GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

КЪДЕ КЪЛВЕ КЕФАЛ, ПЛАТЕРИНА И ИЛАРИЯ В МОМЕНТА?

Страница 28 от 28 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28

Go down

КЪДЕ КЪЛВЕ КЕФАЛ, ПЛАТЕРИНА И ИЛАРИЯ В МОМЕНТА? - Page 28 Empty Re: КЪДЕ КЪЛВЕ КЕФАЛ, ПЛАТЕРИНА И ИЛАРИЯ В МОМЕНТА?

Писане  iramdei on Нед 18 Окт 2020 - 7:31

ribarshe написа:Днес от 2 до 5ч следобяд на хепито - 25 риби, дребни и средни, не беше лесен риболова, стръв скарида, нивото се менеше постоянно с 20-30см
:здравей:
Прави ми впечатление че през последните няколко излета нивото много често се променя .Малко по силно да задуха от север или от запад и почваш да лазиш по дъното и да те ядът тахумите Все пак морето е дало по някоя и друга риба .За три часа двадесет и пет риби , по риба за 7-8мин . Имало е с какво да се занимаваш . Аз не можах да намеря свободно време . Чаках  един колега  да идва да гледа моторчето ама жена му решила вместо мотор да бъде лаптоп да бъде лаптоп за дъщерята . Днес съм без ангажименти  и само още малко да се разсъня и вдигам пушилека към Хепито . За днес съм решил да пробвам за стръв и черна мида но основно ще ловя на скарида . Днес когато активноста на рибата намалее ще опитам . Вярвам че и там ще има положителен резултат .   ...Блаженни  са веруищите... Така пише в една стара и дебела книга . 5ff67901e688fa2ed7af
iramdei
iramdei
...........................

Брой мнения : 123 Рожд.дaта : 19.11.1964
Години : 55

Върнете се в началото Go down

КЪДЕ КЪЛВЕ КЕФАЛ, ПЛАТЕРИНА И ИЛАРИЯ В МОМЕНТА? - Page 28 Empty Re: КЪДЕ КЪЛВЕ КЕФАЛ, ПЛАТЕРИНА И ИЛАРИЯ В МОМЕНТА?

Писане  ribarshe on Нед 18 Окт 2020 - 7:49

Следобяда ще се домъкна и аз
ribarshe
ribarshe

Брой мнения : 1142 Рожд.дaта : 05.09.1970
Години : 50

Писане  ribarshe on Нед 18 Окт 2020 - 7:58

Вчера риболова си беше труден, до към 4ч слънцето бие в очите и плувка та почти не се вижда, на 2—3пъти чернокопа идва и рибата тотално спира, затуй гледах бързо да работя, когато се завърти риба пред мене, също храната беше много важна. Аз и Никито само бяхме с хубава храна и ловихме добре, който беше с гранули или с някакви замразени топки само гледаше
ribarshe
ribarshe

Писане  ribarshe on Нед 18 Окт 2020 - 19:01

Днес бе още по кофти риболова заради силния страничен вятър, дългите сопи са кривяха като геги, откъм риби по добре за три часа трийсетина рибки
ribarshe
ribarshe

Писане  Димитър Маринчев on Пон 19 Окт 2020 - 18:39

Днес на нос Форос пълно капо. Единствената радост, малки калканчета в плиткача гонят дребосъка. Към 5 събирам сергията и колегата до мен надава вой. Прътът му сгънат на четири, проследявам погледът ми и на около 40 метра един звяр скача от водата. След около 10 минути торпедото е на метри от брега, следва скок и такъмът профучава между нас. Колегата е отчаян,но виждам ,че рибата е по корем и плува в кръг.от ходенето в казарма и по чужди булки съм трениран и за 10 секунди бях по боксерки във водата. Рибата излезе над 3 педи и 1,5+ кг на ръка. Такава платерина не бях виждал.
Димитър Маринчев
Димитър Маринчев

Брой мнения : 24 Рожд.дaта : 05.07.1979
Години : 41

Моряка, Любак, ribarshe and roko koko харесват този пост

Писане  iramdei on Пет 23 Окт 2020 - 14:45

Днес на Сиврито от 6,30 три платерини по 370 гр , и един брой 840 гр ,на дъно след втория шкарп. Към 8,30 домъкнаха някакви с бомбарди , които не бих нарекъл ,,Колеги" и подпукаха воноса щото ставали хубави консерви . След като рода им бе поздравен подобаващо се изместиха на бившата база на ДАП . Към 9.00 духна вятър от северозапад и докара много водорасли  . Абе мъка , не може да да се работи . Един колега предложи да сме отишли на ,,огадата на канала" която  се оказа западния край на ,, Лъджата" . Там от 10.00 до 13.20 единадесет пачури 250/300 гр.  на гебеджански такъм  . Не е кой знае колко но денят беше емоционален и интересен
iramdei
iramdei

Брой мнения : 123 Рожд.дaта : 19.11.1964
Години : 55

roko koko харесва този пост

Писане  ribarshe on Пет 23 Окт 2020 - 19:54

Дидо, сега е сезона на пачурата, преди години на входа на Белослав сме я убивали, на гебиджански такъм, без храни без нищо
ribarshe
ribarshe

Писане  ribarshe on Пет 23 Окт 2020 - 20:10

Утре от обяда са закотвям на зеления фар да ги скубя
ribarshe
ribarshe

Писане  ribarshe on Съб 24 Окт 2020 - 20:57

На фарчето днес следобяда всички бяха капо, седнах до хепито, подхраних, веднага 3-4 първи рибки на скарида, но дотам. Рибата се нареди, но не ще скарида,бута леко и до там.корекции на дълбочина, доутежняване на плувката, без резултат. Хляба спаси риболова, като почнах с него, се наредиха нещата и приключих с трийсетина риби. Изключително рядко ми се е случвало хляба да бие скаридата като стръв, но днешния риболов го доказа
ribarshe
ribarshe

Писане  ribarshe on Нед 25 Окт 2020 - 19:57

Днес следобяд на фарчето наистина нямаше риби, за 3часа 8 рибки, всичко пробвах
ribarshe
ribarshe

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Страница 28 от 28 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28

Върнете се в началото

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите