................. :609c1f728720fb
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika

Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 58

Писане  Шморхи Пон 31 Яну 2011 - 17:46

За пробите е ясно, но все пак някой може да е ползвал някой от тях, или пък да знае, че тоя и тоя не са за море...Някой ми бе казал, че Deep Tail Dancer-а не бил за море, а за сладководни водоеми. Ма аз като не разбирам...гледам като теле в железница и ги избирам по тва, какво на мен ми харесва, ма аз не съм риба все пак. spying
Шморхи
Шморхи

Писане  EU_BG_akademika Пон 31 Яну 2011 - 18:01

Шморхи написа:.........
ма аз не съм риба все пак. spying
Е те тука, вече, яко сбърка, от всички риби, точно ние сме най големите...... :6e6ebecd09233a смях :6e6ebecd09233a смях :525707397c05bb
А за воблерите, няма точна формула, има много писано, аз като теб също ги купувам на око или на комплекти, твърди се, че даден воблер при едни условия може да вади риба след риба, а при други, да го влачиш цял месец и пак нищо, теории теории..................Пробваш и това е........ на мен ми се струват хубави воблерчета, аз си купих параван, той потапя воблера на дълбочината на която искаш, та гледаш на сонара къде щъка рибата и на тази дълбочина пускаш воблера, отваряш си биричка и се наслаждаваш на риболова, аз така правя.
Успех
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika

Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963

Писане  Albena Пон 31 Яну 2011 - 18:08

Колега Шмотхи ,за нашето море 3 и евентуално 6 от ляво на дясно цветово, не мога много да се ориентирам в размера.
Albena
Albena

Брой мнения : 3909 Рожд.дaта : 07.05.1964
Години : 57

Писане  Шморхи Пон 31 Яну 2011 - 18:17

Мисля, че са 11-12 см. И аз май на тях възлагам най-големи надежди + Йозурито(N4). И си мисля следващите, които бих си купил да са сходни, но с по-тъмни гърбове и съответно, гърбовете да са с различни разцветки.
Другите, оранжеви, сини, електрикави...нещо....де да знам. Много шарени ми изглеждат за да излъжа някой циганка или чернокоп.
Шморхи
Шморхи

Писане  esox hunter Вто 1 Фев 2011 - 0:52

Шморхи написа:

Ся да ги караме поред..значи на долния ред 1-вият е Rapala Barra Magnum 11 см. По принцип този модел го водят повече за морски хищници, както и за някои сладководни щука, бяла риба предполагам и сом няма да му откаже... Тук в случая мен ме притеснява цвета не е много подходящ според мен 12666 Това като цвтя на този модел бива sunglasses2 [You must be registered and logged in to see this image.]
Разбира се това не значи че не можеш да експериментираш sunglasses2 някоя щука определено ще му се зарадва..па знам ли и някоя морска пак казвам с тази рапала нямам опит.

- 2ри воблер Rapala MAX RAP този определено може да го ползваш да "трепеш" лавраци от брега...Имам такъв sunglasses2 Трябва да му помагаш с пръчката за играта иначе е малко "мъртвец" sunglasses2 Добър кастинг се прави с него. Точно с тази разцветка не съм пробвал, но изглежда обещаваща sunglasses2

- 3ти воблер Дайва (някаква) според формата и лопатката миноу някакъв... изглежда добре за лавраци като форма и цвят Може и да я влачиш, но когато го правиш по добре да я сваляш с олово или параван по надалбоко...
За бяла риба подобно...

- 4ти воблер Yo Zuri или "миноу" или "пинс" не си личи много от снимката. По принци и двта са добри, но в случая забелязвам, че е потъващ, а мен това лично за този модел не ме кефи особенно... Все пак с помощ при воденето от пръчката може да се "размърда" подобаващо... Риби подобно на горния..

-5ти воблер Е те тоя не ми е познат не му виждам и формата и лопатката, а и много шарен ...лично аз не бих си го държал в арсенала...освен за някоя щука кичарка...понякога им налитата на такива "дъги" в мътньокаsunglasses2

-6ти Страйк Про... изглежда добре и за морски и за бяла. Можеш да го пробваш, както да валачиш с утежнение така и без... Става и за от ръка от брега... Разцветката му е повече, като за морето, но си прилича и на уклей ...сещай се sunglasses2

-7ми Рапала Магнум ...Аз лично залагах доста на подобен воблер за морето, но местните доста го оплюха заради металаната лопатка, а и нямах попадения на него...Подходящ е обаче за влачене за сом и бяла риба там дава резултат. Тази разцветака също. Можеш спокойно да залагаш на него при сладководен тролинг...

- 8ми Ривър ту Сии.... Точно за този нищо не мога да ти кажа :217b315cad77fe Като го гледам този и интуицията ми подксказва да не разчитам на него...не бих си го заприходил (това мнение не е подплатено с разумни доводи обаче sunglasses2 )

На горния ред 1вият Rapala TAIL DANCER Тоя воблер си е класик за влачене в сладки води, сом, бяла риба и др. доказан боец. Недостатък: често се чупи при удар от големи риби ...
Не се използва в солени води ...много е "нежен" sunglasses2

2ри Daiwa-та ми е непозната точно тази и не мога да ти кажа нищо...

Един съвет:
Ето това си заприходи по един 9 и 11 см

Yo Zuri Crystal Minnow Deep Diver™️
......И да знаеш освен различни морски и щуките го обичат sunglasses2
esox hunter
esox hunter

Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 51

Писане  Шморхи Вто 1 Фев 2011 - 8:55

Благодаря колега. Записани са в тефтера с поръчките и при първи случай, ще скокнат в куфара ми.
Шморхи
Шморхи

Писане  Шморхи Вто 1 Фев 2011 - 20:24

[You must be registered and logged in to see this link.]
Гази 12 метра... 41990 Дали ще ловка рибоци по морето?
Шморхи
Шморхи

Писане  icokanev Вто 1 Фев 2011 - 21:56

Здравейте колеги! При бързо преглеждане на мненията Ви, искам все пак да изкажа и моето:
С воблера ние търсим Негово Величество Хищника. Не означава ли това, че го търсим в определената му екологична ниша. И в тоя смисъл воблерите, които бихме ползвали да се оприличават по разцветки, размери, шарки и движение на себеподобните му в нишата. Само като пример, за да бъда разбран напълно, бих посочил следното: Как би бил приет според вас Super Shad Rap при морския риболов, или Yo Zuri Crystal Minnow Deep Diver за сладководните водоеми или реки, търсейки хищната риба. Бих приел факта, че винаги трябва да се екпериментира, но да потърсим взаимно и малко логика в целия този процес.
Хищник се нарича живо същество което се храни с животни сходни по размер с него самото и ги убива за сравнително кратко време.
icokanev
icokanev

Брой мнения : 3718 Рожд.дaта : 02.02.1963

Писане  miroslavpetkov Вто 1 Фев 2011 - 22:23

Аз на Yo Zuri Crystal Minnow Deep Diver си ловя бели риби " сулки" най редовно :dancingHappy_i
miroslavpetkov
miroslavpetkov

Брой мнения : 452 Рожд.дaта : 24.03.1978
Години : 43

Писане  КИРО Вто 1 Фев 2011 - 22:28

Ицо,в морето с изключение на кефаловите ( абе и те си искат месото де ) - всичкото друго е хищник.
И мен ме интерсува какво да закача.
Казват че било кеф на воблер да ловиш.
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Брой мнения : 21280 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 63

Писане  Шморхи Вто 1 Фев 2011 - 22:40

icokanev написа:....
Това, което казваш е така и аз примерно, инстинктивно когато става дума за море, се насочвам към воблери, които малко или много имат сребрист цвят и някакъв по-контрастен, но не искрящ цвят. Обаче как розовата X-rap на Рапала е уловист, а като такъв ми го нахвалиха?
Другото, воблери тип "цаца", "атерина" има бол, но кой точно е "бияч"? Дълбокогазещ, плиткогазещ, потъващ, плаващ....? А кой от тях пък е за мятане и кой за влачене?
За язовирите пък ми се струва, че е още по-зле. Там се ползват някакви....оранжеви, електрикаво зелени и прочие, отделно са чупещите се "икаруси" от по 2, 3 и нагоре части.
Въобще...науката е толкова дълбока, че докато човек не вкара 2000 лева, няма как да разбере кое е за морето, а ние май това искаме да избегнем.
Шморхи
Шморхи

Писане  esox hunter Вто 1 Фев 2011 - 23:22

icokanev написа:.. Бих приел факта, че винаги трябва да се екпериментира, но да потърсим взаимно и малко логика в целия този процес....
Не винаги, а и доста често няма логика в тази работа с воблерите и примаките, като цяло sunglasses2 И който не го осъзнае навреме си бие главата в стената 140123 ...за жалост и на мен ми се случва понякога да не мога да надскоча субективните си вижданията 373173

Един пример Тедо тая есен ги лови основно на този воблер [You must be registered and logged in to see this link.]
Цвят доколкото помня КТ... ето и препратка към темата му [You must be registered and logged in to see this link.]
А ся ми кажете по каква логика този воблер, като цвят, форма и лопатка е работил 12666 !?!? ми няма логика...и то при бистра, като сълза вода ...
Така че който си избира воблера по собствен вкус не винаги може да съвпада с рибешкия такъв sunglasses2 смях смях Все пак ние НЕ сме риби не мислим и не виждаме нещата, като риби... смях

Шморхи написа:
...Въобще...науката е толкова дълбока, че докато човек не вкара 2000 лева, няма как да разбере кое е за морето, а ние май това искаме да избегнем.
:525707397c05bb да бе да sunglasses2 ...учи се от опита и най вече грешките на другите sunglasses2 Няма нужда чак от 2 бона за воблери... Един набор от 20 доказани бияча за морето ти е достатъчен, както за влачене така и за от брега... Останалото е колекционерство sunglasses2 смях смях А и нали не искаш докато хората около теб ловят ти да ровиш по куфарите и да се чудиш кой по напред да сложиш смях смях Заеби... смях

Иначе за тоз дето питаш [You must be registered and logged in to see this image.] да ти кажа нямам си и на идея трябва да се експериментира, ако искаш да разбереш... sunglasses2

Ако имаш излишни кинти експериментирай, ако ли не доверявай се на доказани sunglasses2
esox hunter
esox hunter

Писане  КИРО Вто 1 Фев 2011 - 23:33

Преди 4-5г като за сефте бях на гости на Марко Поло,
направо се шашнах от набора му от воблери и още 3-4 кутии с такива играчки.
Тогава и хал хабер си нямах,какво е това изкуствена примамка,освен чепарето.
Сега има моменти в морето,когато ти писва монотонното вадене на сафрида,
или да бележиш гол след гол при попа.Тогава идва и момента за
такива изченчани проби,не че има кой знае какви риби в нашето море.
Но и кой ли е пускал мрежи на 2-3км навътре ?
Може и да има нещо дето ний не знаем.
Е,Милен знай,ама си мълчи като партизанин пред шише с ракия - само дето чака салатата.
Все си мисля,че се въртят и в това море добри риби. sunglasses2
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Брой мнения : 21280 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 63

Писане  Шморхи Вто 1 Фев 2011 - 23:38

Esox Hunter, вече набелязах 4-5... sunglasses2 Сега гледам и тедовите, ама нещо...много екзотични ми се струват, та не знам къде ще се намерят. Той и едни нови си бе взел, ама само къщички вместо букви по етикетите...не им разбрах заглавията. Па и ше почакам да видя дали са хващачи.
Кире, аз съм твърдо решен това лято да им ръждясам куките на сите воблери дето имам. Тва с чепаретата...и на мене май вече не ми е толкоз кеф толкова.

Последната промяна е направена от Шморхи на Вто 1 Фев 2011 - 23:42; мнението е било променяно общо 1 път
Шморхи
Шморхи

Писане  miroslavpetkov Вто 1 Фев 2011 - 23:41

Шморхи написа:
icokanev написа:....
Въобще...науката е толкова дълбока, че докато човек не вкара 2000 лева, няма как да разбере кое е за морето, а ние май това искаме да избегнем.
Колега аз имам над 2000 воблера и още не смея да твардя че съм разбрал за какво иде реч spying
miroslavpetkov
miroslavpetkov

Брой мнения : 452 Рожд.дaта : 24.03.1978
Години : 43

Писане  esox hunter Сря 2 Фев 2011 - 0:15

Шморхи написа:Esox Hunter, вече набелязах 4-5... sunglasses2 Сега гледам и тедовите, ама нещо...много екзотични ми се струват, та не знам къде ще се намерят...
Ми те са си екзотични..австралийски саsunglasses2 И доколкото знам само един ги продава в София и предполагам в БГ и последно имаше много малко останали бройки. Ако те вълнува ще ти дам инфо на ЛС

Шморхи написа: Той и едни нови си бе взел, ама само къщички вместо букви по етикетите...не им разбрах заглавията. Па и ше почакам да видя дали са хващачи.

Тия новите с "къщичките" половината са мои и ги заръчвахме от страната на изгряващото слънце, но още не съм си ги прибрал от него ... А дали са хващачи, ще видим, надявам се по препоръки съм ги избиралsunglasses2 :dancingHappy_i
esox hunter
esox hunter

Писане  Шморхи Сря 2 Фев 2011 - 0:18

Абе засега към класиките ще се придържам. Австралия и Япония..звучат ми като 50 кинта за брой.
Шморхи
Шморхи

Писане  esox hunter Сря 2 Фев 2011 - 1:11

Шморхи написа:Абе засега към класиките ще се придържам. Австралия и Япония..звучат ми като 50 кинта за брой.
Средно на половината за брой sunglasses2
esox hunter
esox hunter

Писане  dobria1 Сря 2 Фев 2011 - 8:29

четох четох тук и се сетих за нещо което може малко да помогне то не че се написа много там но все е нещо [You must be registered and logged in to see this link.]
dobria1
dobria1

Брой мнения : 2582 Рожд.дaта : 11.11.1973
Години : 47

http://dobria1.snimka.bg/?profile,albums

Писане  Шморхи Сря 2 Фев 2011 - 11:11

Пуста краста, без чесане няма да стане. mistaken Като идвах към работа днес, минах покрай един магазин, оставих едни пари и си взех ей таз рибка
364672
Имам много сходна рапала, но това ше го пиша, че е различно. Малко по-светло е от рапалата и гази с метър повече. Ай, направих си подарък за деня на момченцето. 439871
Шморхи
Шморхи

Писане  esox hunter Сря 2 Фев 2011 - 18:44

Шморхи написа:Пуста краста, без чесане няма да стане. mistaken Като идвах към работа днес, минах покрай един магазин, оставих едни пари и си взех ей таз рибка
Дано е уловист sunglasses2 Характерно за Страйк Про е че копират водещи марки. На външен вид ги докарват доста добре, но не винаги и на игра, така че там работата е на късмет 12666 има попадения сред тях, но и големи разочорования...

Колега Шморхи понеже сега виждам, че тепърва тръгваш по тежкия път на тролингиста и спинингиста...като за начало си вземи най-добрите от добрите воблери тези които са доакзани бойци при колегите и едва тогава може да експериментираш и да ставаш колекционер, ако щеш... (Иначе имай предвид че тъмен и хлъзгав е пътя на колекционера смях смях )
Ако почнеш да "стреляш напосоки" с разни воблери може бързо бързо да се разочароваш и да се чудиш, що не ловиш (изключвам фактора на хронична липса на риби в БГ sunglasses2 )
За това заложи на доказаните бойци хвани някоя риба па после решавай с какво и защо да допълваш арсенала sunglasses2 .... Приятелски съвет па ти ако щеш :609c1f728720fb
esox hunter
esox hunter

Писане  Шморхи Сря 2 Фев 2011 - 19:18

Благодаря колега. Сега събирам кураж да ръсна 100-а лева за по-маркови, Йо-зури, Мария...
Шморхи
Шморхи

Писане  esox hunter Сря 2 Фев 2011 - 20:00

Шморхи написа:Благодаря колега. Сега събирам кураж да ръсна 100-а лева за по-маркови, Йо-зури, Мария...
Преди да ги ръснеш обаче трябва си решиш къде ще тролиш в началото на сладко в БГ или морско в ГР че има разлика ...не малка sunglasses2
esox hunter
esox hunter

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Страница 4 от 38 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 21 ... 38  Next